Soru Yıllanmış içkilerimi nasıl satabilirim?

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,010
5
3,148
358
7 yil önce alkolü bıraktım. Elimde ballentines, black label gibi müdürleri hiç açılmamış, 15 kusur yıl serin ve karanlık ortamda muhafaza ettiğim içkiler var. Sahibinden letgo gibi sitelere koyamıyorum çünkü kullanım şartlarında yasaklamışlar. Bunu nasıl ve nereden satabilirim?

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,010
5
3,148
358
Abi satmak yerine çöpe atmanı önerebilirim. Ondan gelecek para haram ve insanlara zarar veriyor. Kırıp atmanı öneririm.
Kar amacıyla satsam haram, ben sadece verdiğim parayı geri istiyorum. Kar amacım yok. Ayrıca sadece koleksiyon amacıyla alanlar da var herkes içmiyor. Ama değerlendirme aşamasındayım dökedebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar siz alkollü içecekleri sevmiyor olabilirsiniz, bende sevmiyorum. Bunu içmeyip koleksiyonunu yapan birçok insan var. Oyuncak gibi gören. Şişenin görüntüsünü seven, nadir sokakta bulunamayan birşeye sahip olmayı seven vs. Ben gittiğim bazı fuarlarda içki koleksiyonu olup ağzına 1 damla içki değmemiş, insanlar görmüştüm. Duygusal bakmamak lazım bu meseleye.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
22 Nisan 2017
26,083
8
25,452
8,958
Kar amacıyla satsam haram, ben sadece verdiğim parayı geri istiyorum. Kar amacım yok. Ayrıca sadece koleksiyon amacıyla alanlar da var herkes içmiyor. Ama değerlendirme aşamasındayım dökedebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar siz alkollü içecekleri sevmiyor olabilirsiniz, bende sevmiyorum. Bunu içmeyip koleksiyonunu yapan birçok insan var. Oyuncak gibi gören. Şişenin görüntüsünü seven, nadir sokakta bulunamayan birşeye sahip olmayı seven vs. Ben gittiğim bazı fuarlarda içki koleksiyonu olup ağzına 1 damla içki değmemiş, insanlar görmüştüm. Duygusal bakmamak lazım bu meseleye.

Agziniza icki de degmis olabilir bu arada kimsenin haddine degil bunu sorgulamak ve size ne yapilacagini soylemek. Facebook'ta bu tarz gruplar varsa onlara bakin hocam, elden falan cikarabilirsiniz belki.

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,010
5
3,148
358
Agziniza icki de degmis olabilir bu arada kimsenin haddine degil bunu sorgulamak ve size ne yapilacagini soylemek. Facebook'ta bu tarz gruplar varsa onlara bakin hocam, elden falan cikarabilirsiniz belki.
Arkadaşlar şu haram, günah işine girmeyin. Adam haram olduğunu düşünse içkiye başlamaz zaten. Kimsenin haddine değil "satarsan haram para" falan demek. Varsa fikriniz söyleyin, yoksa da fikir beyan etmemek en sağlıklısı olacaktır.
Çok doğru. Teşekkürler arkadaşlar.

Facebook market alanını hiç düşünmemiştim. Doğru bir bakayım oraya.