Yeni Winamp yeniliklerle geliyor

Bu konuyu okuyanlar

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
10 Ekim 2007 günü saat 10:10'da 5.5 numaralı kararlı sürümü yayınlanacak olan Winamp iki önemli yeni özellik getiriyor.

winamplogug1.png

10 Ekim 2007 günü saat 10:10'da 5.5 numaralı kararlı sürümü yayınlanacak olan Winamp iki önemli yenilik getiriyor. Bu özellikler MP3 bloglarına doğrudan erişim sağlanması ve ev/ofis bilgisayarlarınızda bulunan arşivlere karşılıklı olarak uzaktan erişim sağlanması. Giderek popülerlik kazanan MP3 bloglarına destek vererek bu alanda ciddi adım atan ilk yazılımlardan olmayı başaran Winamp rakiplerine karşı da önemli bir üstünlük sağladı. Winamp Media Monitor aracı ve entegre tarayıcı birlikte kullanılarak bir blog sayfası içerisinde yer alan MP3 dosyasını otomatik olarak tanıyıp çalabilen yeni sürüm bulduğu dosyaları web üzerinden streaming olarak çalabildiği gibi diske çekerek çevrimdışı olarak da çalabiliyor.

Yeni sürümde gelen bir diğer önemli özellik ise Winamp'e uzaktan erişim desteği getiren Winamp Remote. Winamp'e yerel medya sunucusu özelliği kazandıran bu yeni fonksiyon bilgisayarda kayıtlı bulunan müzik ve video dosyalarına web tarayıcısı üzerinden ya da cep telefonundan bağlanmayı sağlıyor. Yeni özellik sayesinde Playstation 3, XBox 360 or Nintendo Wii gibi konsollardan da kişisel müzik arşivine ulaşabilen kullanıcıya Winamp rehberlik ediyor. Yeni Winamp sadece yerel ağ üzerinden değil web üzerinden de kişisel müzik arşivinize ulaşarak, nerede olursanız olun favori şarkıların bir adım ötenizde olmasını sağlıyor. Bu özelliği ile iTunes'un ağ paylaşım özelliklerinden fazlasını getiren Winamp kullancı adı ve hesap oluşturarak arkadaşlarınızın da kişisel müzik arşivinize ulaşabilmesini sağlıyor.

Yeni sürümle gelen bir diğer güzel özellik ise Bento arabirim teması. Winamp'in eski sürümlerinden aşina olduğumuz çok panelli pencere yapısını basitleştirerek tek bir pencereden özelliklere ulaşmayı sağlayan bu özellik, bilhassa acemi kullanıcılar için programın karmaşık görünen arabirimini basitleştiriyor. Programın beta sürümünü buradan indirebilirsiniz. Beta aşamasındaki tüm yazılımlarda olduğu gibi Winamp'in de çeşitli hatalar içerebileceğini göz önünde bulundurun.

[size=7pt]Yeni Tema Bento[/size]​
yenitema512x314gl7.png

[size=7pt]İçerik; Teknoajan.com[/size]​

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Vay vay uzaktan erişim ha!
Telekom aç winampın önünü, kotayı kaldır da winampa dönelim :]

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
PcMaSTeR dedi ki:
nerede olursanız olun favori şarkıların bir adım ötenizde olmasını sağlıyor. Bu özelliği ile iTunes'un ağ paylaşım özelliklerinden fazlasını getiren Winamp kullancı adı ve hesap oluşturarak arkadaşlarınızın da kişisel müzik arşivinize ulaşabilmesini sağlıyor.

bu beta sürümde bu özelliği kullanabiliyormuyuz acaba?

bu temada süpermiş
hbr1668dfe1.jpg

gokhans19

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Betası sorunlu.Ben yükledim geri kaldırdım eski sürümüne döndüm.Beta sürümünü kapatınca bilgisayar donuyor daha çok hatası var..

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
yürü be Winamp !!! Mp11 halt etmiş ^^

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
SalihYalınız dedi ki:
Arkadaşlar Yeni Tema Bento yok çıkmıyor bende :S

Winamp Üzerinde Sağ Tıkla Options/Skins/Winamp Bento Bu Şekilde yeni Temayı Seç.

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Tarih ve saatte güzel ayarlanmış
Tarih:10.10.2007
Saat : 10:10
İşime yarayacak bir özellik değil ama yinede güncelleyecez :)

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ewet bento nun sorunları var. hatta dezavantajları da var. full sürümde giderilebilir sanırım. hep birlikte 10 ekim i bekleyelim

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
bekleyelim bakalım bende merak ettim :)

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İndirdim denedim beğenmedim kaldırdım. Winamp güzel yenilikler yapmış ama kullanıcıların bu özellikleri kullanacağını zannetmiyorum. Winampı Winamp yapan iki özellik classic skin ve jump to file dır.Foobar2000 kullanmaya devam edeceğim.

tufanay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Foober2000 programını gönderde bir inceleyelim sevgili kardeşim

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
haberi görüpte ilgilenmemiştim hemen tık tık yapalım , sagol PC master ...

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tufanay dedi ki:

Bu benmiki sadeliğe ve kullanım kolaylığına önem veririm

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=49783
Bu sitedede profesyonel olarak tasarlanmış Foobar lar mevcut isterseniz bi bakın.Eğer böyle bir konfigürasyona sahip olmak isterseniz yardımcı olabilirim
İsterseniz kendi konfigürasyonumu upload edebilirim

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
kadir_yaylaci dedi ki:
tufanay dedi ki:

Bu benmiki sadeliğe ve kullanım kolaylığına önem veririm

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=49783
Bu sitedede profesyonel olarak tasarlanmış Foobar lar mevcut isterseniz bi bakın.Eğer böyle bir konfigürasyona sahip olmak isterseniz yardımcı olabilirim
İsterseniz kendi konfigürasyonumu upload edebilirim

güsel

MTC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
farkettiyseniz
yeni tema eski winamp ın üzerine yapılmış
winnamp eksi temasını geliştiriyor yani
bence çok doğru bir karar
yeni temalar gerçekten güzel değildi

emre_pasa_01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BU İKİ ÖZELLİĞİNİ BİRAZ DAHA AÇIK ANLATIRSANIZ ARK LAR SEVINIRIM

Gambit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ufak bi sorum var.
enqueue on double click özelliği winamp'ın bu versiyonunda vistada çalışıomu?

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
uzun zaman winamp kullandım ama sıkıldım artık windows media player 11 kullanıyorum çok memnunum :)