Telefon çalınca internet bağlantısı kopuyor..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamun Aleykum ! Benim internetimde telefon çaldığı zaman kopuyor. Telefon çalıyor telefonu ellerine aldıkları zaman internet gidiyor telefonla konuşa-konuşa geliyor internet ondan sonra telefonu kapatınca gidiyor internet. Bir türlü çözüm bulamıyorum. Bazıları diyor splitterde sorun ola bilir bazıları diyor yanlış bağlantı ola bilir ama bence yanlış bağlanmış galiba. Duvar soketinden gelen hat spilitterde lan yazılan yere takılmış modemden gelen hat dsl yazılan yere takılmış phone yazan yer boş hiç bir şey takılmamış. Yalnız bizde iki tane duvar soketi var. Telefon diğer duvar soketine bağlı. Şimdi tam olarak ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

u-571

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bendede öle yapıor ama telefon çalmazkende yapıor şöle diyim bağlatı işareti ünlem işareti oluyor tekrar bağlanıor tekrar ünlem oluyor tekrar bağlanıor sürekli tekrarlıyor nekadr splinter denediysem sıkıntı aynı ttneti bile aradım kaç sefer telefon faturaları ttnete ödedim faturaları geçmiştir neyse sorunu şöle buldum ev telefonu telsiz telefon bana biraz telsiz telefonun etkisi varmış gibi geldi modemin bağlantı kablosunu splinterle birlikte başka girişe bağladım yanı başka odadan aldım bağlantıyı telefondan ayırdım paralel telefon olmadığı halde yapıordu bu hatayı başka yere taktığımda modemi sorun çözüldü dahada yapmadı sanki telsiz telefon modemi bozuyormuş gibi geldi sanki yüksek frekans yayıor ve modemi bozuyor bu mesajımı okuyan arkadaşlar bide bunu denesin derim .!!

Neutral

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Aynı sorun bizde de vardı fakat internet gittiğinde telefonu açıp kapatıyordum hemen internet geliyordu çok parazitlenme vardı. Telefonu değiştirecektim Türk Telekoma haber verdik geldiler bişey yaptılar dışarıdaki kablolardan sorun tamamen ortadan kalktı.

Bence arıza bildirimi yaptır telefon için ama sakın telefonda bir sorunumuz var yok parazit yapıyor falan demeyin gelsinler kablolarla uğraşsınlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kablolar arasına 2. bir splitter tak 1 splitter ya ınternete ya telefona verebılır 2 tane takarsan sorun cıkmaz aynı problem bendede vardı...

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum sen en iyisi direk TÜRK TELEKOM Müşteri Hizmetlerini ara, gelip kutudan kablonun yerini değişip sinyali ölçsünler. Yoksa iflah olmaz. Büyük ihtimalle altyapısal bir sorun yaşıyorsun. Gerçi mahalledeki kablolamada sıkıntı varsa ne kadar uğraşırsan uğraş bir cacık olmaz ya... Altyapıya girerler ve kabloları değişirlerse o ayrı... Ben o sorunu çözdürene kadar 4 yıl uğraştım. :@