Yeter Artık Can Sıkmaya Başladı Her Ay Hızın Düşmesi ve Netin Kopması!!

muratveb

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Ttnet destek kullanıcısına attığım özel mesaj
Selam ! Artık şurdan ttnete arıza bildirimi atmaktan bıktım .. Yoruldum!!!

Arkadaş ben her 1 ay içersinde en az 4 kere aramak zorundamıyım ttnet müşteri hizmetlerini ya bu nasıl kalitesiz bir hizmettir bu nasıl bi sömürüdür anlamış değilim. Defalarca aramama rağmen bir türrlü şu hız sorununu çözemediler . Benim sorunumu çözemeyecek yada sadece 1 en fazla bilemedin 2 haftalık çözümler üretebilecek kadar basit bir firmamı bu kadar basit ve bilgi kapasitesi sıfır bir kurumlamı muhattabım ben :cursing:

Her arayışımda ya internetimin sinyal sorunu olduğunu söylüyorlar yada haklısınız hattınızda bir sorun tespit edilmiştir diyorlar . Benim sorunumu çözemiyorlarsa ben artık sonları yaşıyorum TTNET ile :cursing: ciddi söylüyorum artık sonlardayım ve iptal ettirme aşamasındayım artık.

Her ay içersinde en az 4 kere arıyorum. bunlardan ilki durup dururken netim gider. DSL ışığım delice yanıp sönmeye başlar ama internet ışığı yanmaz .. TTneti ararım bildiririm neden ?? Çünkü sinyal iletilmiomuş.. Hadi ilkinde anladık. ikincisinde anladık üçte beşte anladık.. Arkadaş şu 4 aydır aynı sorunla cebelleşiyorum ben ya :cursing: Ararım önce kopma sorunu hallederler. Sonra 16 mb destekleyen hattımın 4mb çekildiğini farkederim. Yine ararım bu defa hattımı 12-15mb arası bir hıza yükseltirler ama bu durum en fazla 1 hafta doğru düzgün çalışır. 2.hafta muhakkak yine net kesilir.

Kardeşim onca zamandır bir kere olsun faturalarınızı aksatmadan ödedik. Sırf adam akıllı hizmet alabilelim diye. ama daha simdiye kadar 1 aylık bile olsa düzgün dogru sorunsuz bir internet hizmeti sağlayamadınız.

Cidden artık çok bunaldım bu sorunlarla uğraşmaktan. Son bildirimlerim bunlar. ARtık yeni bir alternatif arıyorum. Şu son günlerdede sorunum hallolmazssa hem telefon hattını hemde internet hizmetini ikisini birden iptal ediyorum. Sonrada vınn gibi bir alternatife yönelicem. En azından aylık 60küsür lira ödememiş olcam.

Telefon hattımın bilgilerini veriyorum. Artık ya çözün şu sorunu yada bana "Arkadaş sana adam akıllı hizmet veremiyoruz. Şu saate kadar ttnet kullandığın hata . İptal et gitsin " diyin !

Kalıcı bir çözüm istiyorum. VErdiğim ücretin karşılığını kopmayan ve gülünç bir hızda olmayan bir internet ile. Veremeyecekseniz ve yine bir ay içersinde hızım düzeltilip kopmalar yaşanmazsa devam ediyorum. Aksi halde iptal edicem . Cünkü sinirlerim bozuluyo her böyle oldukca..

Tel :
Cep:

Bu mesajın aynısı ttnet kategorisindede açacagım. Bilginiz olsun. Artık tepki gösterme zamanı geldi çünkü :cursing:

Arkadaşlar bıktım artık her ay aynı durumu defalarca yaşamaktan .. Bu nedir arkadaş bu nasıl bi kalitesiz hizmettir ! Her ay her ay aynı sorun ya !! Yemin ederim artık sabır taşı çatladı :cursing:

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Oturduğunuz yerin alt yapısı ile alakası olmasın? Tabi yinede TTnet'in suçu ama.

muratveb

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Oturduğunuz yerin alt yapısı ile alakası olmasın? Tabi yinede TTnet'in suçu ama.

