Yılmaz Özdil Gibi Yazıyoruz

Bu konuyu okuyanlar

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
İnci Sözlük güzelim gözlemlerinden birisini de Yılmaz Özdil için yapar, yazarlardan asikome ise bunlardan belki de en iyisini yaparak bizleri gülümsetmeyi başarır.

yilmazodilgibiyaziyoruz.jpg

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Yazacak bi şey olmayınca kasıyor işte Word'de :D :D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
yılmaz özdil tarzını benden çalmıştır haberiniz ola :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Anaaa, küfürsüz mesaj :p

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bence muhteşem eleştirmiş.İnanın hala gülüyorum.:D

Ben bu tarz yazmadan hep nefret etmişimdir. Sanki yazan kişi "ya yazdıklarım uzun bulunurda okunmaz " korkusu yaşıyor gibi. Şiir gibi iki üç kelimeden sonra alt satıra geçilir; ama yazılanlar bir şiir tadı vermez. Sadece çabuk okunmasını sağlar. Sanırım bu yüzden olsa gerek Yılmaz Özdil çokça okunduğunu sananlardan. Okuyucu yazılanları okumaya başladığında “dıgıdık dıgıdık” ile başlayan bir cümle - gerçekte koca bir sayfaya yayılmış- “attan inmiş” cümleciğiyle biten bir final.

Okuyucu doğal olarak “ne zaman başladım ne zaman bitti” diye düşünürken kaşla göz arasında yazının bitiverdiğini fark eder. Okumanın bu kadar basit(!) olduğunu düşünen okuyucu bir sonraki günde köşe yazısızını “hikmetlerle” dolu olmasından değil, “çabuk” bitmesinden ötürü kendisini bir kez daha tercih edecektir.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bence muhteşem eleştirmiş.İnanın hala gülüyorum.:D

Ben bu tarz yazmadan hep nefret etmişimdir. Sanki yazan kişi "ya yazdıklarım uzun bulunurda okunmaz " korkusu yaşıyor gibi. Şiir gibi iki üç kelimeden sonra alt satıra geçilir; ama yazılanlar bir şiir tadı vermez. Sadece çabuk okunmasını sağlar. Sanırım bu yüzden olsa gerek Yılmaz Özdil çokça okunduğunu sananlardan. Okuyucu yazılanları okumaya başladığında “dıgıdık dıgıdık” ile başlayan bir cümle - gerçekte koca bir sayfaya yayılmış- “attan inmiş” cümleciğiyle biten bir final.

Okuyucu doğal olarak “ne zaman başladım ne zaman bitti” diye düşünürken kaşla göz arasında yazının bitiverdiğini fark eder. Okumanın bu kadar basit(!) olduğunu düşen okuyucu bir sonraki günde köşe yazısızını “hikmetlerle” dolu olmasından değil, “çabuk” bitmesinden ötürü kendisini bir kez daha tercih edecektir.

Bence haksızsın...

Türkiye'de bu şekilde yazmanın üstatlarından biridir Rauf Tamer...

Ve gerçekten çok güzel yazar... Sohbet tadında okursunuz...

Sanki okumak değil karşısında onu dinler gibi...

Yılmaz Özdil'e gelince...

Yılmaz Özdil aşırı politik olduğu için zaman zaman kantarın topuzunu kaçırsa da hiç de boş şeyler yazıyor denilecek bir insan değildir.

Siyasi görüşü yüzünden her kelimesi her cümlesi sizi itse de

Türkiye'de köşe yazarıyım diyen 400 küsur köşe yazarının içinde eğer her zaman kendine ilk sıralarda yer bulabiliyorsa bunun bir nedeni vardır. Bunu görmezden gelemeyiz...

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Yılmaz Özdil'in yazım tarzını aslında köşe yazarları benimsemeli..
milletin kafasını ütülemeden herşeyi net söylüyor kısa yoldan.
Hlakın anlayacağı şekilde , öyle süslü uzun cümleler kurmuyor.
Ben zevkle okuyorum bu yüzden.

Bir köşe yazarının stilini sırf yazdığı şeyler kendi görüşünüze uymuyor diye bravehart'ın yaptığı gibi uzuuunca eleştirmekte hoş(!) :)

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Hayır, kendisi siyasi görüşüme ters diye uzunca eleştirmedim sevgili eray045. Tarzı ne olursa olsun yazıp çizdiklerini, tüm samimiyetimle, “içini boş” gördüğüm için eleştirdim. Sevgili Elbruz46 senin Engin Ardıç'ı sevdiğini bildiğim için konuyla ilgili yazdığı ve haber7'de de haber olan köşe yazısını paylaşıyorum. “İşin kolayını” bulan yazarların dünyasını aktardığı yazısını buyurun beraber okuyalım:

Kolay yazı

Ben...

Bu işin...

Kolayını buldum arkadaş!

Bundan böyle...

Her kelime bir satır.

Köşe doldu mu kaçarım, kralını tanımam.

Bu piyasanın enayisi...

Ben miyim laayn?

Böyle yapıyorlar...

Söyleyecek lafı olmayanlar...

Bir de halk cahil ya,

Kolay okusunlar diye.

Halkın kapasitesini...

Zorlamayalım arkadaşlar...

“Kapasite” diye Frenkçe bir laf ettim,

Ulusalcı olmadı, özür dilerim...

Fakat laga lugayla

Yazı şişirmek ne kadar zormuş yahu...

Kolay olsun dedik

Daha zor oldu!

İçine de bir şey koymak şart,

Hepten bomboş kalmasın.

Fikire benzer bir şeyler lazım.

İşte buldum:

?’ye oy verdin, susuz kaldın...

Oh olsun sana,

Göbeğini kaşıyan,

Kısa bacaklı,

Kıllı ayı!
NOT: kırmızı soru işaretini ben koydum siyasi tartışma çıkmasın diye(braveheart.fb)

Son mesajlar