İphone se 2022 ( 3.nesil ) bir tuhaf sorun ve sorular

Bu konuyu okuyanlar

tarikgnc_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba. 2 ay önce teknosa dan iphone se 2022 128gb cihaz satın aldım. İyi güzel ama bir sorunum var;

Arkadaşlar evdeki wifi ye bağlandığımda sık sık kopmalar yaşıyorum. Kopuyor, örneğin whatspp da yukarda bağlantı bekleniyor diyor, 2-3 dakika bağlanmaya çalışıyor bu sırada cihaz epeyi ısınıyor ve bağlanıyor. Ben bu 2-3 dakikayı beklemek istemezsem wifi yi kapatıp açıyorum ve anında bağlanıyorum. Ekran sol üstte wifi sembolü hep var ama yani tam anlamıyla bi kopma da değil wifi den çıkmıyor ama internet bağlantısı da vermiyor. Eve xiaumi sinyal güçlendirici taktım çare olmadı. Bu döngü 30 dakikada bir oluyor evde çok sinir bozucu.

Ev internetinde sorun yok. Senelerdir ne başka telefonlarımda ne de pc lerde sorun yaşamadım. Ev internetinde sorun olsa çoktaaan anlaşılırdı. Bu konuda eminim.
Ancak bence telefonda da sorun yok. 2 aydır saatlerce arkadaş evinde, cafede, ofiste wifi de bağlı kaldım, yukarda evde bahsettiğim sorunu yaşamadım. Telde sorun olsa buralarda da kesin sorun yaşardım evde 30 dk da bir olan sorun neden buralarda saatlerce olmuyor..

Bu nasıl iş arkadaşlar sorun nerede? ne olabilir ? Teknik detaylara hiç hakim değilim. Sırf bu yüzden çok sevdiğim telefonumdan soğudum. Yardımlarınızı rica ediyorum

not : iphone se 2022 de en güncel ios sürümü mevcut şu an

Son düzenleme:

Apple Destek®️

Öğrenci
Reaksiyon puanı
53
Ağ Ayarlarınızı sıfırlayın. iOS veya iPadOS 15 ya da sonraki bir sürüm kullanıyorsanız Ayarlar > Genel > Aktar veya [Aygıtı] Sıfırla > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla'ya dokunun. iOS veya iPadOS 14 ya da önceki bir sürüm kullanıyorsanız Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla'ya dokunun. Bu işlemin ardından daha önce kullandığınız Wi-Fi ağları ve parolaları, hücresel veri ayarları, VPN ve APN ayarları da sıfırlanır.

Daha fazla yardim alin.
  • Bir Wi-Fi ağına bağlıysanız ancak çevrimiçi olamıyorsanız Wi-Fi ağınızı başka aygıtlarda kullanmayı deneyin. Başka aygıtları kullanarak çevrimiçi olamıyorsanız bir servis kesintisi söz konusu olabilir. Yardım almak için kablolu ağ şirketinizi veya internet sağlayıcınızı arayın.
  • Farklı konumdaki bir Wi-Fi ağına bağlanmayı deneyin. Aygıtınız ağa bağlanabiliyorsa Wi-Fi ağınızla ilgili yardım almanız gerekir. Aygıtınız hiçbir Wi-Fi ağına bağlanamıyorsa Apple ile iletişime geçin.
  • Wi-Fi yönelticinizi son firmware sürümüne güncelleyin ve yönelticinin Apple ürününüzü desteklediğinden emin olun. Daha fazla bilgi için yönelticinin üreticisiyle irtibat kurun.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Herkese merhaba. 2 ay önce teknosa dan iphone se 2022 128gb cihaz satın aldım. İyi güzel ama bir sorunum var;

Arkadaşlar evdeki wifi ye bağlandığımda sık sık kopmalar yaşıyorum. Kopuyor, örneğin whatspp da yukarda bağlantı bekleniyor diyor, 2-3 dakika bağlanmaya çalışıyor bu sırada cihaz epeyi ısınıyor ve bağlanıyor. Ben bu 2-3 dakikayı beklemek istemezsem wifi yi kapatıp açıyorum ve anında bağlanıyorum. Ekran sol üstte wifi sembolü hep var ama yani tam anlamıyla bi kopma da değil wifi den çıkmıyor ama internet bağlantısı da vermiyor. Eve xiaumi sinyal güçlendirici taktım çare olmadı. Bu döngü 30 dakikada bir oluyor evde çok sinir bozucu.

Ev internetinde sorun yok. Senelerdir ne başka telefonlarımda ne de pc lerde sorun yaşamadım. Ev internetinde sorun olsa çoktaaan anlaşılırdı. Bu konuda eminim.
Ancak bence telefonda da sorun yok. 2 aydır saatlerce arkadaş evinde, cafede, ofiste wifi de bağlı kaldım, yukarda evde bahsettiğim sorunu yaşamadım. Telde sorun olsa buralarda da kesin sorun yaşardım evde 30 dk da bir olan sorun neden buralarda saatlerce olmuyor..

Bu nasıl iş arkadaşlar sorun nerede? ne olabilir ? Teknik detaylara hiç hakim değilim. Sırf bu yüzden çok sevdiğim telefonumdan soğudum. Yardımlarınızı rica ediyorum

not : iphone se 2022 de en güncel ios sürümü mevcut şu an
Servise gönder.