Yılan zehri kanı bu hale getiriyor

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Allah kimsenin başına vermesin, direkt ölüm sebebi bu resmen.

spybot

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
629
[video=youtube;JuSNCidtd7M]http://www.youtube.com/watch?v=JuSNCidtd7M&feature=player_embedded#![/video]

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Kan'dan ciğer ürettiler.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Ben bu videoaya inanmıyorum sebebi eğer yılan sokunca kan bu şekil donsa yılan sokupta sağ çıkan hiçbir insan olmazdı.

magex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o:blink:h:blink:a
krem karamel gibi bi şey oldu!

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
[MENTION=47620]spybot[/MENTION] paylaştığın videoyu izlemeye korktum şer.f..zm gece gece evdede yalnızım zaten

Mai Nai

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Benim favorim kara mamba

Kara mamba (Dendroaspis polylepis), Elapidae familyasından son derece saldırgan ve zehirli bir yılan türü. Anavatanı Afrika olup, dünyanın ikinci en uzun zehirli yılanıdır.
Erişkin kara mambaların ortalama boyu 2,5 metre civarındadır. En büyükleri ise 4,5 metre kadar olabilirler. Kara mambalar isimlerini zeytin yeşiline çalan vücut renklerinden değil, ağızlarının içindeki siyah renkden alırlar. Kara mambanın karada yaşayan en hızlı yılan olduğu bilinmektedir. İddialara göre saatte 20 km. civarı bir hıza ulaşabilir.
Kara mambanın tek bir ısırığı 100 civarı insanı öldürmeye yetecek kadar zehir içerir. Gerekli panzehir uygulanmadığı zaman ölüm kesindir. Ölüm oranı yüzde yüz olan tek yılandır. Kara mamba son derece agresif bir yılandır. Kendini tehdit altında hissettiği zaman çoğu yılanın aksine kaçmak yerine saldıracaktır. Kara mamba saldırı pozisyonu aldığı zaman boynunu düzleştirir, yüksek sesle tıslar ve siyah ağzı ile dişlerini gösterir. Vücudunun üçte biri kadar uzaklığa saldırabilir. Bu da yaklaşık olarak 1.20 metreye denk gelmektedir. Bu sayede bir çok yılanın aksine kafa ve vücuda saldırır.
Rahatsız edilmedikleri sürece inlerinde uzun zaman kalırlar. Kara mambalar hem gündüz hem gece aktif olarak avlanan yılanlardır. Kara mamba küçük hayvanları avlarken bir kez ısırır ve geri çekilerek avının felç geçirmesini bekler. Fakat avı bir kuş olduğu zaman ısırır ve avının uçmasına engel olmak için avını bırakmaz.
kara mamba'nın nörotoksik zehri doğadaki en etkili zehirlerden biridir. sinir sistemini etkiler ve kişiyi paralize eder. birey bilek ya da parmaktan ısırıldıysa, zehir insanı dört saatte öldürebilir. ama yüz ya da gövdeden alınan bir ısırık insanı 20 dakikada öldürebilir. tek bir ısırıkta zerk edilen zehir devasa boyutlarda olabilir. acilen panzehirle tedavi edilmezse, 10 ila 20 mg. arası insanlar için öldürücü olabilir. ama kara mamba bir ısırışta 100 ila 400 mg. arası zehir zerk edebilir. yol kenarında duran bir kara mamba, seyahat halindeki arabalara saldırabilmekte, araç sürücüsü camı açık seyahat ediyorsa ne olduğunu bile anlamadan ısırılabilmektedir..kaynak; national geographic chanel

[video=youtube;zmre5kI49rI]http://www.youtube.com/watch?v=zmre5kI49rI[/video]

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
[video=youtube;vdg9gkmWsEA]http://www.youtube.com/watch?v=vdg9gkmWsEA[/video]
Dağılın:)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Demekki Kanı nasıl yapıyosa tek damlası Kan akışını kesiyo insan tahtalı köy e gidiyo :D

Rom.

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
177
kanımı dondurdu animallah :D

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Kobranın artistliği mongoose karşısına çıkana kadar:D
O vidyo verilmeseydi ben buraya ekleyecektim:)

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Hiç sevmedim bu yılanı o beni korkuttu beni gece gece bende onu korkutuyum biraz :) verecen buna kuyruktan fazın birini digerinide kafadan bak gör o zaman nasıl yanıyor 380 le florasan lamba gibi oh be biraz rahatladım

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Mongoose neymis oyle. Cobra'yi dagitti.! Ilk videoda cok fena.

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
off diyorum akşam akşam :) başlığa yanlışlıkla girdim kanı resmen inegöl köfte şekline sokuyor kalıp sabun gibi