Yardım Bilgisayarın ön ve arka jak girişleri çalışmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

YusufSipahi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bilgisayarı dün (05.12.2023) macun değişimi için tamirciye götürdüm işlemler gözümün önünde yapıldı macun değişimi ekran kartı ve işlemci + olarak kasaya hava vurdu tozunu aldı sadece bu kadar.
Eve gittiğimde jak girişleri çalışmıyordu bilgisayarcıya götürdüğüm gün sıkıntısızdı.
jak girişli 2+1 ses sistemi çalışmıyor görmüyor pc, aynı şekilde jak girişli kulaklıkta ama ön panel arka panel usb girişli kulaklık çalışıyor
dünden beri bununla uğraşıyorum bilgisayarcıya gittim 30 40 dk kadar baktı olmadı format atayım dedi düzelir dedim ben biliyorum ben atarım
şuan sistem formatlı tertemiz bir sistem ama ne yaptıysam jaklar çalışmıyor kasanın arkasındaki de kasanın önündeki de.
Lütfen bilen çözüm önerisi olan varsa yazsın kafayı yemek üzereyim.
teşekkür ederim şimdiden

Sistemim;
R5 2600 işlemci
Rx580 8gb ekran kartı
Asrock b450m Anakart
16 GB DDR4 3000 mhz ram

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    47 KB · Görüntüleme: 29
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    21.3 KB · Görüntüleme: 27
  • pro-AZke2P5p.jpeg
    pro-AZke2P5p.jpeg
    113.6 KB · Görüntüleme: 28
  • pro-bpX9PN0X.jpeg
    pro-bpX9PN0X.jpeg
    123.1 KB · Görüntüleme: 29
  • pro-irwbOCdT.jpeg
    pro-irwbOCdT.jpeg
    111.8 KB · Görüntüleme: 27
  • pro-TLvgBnK6.jpeg
    pro-TLvgBnK6.jpeg
    87.4 KB · Görüntüleme: 28

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Bir yerlerde okumuştum. Bakım yapılırken fanların hava ile çevrilmesi sistem üzerinde manyetik alan oluşturabieceği için zarar verebileceği. Belki böyle bir durum oluşmuştur. (Bakım yapacak arkadaşlar fanlara hava vereceklerse ya dönüşünü önlesinler yada devreden irtibatını ayırsınlar.)

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Bios ayarlarına bakıp usb lerde kapanma olabılır aktıf edılırse calısabılır kart yerınden cıktı ıse bıos sıfırlama oldugundan.

Diger bir konuda usb suruculerı eksık ıse calısmaması normal, bunun ıcın dogru suruculeri donanım kımlıgınden bakıp bulmak gerekir.

Ama olasılık bıos gibi duruyor..

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
teknik servise götüsün temassızlık olabilir.