Zalman Z3 Plus Ön Panel Jak Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

giray6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar. Başlıkta belirttiğim gibi kasanın ön panelindeki jak girişleri kulaklığı ve mikrofonu algılamıyor, normalde sorunsuz kullanıyordum bir anda oldu. Realtek'in programında 'Ön panel jak saptamasını engelleyin' diye bir ibare var. Bu ibareyi açınca jak girişleri boş olsa dahi birşey takılmış gibi algılıyor ve kulaklığı taktığım zaman çalışıyor. Bu da donanımsal bir sorun olmadığının işareti sanırım. Evde olmadığımdan dolayı resimler alıntıdır. Sürücülerim güncel.
Normalde jak takılı olmadığı zaman bu şekilde deaktif gözüküyor (Şuan taksam dahi deaktif gözüküyorlar.)
mic-kulaklik-jak.png

Fakat dediğim bu ayarı açınca jak girişleri boş olsa dahi aktif oluyor ve kulaklığı takınca çalışıyor.
on-panel-jak-kulaklik-mic.png

Nasıl bir sorun olabilir ?

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Sürücüde bir sıkıntı oluşmuş sanırsam. Kökünden kaldırıp tekrar kurmayı deneyin. Çok tuhaf :confused:..

giray6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Sürücüde bir sıkıntı oluşmuş sanırsam. Kökünden kaldırıp tekrar kurmayı deneyin. Çok tuhaf :confused:..
Onu da denedim Msi sitesinden son sürüm sürücüyü indirdim kaldırıp tekrar kurdum. win8.1 kullanırken olmuştu sorun sonrasında format attım şuan win 10 hala devam ediyor.

giray6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yok mu yardımcı olabilecek kimse ?