Yurtdışı telefon kaydı ile ilgili bir soru

somagiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar artık imei kaydı e-devlet'den yapılıyor ama 1.Vergi dairesinden aldığımız dekonttaki isim veya TC, 2. Kayıt yaparken kullandığımız e-devlet sahibi isim veya TC 3. e-devlet'teki kayıt esnasında istenen isim, telefon numarası bu 3'ünün aynı olması falan gerekiyor mu acaba, bilen var mı? O kadar para yatırıp pasaport bulup sonra sorun yaşamayalım yani...

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Ben kısa zaman önce yurtdışından cihazı getirdim mecburen IMEI kaydı yapmak gerekti ben direk maliyeye giderek işi halettim bildiğim kadarıyla IMEI kaydını yaptığın pasaport kime aitse onun bizzatihi kendisinin iletişim merkezine gelerek onay vermesi lazım bundan dolayı bence aynı olması lazım ama maliyeye pasaport sahibinin gelmesine gerek kalmadı ben ücreti falan onun pasaportu üzerinden cihazın IMEI numarasın yaptırdım ama iletişim merkezine pasaport sahibinin kendisinin gelmesi gerekti ben bundan dolayı aynı olması lazım diyorum ama dediğim gibi ben direk maliyeden işi halettim edevletten değil.Birde pasaport sahibi en fazla bir ay içinde ülkeye giriş yapmış biri olmalı ben biraz boş verdim zaman geçince pasaport buluncaya kadar canım çıktı evde kaçtane pasaport olmasına rağmen.