Yeni Zelanda'da Şirket Açmak

Bu konuyu okuyanlar

ohazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,

Benim adım Ömer ve son 8/9 senedir Yeni Zelanda'da yaşıyorum.
Burada hem lise hem de Üniversite eğitimimi tamamladım. Okurken girişimcilik benim hep ilgimi çeken bir konu olduğu için neler yapabileceğime bakmaya başladım.
14 yaşımda ilk şirketimi kurdum (League of Legends üzerinde e-ticaret sitesi), 17 yaşmda e-ticaret ile yeniden uğraştım. Sonra ise Yeni Zelanda'nın en büyük sosyal medya Influencer şirketini yarattım ve 2 sene yürüttükten sonra, 19 yaşımda şirketimizi Avustralyalı bir şirkete sattık.
Bunların hepsini cebimde 150$ ile başlatma fırsatım oldu.

Şimdi ise zamanımı bir yatırım fonu ve dijital pazarlama şirketinde çalışarak geçiriyorum. Aynı zamanda Yeni Zelanda'da yaşamak, okumak ve çalışmak isteyenler için danışmanlık servisi veren bir girişim başlatıyorum.
Linkedin profilim: https://www.linkedin.com/in/omerhazer1

Aralık 2017 ayında Türkiye'ye geldiğimde burada şirket açmaya çalıştığımda neredeyse kalp krizi geçirdim. Yeni Zelanda'ya göre burada şirket açmak cehenneme gidip geri gelmekten daha zor.
Özellikle Türkiye'de, Yeni Zelanda hakkında çok az bilgi var. Yeni Zelanda'da şirket kurmak için yapmanız gerekenler, Yeni Zelanda'lı bir adrese sahip olmak ve $150 dolarlık bir Application Fee'yi ödemekden ibaret. Şirketinizi online bile açabilirsiniz.

Şirket için açmanız gerekenler:
How to register a company in New Zealand as foreign investor

Şirket açmak için link:
Starting a company

Eğer daha fazla bilgi almak istiyorsanız veya yardıma ihtiyacınız varsa lütfen benimle LinkedIn üzerinden veya buradan mesaj atarak iletişime geçebilirsiniz!
Yardım etmekten mutluluk duyarım.

harlem35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar yeni zelanda da şirket kurulum maliyeti ne kadardır bu konularda naışmanlık hizmeti vs. veriyormusunuz

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Bence bu konuya dikkatli yaklaşın. Dolandırılma olursa kimse sorumlu olmaz.

harlem35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence bu konuya dikkatli yaklaşın. Dolandırılma olursa kimse sorumlu olmaz.
kesinlikle inanıyorum bu yönde araştırma yapıyorum ve elde ettiğim bilgileri konsolosluk kanalında teyit ediyorum sizin bu konularda bilginiz varsa ve yönlendirmeniz varsa sizden de bilgi alabilirim