yazılıma yeni başlayacaklara göre en iyi kitap ve online eğitimler

Bu konuyu okuyanlar

pikachu_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yazılıma yeni başlayacak olan birisine en uygun, en açık, anlaşılabilir öğretici kitap öneririmisiniz ya da kitap dışında neler yapmalarını öneririsiniz

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Yazılıma yeni başlayacak olan birisine en uygun, en açık, anlaşılabilir öğretici kitap öneririmisiniz ya da kitap dışında neler yapmalarını öneririsiniz

Bu arada python mi dil?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Youtube kanali olursa evieplus academy yi önerebilirim.

Son düzenleme:

pikachu_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
amacın ne ne yazmak istiyorsun hangi dil
Aslında iki tür kitap tercih edicem birisi yazılım direk başı nedir ne değildir bu ne işe yarar gibisinden ondan sonra ilk başlayanlar en uygun hangi dil ise o kitap

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
hyr yazılım ne demektir gibi bilgilerde var ama çok detaylı şekilde
Neredeyse her kitapta var

Aslında iki tür kitap tercih edicem birisi yazılım direk başı nedir ne değildir bu ne işe yarar gibisinden ondan sonra ilk başlayanlar en uygun hangi dil ise o kitap
Önce algoritma daha iyi olur boşuna para verme
Başlangıç için bence c# ne yapacağına göre değişir ama
Java bir ara modaydı şimdi değil

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bence dil seçiminden önce yazılımın/bilgisayarın/web'in mantığı/tarihi ve genel olarak hangi dilin ne işe yaradığını öğreten bir kitap daha uygun olur. Ondan sonra ilgi alnınıza uygun bir dil öğrenmeye ağırlık verirsiniz.

pikachu_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bana dil öğrenmeden önce yazılımın temelini atmam lazım ona uygun basit dille anlatılmış bi kitap öneriniz yada bi web sitesi vs bi yer önerebilir misiniz

başlangıç seviyesi için en iyi ve en kolay dil hangisi sizce

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
bana dil öğrenmeden önce yazılımın temelini atmam lazım ona uygun basit dille anlatılmış bi kitap öneriniz yada bi web sitesi vs bi yer önerebilir misiniz

C# ile giriş yapabilirsiniz, Assembly ve C dışındaki dilleri kolay zor olarak karşılaştırmak pek doğru olmaz. Hepsinin kolay ve zor yanları var.

Kitap yerine video izleyebilirsiniz, eğitiminizi uygulamalı olarak almanız daha sağlıklı olur. Şu eğitim seti işinize yarar.

Ayrı olarak algoritmaya çalışarak zaman kaybetmeyin, zaten siz kod yazdıkça algoritmanızı da geliştireceksiniz.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183

Ben şuan arduino, respberry kodlamayı biliyorum dil olarak da en çok tercih ettiğim python dır. Belki bir tık karmaşık olabilir( programlama uygulamasının arayüzü yüzünden) ama yine de kodda yazdığın ve yaptığın hatayı bulup, isteğine bağlı olarak düzeltme gibi özellikleri var. İşini inanılmaz derecede kolaylaştırır. Diğer yazılım dillerinde bir hata yapsan 1 saat hatayı ara bul düzelt e gidiyor. Ayrıca pythonda çoğu şey için hazır kod kütüphaneleri var, kimi zaman sadece kütüphaneden kopyala yapıştır yaparak işini halledebiliyorsun. Önerimdir...