Kardeşim bu alt yapı haftalık düzgün hizmet verip sonra kesilir mi ? Bu tamamen ttnet teknik elemanlarının bilgisizliği ve olayı çözememesinden kaynaklanıyor.

Piyasada o kadar bilgisyar kurdu varki adamlar tutup nerde bi hantal işi bilmeyen dünyadan haberi olmayan eleman varsa kendi kadrolarına katıp çalıştırıyorlar. Sonuc olarakta biz müşteriler durumdan ötürü kanser oluıyoruz .

Bizlerr ses etmedikçe bu adamlar resmen bize sinir krizleri yaşatıyorlar. Aylık o kadar para veriyoruz. Onlarda bu paranın hakkını verecek kardeşim ! Yok başka bi kaçarı bu işin .

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Sen öyle söylüyorsun bu da benim sorunum: 8 mbit limitsizdeyim.1,5 veriyorlar sizin orası bu kadarı kaldırıyor diyolar.Sonraki bir zamanda 24 mbite yükseltiyorlar.Hani çekmiyordu diyorsun kim nbunu yükseltti genel müdürlük madem 24 ü kaldırıyordu iki senedir neden 1,5 la bana kan kusturdunuz?Velhasıl kelam ortada kafasına göre hareket eden bilgiden yoksun elemanların çalıştığı ve ne yaptıklarını bilmeyen bir şirketin eline düşmüşüz.Allah hepimize sabırlar versin.:angry:

Dr.Yunus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
neyin isyanını yapıyosun arkdaş onu anlamadım yeter artık bıktım diyosan direk taşı başka firmaya . sömürdüğünü söylüyorsun ki bende 2 gün önce superonline taşıdım yaşadığın sorunların aynısını yaşadığım için . ttnet kullanmak zorunda değiliz . herkes biliyor bu hırsız ttnetin milleti sömürdğünü hizmet vermeyip paraları götürdüğünü hala neden kullanıyorsunuz . burdan uyarmayla bakın sonuyarım demeyle hallolmuyor bu işler . adamların çokta tınınnda . gerçekler böyle iken uğraşmayın taşıyın direk bu kadar ciddiyetsiz bir firmanın müşterisi olmak bile çılgınlık geliyo bana

muratveb

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
56
neyin isyanını yapıyosun arkdaş onu anlamadım yeter artık bıktım diyosan direk taşı başka firmaya . sömürdüğünü söylüyorsun ki bende 2 gün önce superonline taşıdım yaşadığın sorunların aynısını yaşadığım için . ttnet kullanmak zorunda değiliz . herkes biliyor bu hırsız ttnetin milleti sömürdğünü hizmet vermeyip paraları götürdüğünü hala neden kullanıyorsunuz . burdan uyarmayla bakın sonuyarım demeyle hallolmuyor bu işler . adamların çokta tınınnda . gerçekler böyle iken uğraşmayın taşıyın direk bu kadar ciddiyetsiz bir firmanın müşterisi olmak bile çılgınlık geliyo bana

Taşıycam zaten ama son bir şans verdim. Bu arada kullandığınız hizmetten memnunmusunuz ? Ve hangi pakete geçtini aylık ne kadar ödyceksiniz hızınız kac ..vs bilgilendirebilir misiniz ?

