Yeni Moderatör Adaylarımız ve Görev Değişiklikleri !

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Modaratör olunca ne oluyor yav.Biri bana anlatabilir mi?Yani kızıp forumu terketmeye değer mi?

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Moderatör olan arkadaşlara başarılar diliyorum :) Görevinizde başarılar arkadaşlar...

Reaksiyon puanı
31
Kimseden destek görmedim fakat hep bu forumda paylaştım bildiklerimi başka hiçbir forumada üye değildim 6-7 yıldır bu forumu takip ediyordum fakat paylaşımlarım yetersiz kalmış demekki elimdeki yasal lisanslara kadar sadece bu forumda dağıttım firmalarla anlaşıp zamanında, ingilizce programları türkçeye çevirip hep bu forumda duyurdum burdaki arkadaşlar yararlansın diye, birazda sohbet edip arkadaş edinmek lazmımış neyse benim için forum hayatı burda sona ermiştir arkadaşlar ben sizi yine uzaktan takip etmeye devam ediceğim. özür dilerim iyi akşamlar beni yanlış anlamayın içimdeki sadece bir burukluk..
Kardeşim haklısın belki hayal kırıklığına uğradın ama bi anlık sitemle bunu yapmamalısın burada seni takip eden paylaşımlarını okuyan insanlar var başta ben olmak üzere bu konuyu bir daha düşün gitmen taraftarı değilim.

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Mod olarak bayanların çoğalması taraftarıyım renk katıyorlar şuan bilmiyorum nekadar bayan var ama (kendi düşüncem)

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Eski görevdaşlarım ve tertiplerim @annttiigs, @Darknes$, @mila12, @MirAge42, @MysteЯio, @N3CAT1, @TazzzY;
Hakkınızda hayırlısı olsun diyorum. Siyah olmak o kadar da kötü değil. :)

Yeni yönetici adayları olan arkadaşların da başarılı olup adaylıktan kurtulmalarını ve iyi birer yönetici olmalarını temenni ederim.
@MuStAfAA, @BEFEGA, @ozkanbey, @deatmania, @eSa, @byunker, @ALPARS™, @muratveb, @skys

Hepinize kolay gelsin. Allah utandırmasın. :)

Emekliye ayrılma vakti gelmişti zaten :D Yeni görevinde tüm arkadaşlara başarılar dilerim.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
ikinci kez modluk talebim reddedilmiş oldu. dağa olan küskünlüğümün bünyeye verdiği kızgınlığı soğutma çalışmaları için kendimce bir tepki vermem gerektiğini hissettim. 1-2 ay kadar forumdan uzaklaşayım bari. :)

yeni mod olan arkadaşlara görevlerinde başarılar diler, adlarını zikretmeye gerek olmayan (onlar kendilerni biliyor) samimi forum dostlarıma selamlar ve esenlikler dilerim.
Gerek yok ama eminsen dönüşünde daha daha dolu geleceğine eminim.

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
tüh be :D kaçırdık bidahaki sefere hayırlı olsun

Reaksiyon puanı
10,325
SDN yönetimi, kusura bakmayın ama bu işi yanlış yapıyorsunuz gibi geldi bana. bu metod yanlış, çünkü içinde bunca kırgınlık olan bir sistem doğru değildir, olamaz da... çünkü bu bir devlet memuriyet sınavı değildir.

ben müracaat etmedim, etmeyi de hiç düşünmedim. fakat bunca arkadaş kırgınlıklarını dile getirmiş, üzüldüm doğrusu. iyi de deydi mi yani bunca insan yüreğinde kırgınlık yaratmak, kanırtmak, küstürüp adeta bir köşeye atıvermek... yahu bu insanlar sizden ücret talep etmedi, gönüllü olarak hizmet etmek istedi, bu sayfalarda kendilerini göstermek istediler... ve siz reddettiniz!

halbuki böyle bir müracaat sistemi açıp, insanları bir ay boyunca heyecan dalgası ile yaşatıp sonra sukut-i hayale uğratmak hangi aklın sonucudur anlamıyorum. halbuki zaten bölümler içinde gayretleri olan, bu işe kaabiliyeti olan, daha doğrusu bu işe lâyık görülebilecek arkadaşlara siz teklif götürüp onları bir adaylık sürecinden sonra bu göreve atasanız daha güzel, daha nezih olmaz mı? ne kavga olur, ne gürültü, ne kimse küser, ne beklenti içine girip hayal kırıklığına uğrayan biri...

neyse, size kolay gelsin diyorum. sadece fikrimi beyan etmek istedim. ama insanları kırıp soğutmanın gelecek açısından da size yarar getirmeyeceğini söylemek istedim. çünkü insan kalbini kâbe ile mukayese etmişler: "kâbeyi insanlar inşa ettiler, ama insan kalbini Allah inşa etti. insan kalbini kırmak, kâbeyi yıkmaktan işte bu sebepten dolayı daha büyük günahtır" demişlerdir.

