GTX 960M Ekran Kartı Hiçbir Oyunu Açmıyor!

Bu konuyu okuyanlar

kalemdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GTX 960M ekran kartı cihaz bünyesinde yer alıyor. Asus marka olan bilgisayarım bir ay öncesinde her oyunu sorunsuz olarak açıyordu. Bilgisayar hiçbir oyunu açmıyor noktasına geçtiğimiz hafta vardık. Şu anda tamamı orijinal olan Steam üzerindeki oyunlarım açılmıyor. Buna ek olarak bazı basit Steam'de olmayan oyunlarda açılmıyor. Durumu net olarak sizlere şu şekilde anlatayım.
BİLGİSAYAR ÖZELLİKLERİ
Asus N552VW Core İ7 Notebook Fiyatı - Vatan Bilgisayar
BİLGİSAYAR HANGİ OYUNLARI AÇMIYOR?
GTA 5 ve benzeri olan yüksek özellikli oyunları rahatça oynuyordum. Sonrasında tüm oyunlar açılmamaya başladı. Ancak hiçbir oyunu açmayan bilgisayar temel işlevleri sorunsuz olarak yerine getiriyor. Diğer programlar, tarayıcı ve video oynatma konusunda hiçbir sorun yok. Halen güçlü bir şekilde bilgisayar kendisini götürüyor.
Oyunlar Nasıl Açılmıyor?
Oyun açılmama sorunu konusunda detaylı bilgi isteyenler için aşağıda adım adım olup biteni anlattım.
--> Oyunu Steam üzerinden veya kısayol simgesinden açmak maksadıyla tıklıyorum.
--> Sonrasında bazı oyunlarda oyun açılmış gibi simge aşağı iniyor ses ve reaksiyon olmuyor.
--> Bazı oyunlarda açılış ekranında beklemeye düşüyor.
--> Bazı oyunlarda oyun açılıp aşağıya iniyor ve fare sanki oyun menüsünde hareket ediyor gibi sesler geliyor ancak oyun ekranda görünmüyor masaüstü görüntüsü kalıyor.
Son dönemlerde bilgisayar ne yaptın derseniz? Sistemim orijinal Windows 10 Defender ve farklı virüs programları aktif ancak şu anlık virüs yok. Bir süre basit oyunlar oynandı. iPad'i ücretli bir uygulama ile ikinci ekran olarak kullanmaya başlamıştın. Sanıyorum ondan sonra durum meydana geldi. Ekran kartı olarak sorun olduğunu tahmin etmiyorum ancak hiçbir oyun şu anda açılmıyor. iPad cihazımı ikinci ekran olarak kullanmak istediğimde ‎Duet Display uygulamasını satın aldım. Buna ek olarak aynı şekilde bilgisayarda da yazılımı var. Sorun donanımsal mı yoksa yazılım odaklı mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
NOT : Geforce Experience programı da birkaç kez kaldırıp kurmama rağmen açılıyor ancak işlev görmüyor. Yani siyah bir şekilde bekliyor. Normalde açılıyordu.
İşlerim dolayısıyla yoğunlukla tarayıcıda çalışıyorum şu aralar da bilgisayar çok az açık kalıyor. Uzun süreli olarak bilgisayarda oyun oynanmadı ancak açılmadığını fark edince sorunu çözmek istedim.

Trucking Turkey

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Konu güncel değil ama hortlamışken yazayım :)

Temiz format atmayı deneyin.Ayrıca 960M'den çok fazla bir şey beklememek gerekir xD

Son düzenleme: