Yeni Oyun Kartları

Bu konuyu okuyanlar

Cvdr16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar, ben kendim yeni bir oyun kartlarıyla oynan bir oyun ve dolayısıyla yeni bir seri oyun kartı oluşturdum. Bunun benzeri veya aynısı bulunmamakta, araştırdım. Ben bu ürünümü değerlendirmek istiyorum. Telif hakkı veya lisans hangisi alınır? Nasıl kullanılabilir hale gelir? Yardımcı olursanız sevinirim.

umt sbn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun kartı derken tam telaffuz edermisin kardeşim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bildiğim kadarıyla piyasada yani günümüzde olmayan bir şey yaptıysan patent müdürlüğüne gitmen gerekiyor ve patent alman gerekiyor yani ürünün sana ait olduğunu kanıtlaman ve ürünün kopyasını çıkartmamaları için ürününe özel patentin olması gerekir patent çıkartman içinde belli bir ücret ödemelisiniz.

Son düzenleme:

Cvdr16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Oyun kartından kastım misal bakkallarda satılan futbol kartları gibi düşünün, ama oynanış veya kart çeşitlerinin bu kartlarla alakası yok tabi

umt sbn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ozaman ayrı bir konuya giriyor. Patent sadece eşi benzeri olmayan bir icat için alınıyor. Onun için bir lisans almanız gerekir evet ama yine benzer bir konu ürünün size ait olduğuna dair bir belge gibi düşünün yani ürününüzün sahtesi olduğunda telif hakkınız doğuyor.Kısacası sizin lisans almanız gerekiyor.

Cvdr16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Almam gereken belgenin telif, patent ya da lisans mı olması gerektiğini bilmiyordum, yardımınız için teşekkürler

umt sbn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rica ederim yardımım dokunduysa ne mutlu.