Soru Yeni DDR5 7200 MHz RAM'lerde CL değeri aşırı yüksek değil mi?

Bu konuyu okuyanlar

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,523
Şu haberi okudum ve RAM'lerin CL değerine bakınca aşırı yüksek olduğunu farkettim. Her ne kadar 7200 MHz olsa da CL 34 aşırı fazla değil mi? Bu RAM'lerin yavaş çalışmasına falan sebep olmaz mı? Bana CL 18'ler bile fazla gibi geliyor.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Kasalı bilgisayarlarda bu gerçekleşmeyecek. All in one PC'lerde olur ancak bu.
Mesele ebatları mı o zaman siz hiç mac studio duymamışsınız.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Mesele ebatları mı o zaman siz hiç mac studio duymamışsınız.

Ebatlarla hiç alakası yok. Bilgisayar işi aynı araba işi gibidir. Çoğunlukla zevk için toplanır, tutkudur. Bu işin zevki kalmazsa kimse PC toplamayacak. Herkes hazır sistem alacak. O da imkansız.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Ebatlarla hiç alakası yok. Bilgisayar işi aynı araba işi gibidir. Çoğunlukla zevk için toplanır, tutkudur. Bu işin zevki kalmazsa kimse PC toplamayacak. Herkes hazır sistem alacak. O da imkansız.
Bende öyle olsun istemem ama gelecek oraya doğru gidiyor. Kartlar pcb ler küçülüyor makineler ile daha da küçülecek parçalar. Bence ilerde masaüstü tarih olacak. Sadece ince imac tarzı kağıt gibi ekranlar olacak.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Bende öyle olsun istemem ama gelecek oraya doğru gidiyor. Kartlar pcb ler küçülüyor makineler ile daha da küçülecek parçalar. Bence ilerde masaüstü tarih olacak. Sadece ince imac tarzı kağıt gibi ekranlar olacak.

Bilgisayar parçaları tam tersi büyüyor. Dediğim gibi öyle olmayacak, olamaz.

Son mesajlar