Yorumum Gözüksün Diye 1 Yıldız verdim!!!

Yas_intheLife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sırf bu yüzden milletimizin değerlendirme hakkı elinden alınsa hiç gücenmem Google'a. Adamlar haklı sonuçta. Bu saçmalığa gelecek olursak, Allah ıslahetsin ddiyorum sadece.

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim anlamadığım yorumun gözükse ne olacak. Bu nasıl bir eziklik psikolojisidir arkadaş . Birde açıklamalar süper " oyun veya program süper ama oyum gözüksün diye 1 , mutlaka indirin " . Oldu canım sırf sen istiyorsun diye ben de hemen indiririm bu uygulama veya oyunu . Boşuna demiyoruz " video altına yorum yapma " türklerin ata sporu diye :) Markete yorum yapma da onun alt dalı ...

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bir yığın gerizekalı işte. her yeri küfür çöplüğüne çeviriyorlar. yorum gözüksün diyeymiş.. sanki onun yorumunu görünce hayatıma anlam gelecek.
gerçekte uygulamalara böyle yorum yazan birini tanısam her halde tüm ilişkimi keserdim.

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
hiç yorum yapma ondan iyi.
androidden soğuttu bu olay. bilmeyen insanların eline geçince aygıtlar saçmalamışlar.
ilkokul çocuklarını saymıyorum bile.
artık kimse hem yoruma bakmıyor hem de uygulamaya bakış açısı değişiyor.
yani kaliteyi yerle bir etmişler yazıklar olsun...

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Yazılanları okuyacak vaktim yok ama gameloftun oyunlarına bile çamur atan gerizekalı bir gençlik varken bu ülke hep cahil kalacak. Beyinsiz embesiller. 1 yıldız veren kafanıza... Bilişim katilleri.

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Yaşasın App Store :) Gayet mantıklı ciddi insanların yorumları var genelde. Bende yorumlra göre uygulama indiriyorum ve yapiyorum henüz yanılmadık :) biz mutluyuz

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
böyle bir konu açmayı düşünüyordum ki açılmış... :D

arkadaşlar böyle kişileri gördüğünüz zaman direk spamlayın... geçenlerde yabancı bir programa süper program kesinlikle indirin yorumum üste gözüksün diyen birisine program yapımcısı neden 1 yıldız verdiğini soruyordu..

aramızdan bir girişimci çıkıpta bu kişileri tespit eden bir site açıp yayınlasa ve o sitededeki kullanıcı kitlesi bu kişileri spamlasa bu tayfadan eser kalmaz...

en iyi yöntem paralı uygulama alıp o uygulamaya olumlu yorum yapan ve 5 yıldız veren kişilerin indirdiği programları indirmek...

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
aramızdan bir girişimci çıkıpta bu kişileri tespit eden bir site açıp yayınlasa ve o sitededeki kullanıcı kitlesi bu kişileri spamlasa bu tayfadan eser kalmaz...

Çok güzel düşünce. Listeye aldım bunu :)

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Yorumu altta gözüksün diye 5 yıldız veren birini görmüştüm.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Anlaşılan iyi bir ülkeye beyin göçü şart. Bu zekasından şüphe ettiğim insanların arasında harcanıyoruz.

2e3u2a9e.jpg

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bu ne ki?

Forumdaki bedava SMS konusuna yorum yapıp, mesajın karşı tarafa bedavadan ulaşacağını düşünen okurlar var. Siliyoruz tabi hepsini. :D

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
aptallık parayla olsaydı herkes akıllı olurdu...

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Komedi yani ve saçmalık kumkuması, yorumum görünsün diye ürün berbat oylaması yapan ender halklardanız biz :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
En Sinir olduğum Şey Hakikaten Bizim İnsanımızı Güncelleyemiyeceğimize Göre

Google Play 'de Kendini Güncellesin 1 yıldızı Üste Gösterip Bizim İnsanımızı Tahrik Eden Asıl kendileri :)
Haklısın ama ozamanda kötu olsa bile 5 verirler yorum gözuksun diye

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Buradan devlete sesleniyorum. Google Play ı engelleyin. En azından dünyaya rezil olmayız.

