Yeni Yine Yeniden Google Chrome !

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
:: Sürekli olarak aklıma geldikçe ve vaktim oldukça tarayıcıları aralarında kapıştırmayı çok seviyorum. Çünkü hız konusuna bizzat kendim şahit oluyorum.

:: Yine bu linkte eski aylara ait yaptığım hız testi var ve göreceksiniz ki her yeni sürümünde Google Chrome 'un acımasız ezimeti devam ediyor.
http://forum.shiftdelete.net/diger-...5-google-chrome-firefox-ve-ie8-kapismasi.html

:: 7 Şubat 2010 tarihli 13.00 civarlarında yaptığım hız testini sizinle de paylaşmak istedim.

3485b83.jpg

:: Burada ise sitenin genel olarak yapılan testlerde kimin önde olduğunu gösteriyor.

28jxjzq.jpg

:: Burada da en hızlı sistemle yapılan testi görmektesiniz ve aldığı puan ortada.

t5679e.jpg

:: Google Chrome 4.0 sürümündeki Shockwave flash eklenti sorunu yaşasa da bunu 5.0 beta sürümünde halletmiş ve hızından da hiç bir şey kaybetmemiş.

..:: Hep söyledim yine söyleyeceğim.. Google Chrome'un ezici hızını göremeyenler halen başka tarayıcılar, yok eklentiler v.s bahanelerle Google Chrome yine mi demeyecekler! Kullanın diye değil ısrarım! Sadece Şu hız konusunu kabullenin. Unutmadan da söyliyeyim. Şimdi bir kaç arkadaşımız eklentiler diye yazmaya başlicaklar yine. Onlara hiç bir şey demiyorum çünkü yazımı okuduklarını sanmıyorum..

KAYNAK

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Valla doğrudur arkadaşım bende bu konuda Opera yı tek geçerdim ama chrome hakikaten hızlı yav

Reaksiyon puanı
188
yeni versiyonu test etmemiştim hatırlattığın iyi oldu ben de bir test edeyim :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Evet, hız konusundan Chrome 1 numara ve diğerlerini kullanmamak için geçerli bir sebep bu ;)

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Evet, hız konusundan Chrome 1 numara ve diğerlerini kullanmamak için geçerli bir sebep bu ;)

Başka ne ararsın ki bir Tarayıcı da ? Tabiki hız. Güvenlik demiyorum çünkü onların artık sabit yani standart olduğunu varsayıyorum..

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
valla benim istediğim eklentiler chrome da mevcut :) bir tek Xmarks da pasword kaldı. onun içinde google dan api bekliyorlarmış :) ondan sonra forever chrome :)

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Hız güzel fakat altında yatanlar engelleştiriyor gibi çok ram kullanması ve o hız olması için pcye depoladıgı veriler :) Ccleaner'la Firefox'dan max 50mb siliniyorsa Chrome'dan en az 300mb

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
valla benim istediğim eklentiler chrome da mevcut :) bir tek Xmarks da pasword kaldı. onun içinde google dan api bekliyorlarmış :) ondan sonra forever chrome :)

Şuana kadar eklentilere muhtaç olmadım iyiyim böyle :)

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Bana pek okadar hızlı gelmedi opera daha hızlı...

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Hız güzel fakat altında yatanlar engelleştiriyor gibi çok ram kullanması ve o hız olması için pcye depoladıgı veriler :) Ccleaner'la Firefox'dan max 50mb siliniyorsa Chrome'dan en az 300mb

Ram konusunda pek bilgili olmadığını gördüm. Aynı siteyi iki tarayıcıyla aç ve kendin gör RAM kullanımını. O veri deidklerin ise genelde Cookies yani çerez dediğimiz verilerdir. Bunları depolaması iyi birşey. Çünkü sürekli girip çıktığın siteler kısmen hep aynıdır ve her defasında o Cookies yüklemesi yerine depolayıp daha hızlı açmasının nesi yanlış anlamadım ?

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Ram konusunda pek bilgili olmadığını gördüm. Aynı siteyi iki tarayıcıyla aç ve kendin gör RAM kullanımını. O veri deidklerin ise genelde Cookies yani çerez dediğimiz verilerdir. Bunları depolaması iyi birşey. Çünkü sürekli girip çıktığın siteler kısmen hep aynıdır ve her defasında o Cookies yüklemesi yerine depolayıp daha hızlı açmasının nesi yanlış anlamadım ?

Donanım bilgimi bu yorumumla mı bildin ? Garip.. Terim kullanmamam bilgisiz oldugum anlamına gelmez.Bana göre chrome'un zamana ihtiyacı var sen kullanmana devam et.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Chrome muazzam derecede güçlenmiş yine. Aradaki performans farkı inanılır gibi değil.
Biraz önce kendi sistemimde, eşit şartlarda bir test yaptım uzun zaman sonra.

Tarayıcılar ve versiyonları aşağıda. İyide kötüye sıralıyorum;

- Google Chrome 5.0.317.2 Dev (dün çıkan sürüm)
- Opera 10.50 Build 3228 Pre-Alpha (bugün çıkan sürüm)
- Mozilla Firefox 3.6 (aslında 3.7 pre-alpha 2 ile denemek istedim ama malesef test'i tamamlayamadı.:/)

Rakiplerine devasa bir fark atan Chrome'un skoru ile başlayalım.
Sürüm: 5.0.317.2. (bu arada az daha kassam benchmark rekorunu da kıracakmışım.:p)

2ue31v4.jpg

2. Opera, sürüm bugün çıkan pre-alpha 10.50.3228 versiyon.

2q8sk7b.jpg

3. rakiplerinden fark yiyen, buna rağmen ne yapsam vazgeçemediğim tarayıcım, Firefox (3.6)

2ldk3z4.jpg

Cpu: Intel C2d e8400 (4.30ghz'e oc'li)
Vga: Nvidia 8800Gt (fabrika çıkışı bir miktar oc'li)