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ne yalan söyleyim baya bozuldu benim moralim olurum mod diye düşünüyordum olmadı

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
ikinci kez modluk talebim reddedilmiş oldu. dağa olan küskünlüğümün bünyeye verdiği kızgınlığı soğutma çalışmaları için kendimce bir tepki vermem gerektiğini hissettim. 1-2 ay kadar forumdan uzaklaşayım bari. :)

yeni mod olan arkadaşlara görevlerinde başarılar diler, adlarını zikretmeye gerek olmayan (onlar kendilerni biliyor) samimi forum dostlarıma selamlar ve esenlikler dilerim.

gitme yahu, mesajlarını severek takip ettiğim bir kaç kişi arasındasın :S olacağından hiç şüphem yoktu açıkçası ama farklı düşünülüpte moderatör alımı yapılmış gibi geldi bana. forumda uzun zamandır aktif olan, herkesin sevgisini kazanan kişiler yerine son bir kaç hafta moderatör alınacaktır duyurusundan sonra aktif olmaya başlayan kişiler alındı. gitme yahu, hala uğruna kalınacak kişiler var bu forumda.

Kimseden destek görmedim fakat hep bu forumda paylaştım bildiklerimi başka hiçbir forumada üye değildim 6-7 yıldır bu forumu takip ediyordum fakat paylaşımlarım yetersiz kalmış demekki elimdeki yasal lisanslara kadar sadece bu forumda dağıttım firmalarla anlaşıp zamanında, ingilizce programları türkçeye çevirip hep bu forumda duyurdum burdaki arkadaşlar yararlansın diye, birazda sohbet edip arkadaş edinmek lazmımış neyse benim için forum hayatı burda sona ermiştir arkadaşlar ben sizi yine uzaktan takip etmeye devam ediceğim. özür dilerim iyi akşamlar beni yanlış anlamayın içimdeki sadece bir burukluk..

al sanaa, sen de mi :S bu forumun kaybettiği kişilerle yeni bir forum oluştursam şu anki forumdan çok daha kaliteli olur.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
[MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION] wifi sifrem bile nickin . . . Gitmemen gerekir bence tanimiyorum sizi ama gitmenizi hic istemem benim öz fikrim bu kesin rutbe alirsiniz diye dusunmustum .. . Yorumlari okudumda rutbeniz varmis zaten bizim icin. . .

Diger arkadaslar hayirli olsun gorevleriniz :)

Jibbs

Doçent
Reaksiyon puanı
3
herkeze yeni görevlerinde başarılar iyi forumlar dilerim
ya şaka bir yana benim bu asistan yazan yazımı siyah arka plana çevirip Beyaz bir yazı ile Vasıfsız
Yazabilirmisiniz? :D Ciddiyim :D Bu Forumda benden çok alengirli işlerle ugrasıp angarya konu acan görmedim göremiyorumda :d
Sayın Yönetim Sayın Modlar Sayın Tüm Abilerim :D Sayın Sdn Ekibi :D

hic bir yetki istemiyorum sadece asistan yazan yazımı siyah bir arka plana cevirp beyaz bir font ile Vasıfsız Yazmanızını Rica Ediyorum :D
Hepinize İyi Forumlar Teşekkürler

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Düzenleme : Neyse yorum yazmaya değiceğini düşünmüyorum bu saatten sonra , bu kadar çok emek vermiş üyenin kalbinin kırılması başlı başına yanlış , farkına varılıcak elbet .

