Youtube'da video izlerken internet kopuyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Bed
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Bed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba Arkadaşlar

Çok ilginç bir sorunla karşı karşıyayım. 2 gündür internetimde ciddi bir problem var. Youtube'de video izlemeye başlayınca internet kopuyor ve modemi kapatıp açmazsam gelmiyor. Başka sitelerden video izledim. Dizi-film izledim hiçbir sıkıntı yok ama youtubede videoyu açınca 15-20 saniye en fazla 1 dk sonra internet gidiyor. Daha doğrusu modemin tüm ışıkları yanıyor ama wifi bağlanılmıyor. Telefonlar da bağlanmıyor modeme. Modemi kapatıp açıyorum sorun düzeliyor. Araştırdım benzer sorunları yaşayan epey kişi varmış ama genelde avg'nin youtube video hızlandırıcısı kullanan kişilerde varmış bu problem. Bende bu uygulama yok. Herhangi bir hızlandırıcı da kullanmıyorum. Bu sorunu yaşayan var mı? TTNet ile bir alakası var mı? Nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

Sistemim Windows 10 Pro x64
Modem Airties RT-206v4TT

GORT

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sorun modemden... fabrika ayara alıp yazılımını güncelle...

Bed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
sorun modemden... fabrika ayara alıp yazılımını güncelle...

Yazılımı en güncel sürüm. Fabrika ayarlarına çevirmeden önce başka tavsiyeniz var mı? Portları falan tekrar açmak için çok üşeniyorum açıkçası :)

GORT

Asistan
Reaksiyon puanı
4
BAŞKA modemle denemeden bilinmez TTNET gibi iss ile her şey mümkün...

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1. Modem arayüzündeki hat değerlerini (SNR Margin, Hat zayıflaması, Ulaşılabilir hız) paylaşırsanız sorunun TTNET kaynaklı olup olmadığı konusunda birşeyler söyleyebiliriz.
2. Farklı bir cihaz kullanarak deneyin. Kullandığınız tüm cihazlarda aynı sorunu yaşıyor musunuz yoksa sadece bir bilgisayarda mı?