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Aynı olay wp mağazasında da var :p

ocemen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haklısın ama ozamanda kötu olsa bile 5 verirler yorum gözuksun diye

Kesinlikle katılıyorum bir şekilde üstte görünsün diye herşeyi yaparlar.
Acaba App Store da durum nasıl bakayım

yıldız sıralaması olmadığı için sorun yok fakat yine türk olunca kendilerini belli ediyorlar

scrapion23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yoruma bak ya 2. sıradaki eylülneseli eylül : daha yüklemedim bakcam yükleniyo bilmiyorum güzelmi güzele benziyo :4:

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bu iş devletin az kullansın diye yakıta zam yaptık demesine benziyor. Tamamen saçma ve bencillikten öte değil

quantintrntn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Google Play gibi uluslararası bir platfora öyle yorumlar yazıyorlar ki yemin ederim ilk defa duyduğum küfürler oluyor. itunes de kesinlikle böyle yorumlar yok seviye var her zaman

hakanmelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Abi yorumun gözükünce ne olacak sanki. Binlerce insan var sadece senin yorumuna mı kaldılar .

mehmetklnc9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türk telefon kullanıcıları arasında hızla yayılan bir trend Google’ın Android mağazasında uygulama derecelendirme sistemini alt üst etti.

timthumb.php

Android telefonlarda uygulama indiren kullanıcılar indirdikleri uygulama için yorum yapıp 5 üzerinden yıldız vererek uygulamanın iyi veya kötü olduğunu paylaşabiliyor ve oyların toplamında kullanıcılar bu puanlara dikkat ederek uygulamayı indiriyor.

Ancak Türk kullanıcıları arasında yayılan bir trend bu sistemi alt üst etmiş durumda; zira kullanıcılar beğendikleri uygulamalara dahi 1 yıldız veriyor. Peki kullanıcılar beğendiği bir uygulamaya neden 1 yıldız veriyor dersiniz? Sadece yorumlarının görünebilmesi için…
Popüler uygulamalardan Where is my water 2′ye gönderilen yorumlara bakalım. Tülay isimli bir kullanıcı uygulama için şu yorumu paylaşmış: “İyi, gerçekten çok iyi bir oyun! Ancak yorumum görülsün diye 1 yıldız vermek durumundayım.” Bir başka kullanıcı… İsmi Canan… O da “Bir oyunun ne kadar iyi yapılabileceğinin ispatı. 1 yıldız verdiğime bakmayın, sırf yorumlarım görülsün diye…” şeklinde yorum yaparken İrem isimli kullanıcı ise “Süper… 1 yıldız veriyorum, oyunu gerçekten beğendim ama yorumum görülsün istiyorum.” sözlerine yer vermiş.

Yani söz konusu uygulama için 5 üzerinden 1 yıldız verilen yorumların 5′i de oyunu beğendiğini; ancak 1 yıldız verdiğini kaydetmiş. Hal böyle olunca oyunu beğenen kullanıcılar aslında oyunun beğenilmeme oranını hızla artırmaya başlamış.

Google ise çaresiz… Zira kullanıcıların iyi yorumlarına 1 yıldız vermelerini engelleyecek bir sistemi yok. Ancak trend böyle devam ederse gerçekten başarılı olan oyunlar da tek yıldızda kalarak büyük bir gelir kaybı yaşayacak.

Kaynak

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Coluk çocuğun eline telefon verirseniz olacağı bu.

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yorumları gözüksün diye 1 yıldız vermenin amacı ne ? Sosyal medya değilki orası veya önemli bir kişilik değillerki onların yorumlarına ihtiyaç duyalım.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bu 1 yıldız olayı nasıl bir aptallık ben daha çözemedim. "beğendim, sper vs vsvs. ama 1 yıldız veriyorum. niye yorumum görülsün diye."

bence bu derecelendirme sistemi türkiye de kapatılmalı. nasıl olsa adam gibi kullanan sayısı çok az.

sonra da google şöyle yapıyo google böyle yapıyor.
bir uygulama indiriyorlar. niye tr dil desteği yok diye isyan ediyorlar. yahu siz böyle saçmalıklar yaparsanız hangi üretici/geliştirici sizi dikkate alır?

mehmetklnc9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ortak nesneyi kullanış amacına göre değil,kendi menfaatine kullanma alışkanlığı.Bizim ergenlerin en büyük becerisi."Ben kendim menfaatime,trende göre kullanayım;sonra ne olursa olsun,kimde patlarsa patlasın".Sistem çökmüş,başkası zarar etmiş,kanmış,yanılmış;kimin umurunda...

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
sosyal medyanın insanlara aşıladığı notifikasyon ve beğenilme algısı sistemi bu hale getirdi. bizim aklı evveller zaten dünden razıydı ilgi budalalığına ;)