Yerli ve Milli Telefon Hiking A23 Satışa Çıktı

• Konuyu başlatan SDN Anonim 608469
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Ürünü satan markadır. Marka kime ait ise ürün ona aittir. Millet gene ne kadar yerli milli tartışmasına girmiş. Bugün montaj yapar yarın üretim yapar. Ülkemizde hiçbir parça için üretim fabrikası olmayabilir. Bunlar büyük yatırımlar fabrikalar gerektirir. Ne kadarı yerli milli olacağını sorgulayacaksanız lütfen siz açın fabrika üretim yapın. Eleştirmek yerine yapıcı eleştirin veya kendiniz yapın.
Açıkçası ben de o tartışmaya girmek istemiyordum, bu yerli milli meselesi bana göre baya gereksiz bir konu, ürünün kaliteli olması nerede üretildiğinden daha önemlidir bana göre.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Açıkçası ben de o tartışmaya girmek istemiyordum, bu yerli milli meselesi bana göre baya gereksiz bir konu, ürünün kaliteli olması nerede üretildiğinden daha önemlidir bana göre.
Bende girmicem de ne zaman böyle bir konu açılsa hemen birisi illa sorguluyor. Ne kadar milli diye. Bende tav oluyorum

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Bende girmicem de ne zaman böyle bir konu açılsa hemen birisi illa sorguluyor. Ne kadar milli diye. Bende tav oluyorum
Hiç bir telefon neredeyse milli olamazken bizim yerli ve milli olsun takıntımızı anlamak güç, her şeyi kendin üretemeyebilirsin, sırf yerli olmak için gereksiz masraf yapmaktansa düzgün ve kaliteli bir ürün yapmak her zaman için o firmaya artı bir gelişme sağlar.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
yerli olur iphone abd içinde amerikan takılmayın HaTiCe'ye NeTiCe'ye bakın marka yerli üründe yerli olur.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Hiç bir telefon neredeyse milli olamazken bizim yerli ve milli olsun takıntımızı anlamak güç, her şeyi kendin üretemeyebilirsin, sırf yerli olmak için gereksiz masraf yapmaktansa düzgün ve kaliteli bir ürün yapmak her zaman için o firmaya artı sağlar.
Xioami oppo dğer çinli markalar ne diyoruz hepsi çinli ama işlemci abd menşei ama kimse abd malı demiyor çin malı diyor.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Xioami oppo dğer çinli markalar ne diyoruz hepsi çinli ama işlemci abd menşei ama kimse abd malı demiyor çin malı diyor.

Bu markalar zaten çoğu parçayı yine kendi ülkesinden temin ediyor. Apple çinde üretim yapsada işlemcilerini kendisi tasarlıyor işletim sistemlerini kendileri geliştiriyor. Huawei zaten modem teknolojilerinde lider her telefonda mutlaka Huawei bir parça var. Bunlar zaten devasa şirketler niye böyle değiliz demiyorum. Yerli ve milli diye pazarlanması insanları kandırıyor. Şöyle düşünelim parçalarını dışarıdan temin edip bir bilgisayar topluyoruz dışınada markamızın logosunu basıyoruz yerli ve milli bilgisayar diye satıyoruz. Bende diyorum bari kasayı siz üretinde öyle yerli ve milli diyelim.

Son düzenleme: