Yerel disk D

mahmut511511

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar
bilgisayarıma xp formatı atarken hem c ye format attım d yede attım sonra pc acılınca bilgisayarıma girdim d ortada yok bilgisayarım sağ tık yönet gelince orda sadece yerel disk c var başka bişey yok ne yapmam lazım ?

ardacumhur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Disk yöneticisine gir orada D bölümü isimlendirilmemiş olarak seni bekliyor olacak :) D'nin yaklaşık boyutlarını biliyorsan orada C'nin haricinde bir disk alanı var.Gri bölge.Onu ters tıkla "Sürücü Harfi Ve Yolu Değiştir" gibi bir ifade olacak,onu tıkla sürücü yolunu D olarak belirle :)

ardacumhur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
C ile D bölümü birleştirilmşi gibi duruyor.Toplam boyut 320gb değil sanırım. Disk partition manager gibi bir uygulama ile diskinizi bir gözden geçirin eğer sorun var ise bu tarz programlar işinize yarayabilir

SametOzkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gördüğüm kadarıyla 298 gb alanın var ama xp de birim küçültme mevcut değil bazı programlar sayesinde C diskini küçültüp Yeni birim oluşturabilrsiniz. Benim bildiğim kadarıyla yanlış bilgi olmaması lazım ben xp atarken belirli miktarda c ye alan veriyorum daha sonra kalan ayrılmamış alanı d ye dönüştürüyorum.

ardacumhur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar
bilgisayarıma
xp formatı atarken hem c ye format attım d yede attım sonra pc acılınca bilgisayarıma girdim d ortada yok bilgisayarım sağ tık yönet gelince orda sadece yerel disk c var başka bişey yok ne yapmam lazım ?

Windows 7 ile ilgili bir şey yok ortada.Toplam disk boyutun ne kadar?

320GB ise C ile D birleşmiş diyebiliriz