Yılbaşını kutluyor musunuz?

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Yılbaşını kutluyoruz. Pek diğer günlerden farkı yok ama 1-2 şerit ledle cam süs yapıyoruz, akşama doğru da O Ses Türkiye + cips yapardık ama o da yok şimdi. :d Diğer günlerle aynı geçer.

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,797
Sanırım etnik farklılıklar sebebi ile kutlayan azınlık taraftayım. Yeni yılın gelişi ile İsa'nın haca inmesi ayrı şeyler. Beklentim yeni bir yılın gelmiş olması. Başka bir şey değil. Çam ağacım yok. İnternetten aldığım kırık geldi, şehir içinde maalesef bulamadım.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Tabii ki de kutluyorum ayrıca yılbaşından ayrı olarak noel moduna girmeyide seviyorum yani hoşuma gidiyor Hristiyan değilim ama

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,748
Tabii ki kutluyorum. Ama şimdiye kadar bütün kutlamaları ev ortamında yaptım. Bu sene için geçerli değil tabii ama her sene saçma sapan bir şekilde dışarı çıkıp normal günde yarı fiyatına yapacağın bir eğlenceye iki kat para ödemeyi saçma buluyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hemde dini açıdan da kut lamıyorum
Din ile yılbaşının alakası nedir ? Hani Noel kutluyoruz desek anlarım. Ülkede Miladi takvim kullanılıyor. Bir sene bitip yeni umutlar ile yeni bir seneye adım atıyoruz. Yapılan kutlama da bu. Din ile alakası nedir bunun? Yok içki içmek vs açısından diyorsanız kutlama çay kahve pasta ile de yapılır.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Asla ama asla kutlamam hırıstiyanların kutlamalarını biz kutluyoruz onlar neden bizim kuraban ve ya ramazan bayramını kutlamıyor
Sen sanırım noel ile yılbaşını karıştırmışsın çünkü yılbaşı kutlamak hristiyan işinden daha çok bir gelenektir ama noel ilk başta dini olarak başlayan daha sonra gelenekleşmiş bir şeydir. Birde noel hristiyan bayramı değildir noel aslında İskandinav bayramı sayılır. Daha sonra hristiyanlar bunu pagan inançları sevmedikleri için hz. İsa'nın doğum günü kutlamasına çevirdiler.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Bu arada ben bu olayı anlamıyorum Hz.İsa İslamdada peygamber değil mi? Onun doğum gününü kutlamakta bence bir sorun olmamalı

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Noel de kutladım , yılbaşı da kutlayacağım :)

Din yüzünden kutlamayanlar varmış güzel güldüm , gençler dünyaya 1 kere geliyorsunuz ilk ve son , eğlenmenize bakın ne diyeyim ki bunlar güzel şeyler ...

Happy New Year !

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Noel de kutladım , yılbaşı da kutlayacağım :)

Din yüzünden kutlamayanlar varmış güzel güldüm , gençler dünyaya 1 kere geliyorsunuz ilk ve son , eğlenmenize bakın ne diyeyim ki bunlar güzel şeyler ...

Happy New Year !
En güzeli Hristiyan bile değilim İsa nın doğum günü olmasıda umrumda değil ama noel kutlamak hoş amaç eğlenmek zaten

Tollyver

Asistan
Reaksiyon puanı
151
işim olmaz.. sırf yeni yıla giriyoruz diye eğlenmem. iki arkadaşım olsun yanımda, ne zaman istesem eğlenirim.

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Ben işi dine vuranlara bir yerimle gülüyorum gerçekten gülünç bir durum
Üslubun yanlış ve terbiyesizlik yapıyorsun, dinimizde yeri yok benim için bundan bağlayıcı bir hükümde yok,sen her kuçu kuçu diyenin peşine gidenlerdensin galiba sana acıyorum gülemiyorum.