Yurt dışında ürün almak

Bu konuyu okuyanlar

Lykn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merba arkadaşlar "alibaba,aliexpres"gibi alışveriş sitelerinden tv alınırmı alırsakta ne gibi sıkıntılar doğurur gümrükte bir problem cıkarmı bilgisi olan veya bu tarz sitelerden bu şekilde alış veriş yapan varmı?

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
hocam kafayı mı yediniz? insanlar tvyi netten alınca ekran kırık gelebiliyor, taa çinden nasıl sağlam gelsin.. itilecek kakılacak, yeri gelecek düşecek.. garanti durumu da var, aldın diyelim, kutuyu açtın, kırılmış ekran.. ne yapacaksın? garantisi de yok..

hadi herşeyi geçtim. tv nin parası + kargo ücreti (ürün yer kapladığı için kargo da pahalı olur) + gümrük vergisi (alınan tutarın üzerinden %20 ) x 7.80 dolar... hiç mantıklı değil.

dolar olmuş 7.80.. aliden alman çok uyguna getirmeyecek..

bu hafta a101 de toshibalar fena değil, fiyatı da uygun, tv ihtiyacın varsa onu alabilirsin. smart ve uydu alıcılı.. ben ekranı daha büyük istiyorum dersen samsung 50tu7000 serisi var 4000 4500tl bandında..

Lykn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haklısın arkadaşım bende düşündüm bunları niyetim bilgilenmek ve deneyimlemek bundan 1 ay önce kadar bir abinin tanıdık vasıtasıyla msı 2080 trio 11g ekran kartı aldım buradaki fiyatları bilirsin 15 bin 14 bin tl arası tayvan dan getirdi 3 bin küsür tlye h ama kargoyla h ama sipariş üstüne bilemem tabi dediğim abide yurt dışına gidip gelen birisi işi gereği hani dediğim gibi deneyim ve bilgi için ve türkiye'ile çin arasındaki fiyat dağlarkadar arkadaşın..yinede tafsiyen için teşşekkürler.