Dr.Yunus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Taşıycam zaten ama son bir şans verdim. Bu arada kullandığınız hizmetten memnunmusunuz ? Ve hangi pakete geçtini aylık ne kadar ödyceksiniz hızınız kac ..vs bilgilendirebilir misiniz ?

kardeşim şöyle söylim . 16 mpbs ilk 6 ay 9.9 tl . 6 aydan sonra 59 tl olacak . yanında airties 6372so çok güzel bir modem verdiler ttnetin ki gibi dandik değil yani . ttnetten iyi ki kurtuldum diyeyim sana . ttnette adil kullanımı aşınca direk düşürdüler 1 mpbs nin de altına rezalet bişey . superonline kullanan çok kişiden duyduğuma göre adil kullanım kotasını aşsanda düşürmüyorlarmış hızını . ya ttnette parasını verdiğin hizmeti alamıyorsun herkes son bir şans vere vere adamları dahada zengin ettik

muratveb

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
56
kardeşim şöyle söylim . 16 mpbs ilk 6 ay 9.9 tl . 6 aydan sonra 59 tl olacak . yanında airties 6372so çok güzel bir modem verdiler ttnetin ki gibi dandik değil yani . ttnetten iyi ki kurtuldum diyeyim sana . ttnette adil kullanımı aşınca direk düşürdüler 1 mpbs nin de altına rezalet bişey . superonline kullanan çok kişiden duyduğuma göre adil kullanım kotasını aşsanda düşürmüyorlarmış hızını . ya ttnette parasını verdiğin hizmeti alamıyorsun herkes son bir şans vere vere adamları dahada zengin ettik

Eğer öyleyse harika. Benim şuan tek çekincem adil kullanımı aştık mı hızın düşmesi .. Çünkü benim aylık download limitim 80gb'ın altında hiç olmadı . Dur bakalım ne sonuç çıkacak bu son mesajımdan sonra. Zaten 2 yılı aşkındır ttnet kullanıyorum. Eğer düzelme olmazssa geçeerim bende superonline'a . Bilgilendirmeden ötürü teşekkür ederim :)

Probook

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube_share;f3PmlmaxWTo]http://youtu.be/f3PmlmaxWTo[/video]
TTNET Hıza Alış Türkiye :D

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
dr yunus kardeşimiz bence haklı zaten ttnet son zamanlarda işin bıraktı gibi geliyor bana.bende müşteri hizmetlerine msj attım hala dönüş yapmadılar.gerçi adamlar çok yoğun bana vakit ayaıramıyorlar neden çünkü ben ttnet kullanıyorum.he he ( anlayan anladı) neyse ben aradım ama sorun yine çözülmedi..

sende bence hiç boşuna stres olma değiş kardeşim parasıyla değilmi sen üzlceğine onlar üzülsün seni kaybettik diye..

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Firma değişikliğini bende ciddi ciddi düşünüyorum. Gerçekten yeter artık yıllardır ttnet sömürüyor ortada bi hizmet yok yaa.. Ama malesef şimdilik ekim ayına kadar taahhüt var taahhüt bitsin ondan sonra yaşasın Süperonline

muratveb

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Yok arkadaş sabahtandır ö.m attım destekteki arkadaşa ondada ses seda yok . Artık firma değiştirmek şart oldu bu saatten sonra. Ciddi ciddi superonline tarifelerine bakıyorum artık. Taahütsüz olanlarına. Çünkü modemim falan herşey tamam. Taahüte gerek yok. Yarın nolcagımız belli degil sonucta.

Ama şuan için tek sorun superonline adil kullanımı uyguluyor mu. Eğer uygulamıyorsa yarın hat taşıma işlemi için başvuru yapmayı düşünüyorum.

SmiLey

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Ben bıktım artık. Önce aradım hattım 4mbps kaldırıyor, 1mbps veriyorsunuz dedim.

7 mbps yaptılar, hatta kopmalar oldu. Aradım 4mbps verin dedim.

