Yeni Sezon Oyunlar ve de Donanımlar

Bu konuyu okuyanlar

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar. Önümüzdeki aylarda güzel oyunlar PC'lerimizi şenlendirmeye başlayacak.

Gelecek ve almayı ( :tt2: ) planladığım oyunlar;

Driveclub PS4 7 Ekim
Call of Duty AW PC 4 Kasım
The Crew PS4 PC 11 Kasım
Far Cry 4 PC 18 Kasım
Project Cars PS4 PC 18 Kasım
Elite: Dangerous PC Sonbahar
GTA V PC 27 Ocak
Dead island 2 PC ?
Star Citizen PC ?
The Division PC ?
Battlefield Hardline PC ?

Elimdeki mevcut sistem;

i5 2500k @ 4.4Ghz
Asus anakart
Asus 560Ti ekran kartı
12 GB Ram ddr3
SSD
3TB HDD
vs.

Aklımdan geçenler;

+ Yeni nesil X99 chipsetli anakartlar gelmeye başladı. Fakat ben hala beklemek istiyorum. USB 3.1 çıkacak. En güzel avantajı hem çift yönlü, hemde aktarım hızı daha iyi. Yeni anakartlarda tümleşik olacaktır zaten, ya da mevcut anakartlara PCI yoluyla eklenebilir belki. Emin değilim.

+Yeni anakart için DDR4 Ram, 8 veya 12 gb falan düşünüyorum. Belkide yaygın kapasite daha farklı olur, fazlasına gerek var mı bilmiyorum. 8 bile yeterli aslında ama samsungun duyurduğu tek modülde 128GB ram kafa karıştırıyor. Belki tek modül 16GB ramlar falan erken çıkacak. Umarım ucuz olur.

+ Asus GeForce 970 ekran kartı düşünüyorum.

+ i7 işlemci :unsure: (e yani yine işlemciye çok para gidecek... )

+ Monitör olarak mevcutta 23" acer var. İş yerinde 27" 2560x1440 dell monitörler var. Denemek için CS yüklemiştik, haritanın karşısı önümüzde gibi detay gösteriyor, büyük ekran çok güzel :clap:

+ 3 farklı seçenek var ama yine beklemek gerekiyor.

++ 27" 1080p monitör almak.
++ 29" 21:9 ölçekli ultra-wide monitör almak. Acayip güzel genişliği var ekranın. Oyun deneyimi çok iyi.
++ 27" 4K monitörlerin ucuzlamasını beklemek.

Maksadım bu çıkacak oyunları güzel bir deneyimle bitirmek. Mevcut sistemimle de bir çoğunu oynayabilirim diye tahmin ediyorum fakat, bir de ultra ayarlarda oynamak var :thumbup1:

Sizce gereksiz olanlar veya tavsiye edebileceğiniz başka birşey var mı ?

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Elimde Bitcoin madenciliğinden kalan MSI z87 g45 anakart var. Sanırım onu kullanacağım. İşlemci olarak Intel Core i7 4770K Soket 1150 düşünüyorum. 12gb da ram var zaten mevcut sistemde onu aktarırım. Ekran kartını da aldık mı iş tamamdır o zaman. Asus Strix 970 var aklımda. Elimde 10 adet R9 280x var. Onları sattığımda toplayacağım sistemi. Yeni jenerasyon anakartlar yerleşene kadar 2-3 yıl idare eder. Yukarda yazdığım donanımlar şu an için gereksiz seviyede pahalı olacak.