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Bazı arkadaşlar yaşadıkları hayal kırıklığıyla, bence yanlış tepkiler veriyorlar. Bakış açılarını değiştirirlerse, kendileri de bu yanlışın farkına varacaklar. Kırgınlıkların genel sebebi, verilen emeğin karşılığını moderatör olarak alamamak. Ama atladıkları bir yer var, emek başka, yönetim başka şeyler. Evet bazı arkadaşların, gerçekten foruma çok büyük katkıları var. Bu katkılardan yararlanan yüzlerce üyemiz var. Bence bu mod olmaktan daha değerli bir şey. İş yönetime gelince, bu arkadaşlar bu yönetim vasfını taşımıyor olabilirler. Seçim yapılırken bu durum göz önüne alınmıştır sanıyorum. Bu yüzden istekleri geri çevrilmiştir. Ama biz üyeler olarak bu arkadaşlara gerçekten faydalı oldukları için değer veriyoruz. Bundan sonra moderatör olamadılar diye değer vermekten de vazgeçecek değiliz. Bu zaten saçmalık olur. Bundan dolayı üzülmelerine, işi abartıp forumu terketmelerine hiç mi hiç gerek yok. Hatta bence bize ayıp etmiş oluyorlar.
He seçimlerde hangi kriterler göz önüne alındı, neye göre seçim yapıldı, seçimler doğru mudur yanlış mıdır bilemem. Bunu zaman gösterecek zaten. Ama şunu iyi bilin ki biz üyeler bu siteye yönetim için değil, sizin gibi değerli arkadaşların sağladıkları fayda için geliyoruz. :)

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
öncelikle yeni mod adaylarımıza hayırlı olsun diyorum..

sonra da mod olamadıkları için kırılan, forumdan ayrılan arkadaşlara da "iyi ki mod olmamışsınız" diyorum.. böyle bir şey yüzünden ayrılmak/kırılmak kadar çocukça bir düşünce olamaz..

konu açmak, mesaj sayısının çokluğu değil, önemli olan ilk etapta kişilerin mesajları ile karakterini çözmektir.. yönetimde seçtiği kişileri buna göre değerlendirmiştir.. mod olmak o kadarda kolay bir iş değildir..

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Girmeyecektim ama gireyim dedim ve bir mesaj yazıp çıkıyorum.Eleştirilerimi söylemeden
edemeyeceğim.

Bir kere bu modluk ilanında her bölümden adam aradılar ve yalnızca 4-5 bölüme verdiler. Üstelik eldeki adamları da görevden aldılar.

Misal veriyorum sinema bölümü... Bu bölüme de mod seçilecekti ama kimse seçilmedi. Üstüne üstlük
[MENTION=34608]Darknes$[/MENTION] in görevine son verildi. Madem bu bölüme adam almayacaktın ilanı niye sınırlamadın???

Başkalarını umutlandırdın? Diğer bölümler için de aynı şey söz konusu...

Hadi onu geçtim sinema bölümü kapandı ve müzik bölümüne mod tayin edildi. Müzik mi sinema mı daha etkin siz söyleyin?

Andorid, mobil dünya gibi bölümlere mod almışsınız ama söyler misiniz o bölümdeki konuları kim okuyor?

HTC bilmem ne yeni ürün çıkarmış ve ve bunu yeni konu olarak açarsanız yorumlar aynı olur: "Güzelmiş, iyiymiş vesaire" BU kadar!
Tamam teknoloji forumu ama kabul edin KİMSE ONLARI OKUMUYOR.

Bir başka eleştiri ise yönetimin editör seçimi... Adını tam hatırlatmıyorum woody mi neydi... Ortalığı karıştıran kişi rütbeli oluyorsa ne diyeyim? :)

Bir çok arkadaşımız mod olabilirdi, alt tarafı basit bir rütbe sonuçta... Bunu abartmanın anlamı yok. Benim söylemek istediğim

yönetim demirbaşlara rütbe verseydi o kişinin sevildiği anlaşılırdı. Dedim ya alt tarafı bir rütbe... Ama

mod luğu reddedilen aday öyle düşünmüyor. Kendisinin değersiz, yönetim tarafından beğenilmediğini sanıyor.

Sabotaj, topal solucan örnek verilebilir. Sabotajın paylaşımları gerçekten iyiydi ve dediğim adamlara modluk verilse

bu kişiler daha fazla YARARLI OLURDU. Dediğim gibi tamamıyla SDN yönetiminin bir rütbeyi abartması...

Seyyah abinin dediklerine katılıyorum. 1 aylık süreç ve insanların heyecanlandıran sonra kursağında bıraktıran bir şey yaptınız. Abarttığımı düşünmüyorsanız buyrun konuya bakın : link

Hadi onu geçtim ADAY ADAYI nedir ya? ALt tarafı bir forum... Başbakan seçmiyorsunuz.

Geldik kendime... Ben bu forumda sevildiğimi düşünüyordum ama yanılmışım. Beni seven ya da bana saygı duyan kişi sayısının

bir elin parmaklarını geçmediğini anladım. Genel yorumlarım hep eleştiri üzerineydi. Başkalarının görmediği noktalar üzerinde

yorum yapmak, karşımdaki arkadaşım ya da kendi takımım bile olsa haksızsa onu eleştirmek hatta onu geçtim rakip takımı

tebrik etmek bile benim felsefemdi. Bakın SDN fenerbahçe kulübüne, diğer kulüplere...