1mbps yaptılar.

muratveb

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Arkadaşlar toplu halde superonline geçsek bu adamlarda ne halt olduklarını anlasalar artık keske. Ben yarın sabaha kadar netice almazssam muhtemelen gecis islemlerini baslatacagım. TTnetin derdini cekemem artık :@

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Ara ara düşünüyorum uydu aracılığı ile ABD yada her hangi bir ülkenin interneti kullanılabilirmi bir yolunu bulursam yazarım buralara

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Firma değişikliğini bende ciddi ciddi düşünüyorum. Gerçekten yeter artık yıllardır ttnet sömürüyor ortada bi hizmet yok yaa.. Ama malesef şimdilik ekim ayına kadar taahhüt var taahhüt bitsin ondan sonra yaşasın Süperonline
iki arkadaşımda var superonline kota uyguluyorlarlar... kota sorunun olacaksa daha cok sıkıntı cekebılırsın ama 1 mgbit bile olsa kopmadan baglanmak da bır yere kadardır :D

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
iki arkadaşımda var superonline kota uyguluyorlarlar... kota sorunun olacaksa daha cok sıkıntı cekebılırsın ama 1 mgbit bile olsa kopmadan baglanmak da bır yere kadardır :D
Yok ben limitsiz tarifedeyim 16mbpsye kadar 50gb adil kullanım kotası var ama kotayı geçsemde düşmüyor.. Amma velakin bazen gündüzleri bi videoyu bile oynatmakta zorlanıyorum...

Süperonline ın netlimitsiz tarifesinde adil kullanım kotasını geçince hızın 1mbps ye düştüğünden emin misin??...

muratveb

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Ara ara düşünüyorum uydu aracılığı ile ABD yada her hangi bir ülkenin interneti kullanılabilirmi bir yolunu bulursam yazarım buralara

Ben bir zamanlar uydu üzerinden Offline Download yapardım bol bol :) Ama şimdi o muhabbet varmı bilmiyorum. DVB's konularına uzak kaldım biraz. Ama bu datalar üzerinden bir baglantı saglanması mümkün olabilir mi orasını bilmiyorum. Bi olsa aslında ne harika olurdu. Ama biraz zor gibi ?

Eğer adil kullanım uygulanıyorsa vaziyet kötü demektir. Cünkü benim aylık en az 80GB kullanımım oluyor. Durum böyle olunca muhtemelen bu defada 1MB ile sürüncem. Olmadı yine :(

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Adsl nin çıktığı ilk yıllarda abone olmuştum sonra tekrar abone oldun ara verdikten sonra ben bildim bileli bizim buralarda bi alt yapı çalışması yok 4mb alıyorum 8 i hiç görmedim bi ara

6 ya yükseltmişlerdi sonra portmu değiştiler naptılar gönderdikleri sinyalden sınır değerleri düştü Adamların umurunda bile değil Allah bu Telekomu bu hale sokanları bildiği gibi yapsın..

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ben bir zamanlar uydu üzerinden Offline Download yapardım bol bol :) Ama şimdi o muhabbet varmı bilmiyorum. DVB's konularına uzak kaldım biraz. Ama bu datalar üzerinden bir baglantı saglanması mümkün olabilir mi orasını bilmiyorum. Bi olsa aslında ne harika olurdu. Ama biraz zor gibi ?

Eğer adil kullanım uygulanıyorsa vaziyet kötü demektir. Cünkü benim aylık en az 80GB kullanımım oluyor. Durum böyle olunca muhtemelen bu defada 1MB ile sürüncem. Olmadı yine :(

Süperonline bildiğim kadarıyla adil kullanım kotasını uyguluyor. Şöyle bir durum var. Süperonline fiberinternet piyasaya girdikten ve bir çok abone sayısına ulaştıktan sonra adil kullanım kotası tüm servis sağlayıcıları kapsayacak şekilde uygulamaya konuldu.

Süpronline daha önce abone olan kullanıcılarına kota koymaya çalışınca aboneleri ile mahkemelik oldu. Bildiğim kadarı ile uygulama yürürlüğe girmeden önce abone olanlar için kota sınırı uygulanmıyor. Yeni abonelere ise uygulanıyor. Hızım hiç düşmüyor diyenler eski aboneler yani.

