Youtube' den ne kadar para kazanılıyor ?

Bu konuyu okuyanlar

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Arkadaşlar Konu açık youtubeden ne kadar para kazanılıyor ? Ve detayları neler paylaşırsanız sevinirim.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Bildiğim kadarıyla çok fazla abonesi olan kanallar adam akıllı kazanabiliyor. 500 bin ve üzeri gibi. Daha alt kanalların kazandığı para masraflarla beraber pek bir işe yaramıyormuş. Detayları var ama hatırlamıyorum. Para kazandığı için yükümlülükleri oluyormuş. Şirket gibi muamele görüyorlarmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi youtube reklamları harici sponsor varsa o başka.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ne kadar kazandıklarını bilmem ama çok deli paralar kazandıkları kesin. Villalar son model arabalar bir sürü ev.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,854
Ne kadar kazandıklarını bilmem ama çok deli paralar kazandıkları kesin. Villalar son model arabalar bir sürü ev.
Abi pek inanmıyorum onlara ya. Öyle bir durumu olan zaten keyfine video çekiyor orda düşündüğüme göre.
Belkide vardır ama çok az kesim hayatını düzene sokmuş olabilir.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Abi pek inanmıyorum onlara ya. Öyle bir durumu olan zaten keyfine video çekiyor orda düşündüğüme göre.
Belkide vardır ama çok az kesim hayatını düzene sokmuş olabilir.
Misal, Enes baturu örnek verebiliriz 2-3 sene önceki videolarına bak arabasına evine birde şimdikine bak. Sadece arabası 1 milyon TL vardır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Viila ve son model araba dediğin adamın her videosu en az 2milyon izleniyor, 2 günde bir video atıyor 10 milyonu aşkın abonesi var.
Bundan daha aşağıları ya ben bilmiyorumdur gerçekten kazanıyorlardır ya da ürün yerleştirme.

Bu youtube işi herkese açık. Ben girdim bak hala beceremedim. Kendine güvenenler girsin.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,854
Misal, Enes baturu örnek verebiliriz 2-3 sene önceki videolarına bak arabasına evine birde şimdikine bak. Sadece arabası 1 milyon TL vardır.
O parayı bence youtube değil sponsorluk yapan firmalardan kazanıyor. Birşeyleri reklam yapıyor mu?

• Beğen
Reactions: STB

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Peki ben youtube başlayacağım. Sizce ne tür içerikler paylaşayım. Birde nasıl abone çoğaltabilirim ?

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105
Kanalı olan para kazanan biri olarak yazıyorum
Abonesi çok olan çok para kazanmaz ama psikolojik etki oluşturuyor mesela benim videolarımın %3 ünü abonelerim izliyor
Para kazanmak için reklamı atla seçeneğine tıklanması veya diğer gelen reklamların kapatılması lazım
Manyak paralar kazanıyorlar fikrine katılmıyorum o şekil kazanan var ama çok az mesela enes batur, orkun ışıtmak, barış özcan v.b
Yeteneğiniz var ve bunu değerlendirmek istiyorsanız hiç durmayın kanalı açın zamanın ne getireceği belli olmaz
Sadece kanal açmış olmak için bu işe girip abone dilenmeye çıkacaksanız zahmet etmeyin
iyi günler

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Net bir rakam bilen yok mu ya? Merak etmezdim ama o kadar salak kanal var ki aşırı bir merak oluştu? O barbie kanallarından falan bende açayım iyi kazanıyolarsa:)

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Net bir rakam bilen yok mu ya? Merak etmezdim ama o kadar salak kanal var ki aşırı bir merak oluştu? O barbie kanallarından falan bende açayım iyi kazanıyolarsa:)
Bende bir Roma İmparatoru olarak Imperium Romanum adlı kanal açayım ?

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Hile kasma yeter, yoksa benim gibi anasayfanda saçmasapan hintli videolar görürsün :D Ve şu abone hilesi yapılıyor ama kapanmıyor lanet şey, şirket batmış ama botu kapatmamışlar.

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Net bir rakam olmaz aynı sayıda izlenen iki videonun 1. si 1000 tl alırken 2. 1500 tl alabilir reklamverenlerin bütçesiyle alakalı Birde bende açayım demekle olmuyor kitle yakalayamazsan patinaj yapıp durursun parayla alınan abone ve izlenmelere sakın girme eninde sonunda yakalanırsın yazık olur

Net bir rakam olmaz aynı sayıda izlenen iki videonun 1. si 1000 tl alırken 2. 1500 tl alabilir reklamverenlerin bütçesiyle alakalı Birde bende açayım demekle olmuyor kitle yakalayamazsan patinaj yapıp durursun parayla alınan abone ve izlenmelere sakın girme eninde sonunda yakalanırsın yazık olur

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Kendi kimliğini ortaya koymadan bir YouTube içeriği ortaya çıkarılabilir mi acaba? Kamera önüne geçecek özgüven yok bende, ama istesem de geçemem çünkü kamera, mikrofon gibi ekipmanlarım yok. Ekran videosu da çekemem, sistem kaldırmıyor. Geriye de pek bir şey kalmıyor heralde.

Hani para kazandırmayıp itibar kazandırsa da yeter.

Reaksiyon puanı
3
youtube'dan para kazanmak zor zanaat, orkun ışıtmak ile bu konuyla ilgili bir soru cevap içeriğine denk geldim, youtube'a para kazanmak için girip de kazananı ben görmedim ve vergilendirme çok yüksek demiş, çok da haksız sayılmaz. yola bu mantıkla çıkarsanız para kazanmak zor bence de.