Ama gel gelelim bu bir şeye yaramıyormuş. Eleştirince milletin kalbi kırılmış ve aynayı kendilerine değil bana tutmuşlar bunu anladım.

Elbruz46 demişti: "fikrimi söylemeyeceksem ne diye yaşayayım ki? Kötü bir şey de olsa

fikrimi söylerim ve kızlar gibi <ayy çok güzel, beğendim, artı rep> demem"
Ben de aynı onun gibi düşünüyordum ama doğruyu söyleyince dokuz köyden kovuluyormuşuz. :)

Herkesin yorumuna " beğendim kardeşim, sen haklısın" diyince bir kaç kişiye yavşayınca seviliyormuşuz demek ki :) Yapmacık olamam!

Neyse hem yönetim hem de üyeler sevmiyor. Sevilmediğimiz yerde de durmanın anlamı yok .

Belki daha sonra...

Selametle :)

istbne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Moderator olarak vakit harcayip siteye hizmet eden bu cocuklara odeme yapiliyor mu?

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Hurma veriyorlar : )

Herhangi bir ödeme yok sanırım :D

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=92286]senar1st[/MENTION] gene her zamanki gibi kendine göre yazmışsın bir şeyler;androidi mobili kim okuyormuş darkın modluğu neden alınmış yok bilmem kimler neden mod olmamış hep söylüyorum bilmediğiniz şeyler hakkında boş yorum yapmayın diye 10 kişi mod olmuş belli bir süre sonra hepsinin yetki alanlarında değişiklikler (yetki alanları genişleyecek) yapılacak. Sana göre bu çok basit bir olay demi.

ha birde mobil bölümü kim okuyormuş sana söyleyeyim en basidinden bir "t20 güncelleme" diye ara forumda ve açılan basit bir konuyu kaç kişi okumuş kimler okuyormuş gör

Yekilieleri alınan arkadaşlarsa kimileri kendi istedikleri için kimilerinin özel durumlarından dolayı yetkileri alındı ama bunları sana yazmamında bir anlamı yok sen gene kendi davulunu çalacaksın

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bu konuya yeri geldiğinde çok güzel bir açıklama yapacağım. Biraz daha vakti var..

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Haydaaa cuma cuma bir açtım ki ne göreyim forum karışmış. Ben buraya ilk üye olduğumda demiştim. (ki üyeliğim eski değil.) Ben bu forumu 1 yıldır belki daha fazla oldu takip ediyorum. Ve üzülerek görüyorum ki, forumda sevilen ve kendini bu forumun bir parçası gibi gören, muhabbet ortamını döndüren, paylaşım yapan kişiler sanki birilerinin hırsına kurban gidiyor, küstürülüyor, forumdan uzaklaştırılıyor.

Eminim sizlerde bir çok forumda bulunmuşsunuzdur. Bu davranışa giren her forum eninde sonunda yok olma noktasına düşüyor.
[MENTION=60852]S4B0T4J[/MENTION] [MENTION=92286]senar1st[/MENTION] [MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION] [MENTION=56637]aykutyenihan[/MENTION] ve bunların yanında banlanan bir sürü aktif üye. Amacım tartışmaya girmek değil. Ama ben bu insanları takip ediyor paylaşımlarını değerli buluyordum. Eminimki benim gibi çok insanda bu düşüncededir. Demek ki birileri görmüyor, görmek istemiyor yada göremiyor bu durumu.

Kimseye torpil geçilsin yada suistimal olsun demiyorum. Ama seçimlerde biraz forum içindeki durumda göz önüne alınabilinir. Bu insanlar forumla daha barışık hale getirilebilinirdi.

Olayı sadece modlukla sınırlamayın yukarıda verdiğim isimler ve fazlası için oluşan genel durumdan bahsetmeye çalıştım.

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Moderator olarak vakit harcayip siteye hizmet eden bu cocuklara odeme yapiliyor mu?

Bizler herhangi bir ödeme almak amaçlı başvurmadık bu forumu daha iyi yerlere getirebilmek için başvurduk ve seçildik

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Bizler herhangi bir ödeme almak amaçlı başvurmadık bu forumu daha iyi yerlere getirebilmek için başvurduk ve seçildik

Olur mu yahu. En azından SDN kupası, Andry Birds topu falan versinler. Pesiye aynaşın biraz, bedavaya adam mı çalıştırılır yahu :D