Yazılımcılık

Bu konuyu okuyanlar

Caner Uluğmayan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar ben Türkiyede herhangi bir üniversitede yazılım okumak istiyorum ne cok kötü nede cok iyi bir üniversite olucak bu benim için ve mezun olduktan sonra Amerika'da iş başvurusunda bulunucam bu başvuruda benim hangi üniversitede okuyup okumadığım onemlimidir benim bildiğim kadarıyla iş bende bitiyor ve kendimi geliştirmeden kendimi yırtmadan olmayacak bunu biliyorum ama bu hangi üniversitede okuduğum cok onemli olurmu 4 senelik üniversite tecrübesi istiyorlar birde sadece okadar benim misal atıyorum Manisa veya Alanya'da yazılım okumam onlar icin bişey fark eder mi onlar için önemli olan şey aslında tecrübe yetenek ve 4 senelik üniversite tecrübesi değil midir ? Dinlediğim röportajlarda bundan bahsediliyordu hep çünkü.

YgzYr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
64
yazılıma ünide başlayıp yazılım okuycaksan zorlanırsın

Caner Uluğmayan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bunu göze alıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

4 yıllık bir süreçte zamanimi hiç bos gecirmicem her zaman kendime birşeyler katıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve ondan sonrasında da oyle olucak

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,074
Arkadaşlar ben Türkiyede herhangi bir üniversitede yazılım okumak istiyorum ne cok kötü nede cok iyi bir üniversite olucak bu benim için ve mezun olduktan sonra Amerika'da iş başvurusunda bulunucam bu başvuruda benim hangi üniversitede okuyup okumadığım onemlimidir benim bildiğim kadarıyla iş bende bitiyor ve kendimi geliştirmeden kendimi yırtmadan olmayacak bunu biliyorum ama bu hangi üniversitede okuduğum cok onemli olurmu 4 senelik üniversite tecrübesi istiyorlar birde sadece okadar benim misal atıyorum Manisa veya Alanya'da yazılım okumam onlar icin bişey fark eder mi onlar için önemli olan şey aslında tecrübe yetenek ve 4 senelik üniversite tecrübesi değil midir ? Dinlediğim röportajlarda bundan bahsediliyordu hep çünkü.
Sonu TÜ olsun yeter ODTÜ İTÜ vs gibi.

ergenus

Asistan
Reaksiyon puanı
113
Yurt dışındaki büyük firmalarda üni önemli olabiliyor ancak ismi coğu kez önemsiz. Küçük ve orta boy işletmeler için yurt içi ve dışı farketmeden üninin kendisi de ismi de önemli değil.

Genel olarak üni olayına hele ki ODTÜ / İTÜ gibi isim olayına cok takılmamanı öneririm cunku gideceğin Amerika'daki işveren de büyük ihtimalle üni'lere ve isimlerine takılmıyor olacak :)

Son mesajlar