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Arkadaş kotalarda çok düşük yaa.. 8 e kadar netlimitsizde 25gb 16 ya kadar limitsizde 50gb şunu 8 e kadar olanı 50 sonra 16 ya kadar olanı 100 yapsalarda hiç olmazsa bi işe yarasa bari...

muratveb

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Arkadaş kotalarda çok düşük yaa.. 8 e kadar netlimitsizde 25gb 16 ya kadar limitsizde 50gb şunu 8 e kadar olanı 50 sonra 16 ya kadar olanı 100 yapsalarda hiç olmazsa bi işe yarasa bari...

Katılıyorum. 50GB bana yetmez ki.. Bide adil kullanımı uyguluyorlarmış . Velhasıl kelam şu ülkede adam akıllı hizmet veren bi servis saglayıcı yok gördügüm kadarıyla :) En iyisi hiç kullanmamak herhalde :)

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24

Bak 65 liraya sanırım 100 gb ya da 55 liraya 50 gb adil kotalı tarıfesı var ıdare et artık :)

Yok ben limitsiz tarifedeyim 16mbpsye kadar 50gb adil kullanım kotası var ama kotayı geçsemde düşmüyor.. Amma velakin bazen gündüzleri bi videoyu bile oynatmakta zorlanıyorum...

Süperonline ın netlimitsiz tarifesinde adil kullanım kotasını geçince hızın 1mbps ye düştüğünden emin misin??...

evet, eminin yasıyoruz su anda :( ilk mesaj atıyolar yüzde seksen kadı dıye sonra dusuyo :(

muratveb

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
56
hocam duzeltseler bıle bu seferde pıng cıkıcak :)

Şu ping muhabbeti nedir tam olarak ? İnternet hızını nasıl ve ne yönde etkilio biri bana açıklayabilirmi acaba ?

Şuan için böyle:
1814066236.png

Quluslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye'de interneti nerden alırsanız alın mecburen ttnet'ten geçiyor zaten bu BTK da var. Ancak fiber alt yapıya geçildiği için işler ttnet için artık hiçiç açıcı olmayacak. Sürekli zırvalar zırvalar: Sizin bulunduğunuz port 16 mbs ise burda iki kişi zaten tam anlamı ile 16 mbs alamaz. Ben TTnet kullanırken portumda tek kişi idim. onun için 8 mbs lik bir port vardı ve tek başıma 7.8 aşağıya hiç düşmedim ping sayılarımda 50mili saniye hiç geçmedi. eğer bu şekilde port aktarımı ve port aılımı yapamıyorlarsa iptal edin gitsin tabi ağınızdan emin olduktan sonra bunu yapın.

--- Mesaj Güncellendi ---

şimdi kullandığım hız düşük kalıyor ama eskisinden çok çok iyi.

uykukolik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tek çözüm taşınmak

--- Mesaj Güncellendi ---

kolay gelsin

muratveb

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
56
İkinci kere BTK'ya şikayet ettim TTNET'i . Haklarında cezai işlem yapılmasını arz ve talep ettim. Çünkü TTNET'e para cezası verilmeden benim o firmadan kopmam kendime hakaret olur. İlk bTK şikayetimden sonra sorunumu çözdüler. Ama bu çözüm sadece 3 gün geçerli oldu. Bu kurum müşterileriyle resmen dalga geçiyor. Arkadaşlar sizlerden ricam sorun yaşayan herkesten ricam artık sesimizi yükseltelim. Hep sömürdüler . Artık bizde onları şikayetlerimizle az da olsa sıkalım. Ben artık her sorunumda BTKya şikayet edicem.

Ve TTNET'in bölgemdeki teknik elemanlarına ALLAH hakkımı koymasın diyorum . İnşallah burunlarıından gelir o bana yaşattıkları tüm sorunlar. Tek temennim ilahi adaletten yaptıklarını bulmaları :)