Youtube' den ne kadar para kazanılıyor ?

Mr_Ahmet

Doçent
Bildiğim kadarıyla çok fazla abonesi olan kanallar adam akıllı kazanabiliyor. 500 bin ve üzeri gibi. Daha alt kanalların kazandığı para masraflarla beraber pek bir işe yaramıyormuş. Detayları var ama hatırlamıyorum. Para kazandığı için yükümlülükleri oluyormuş. Şirket gibi muamele görüyorlarmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi youtube reklamları harici sponsor varsa o başka.

_Zaur_

Dekan
Ne kadar kazandıklarını bilmem ama çok deli paralar kazandıkları kesin. Villalar son model arabalar bir sürü ev.
Abi pek inanmıyorum onlara ya. Öyle bir durumu olan zaten keyfine video çekiyor orda düşündüğüme göre.
Belkide vardır ama çok az kesim hayatını düzene sokmuş olabilir.

Ne kadar kazandıklarını bilmem ama çok deli paralar kazandıkları kesin. Villalar son model arabalar bir sürü ev.
Viila ve son model araba dediğin adamın her videosu en az 2milyon izleniyor, 2 günde bir video atıyor 10 milyonu aşkın abonesi var.
Bundan daha aşağıları ya ben bilmiyorumdur gerçekten kazanıyorlardır ya da ürün yerleştirme.

Bu youtube işi herkese açık. Ben girdim bak hala beceremedim. Kendine güvenenler girsin.

Yasiin

Profesör
Viila ve son model araba dediğin adamın her videosu en az 2milyon izleniyor, 2 günde bir video atıyor 10 milyonu aşkın abonesi var.
Bundan daha aşağıları ya ben bilmiyorumdur gerçekten kazanıyorlardır ya da ürün yerleştirme.

Bu youtube işi herkese açık. Ben girdim bak hala beceremedim. Kendine güvenenler girsin.
Sadece örnek verdim, bak diğer youtuberlere kötü arabaya yada normal evde oturan varmı?
O parayı bence youtube değil sponsorluk yapan firmalardan kazanıyor. Birşeyleri reklam yapıyor mu?
Sponsorluk youtube karışık. En büyük artıları aldıkları para dolar üzerinden.