Yazılım öğrenmek için ne yapmam lazım? Ne önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
İlk önce merhaba. Yazılım öğrenmek istiyorum, ama hiç bir şey bilmiyorum yani 0'dan başlayacağım. Nasıl öğrenebilirim? Hangi programlar gerekli? Beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. :)

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
İlk önce merhaba. Yazılım öğrenmek istiyorum, ama hiç bir şey bilmiyorum yani 0'dan başlayacağım. Nasıl öğrenebilirim? Hangi programlar gerekli? Beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. :)
Öğrenmek istediğin dili bilmiyorum ancak bende 3-4 gün önce başladım öğrenmeye.C# öğreniyorum.Youtube'da Enes Bayram'ın derslerine bakabilirsin özellikle C# dersleri çok iyi anlatıyor.Her konuya özel video yapmış 3-4 dk lık sıkılmıyorsun.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Hangi dilini öğreniceğine karar ver önce sonra ona göre ilerle

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
daha yeni olduğum için hangi dili seçmeliyim bilmiyorum bildiğim sadece C++ ve java var
Mesaj otomatik birleştirildi:

hangisini önerirsiniz?

birde hangi dil neye yarar onu da açıklarmısınız?

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Program ve oyun yapmak istiyorsan C,C#,C++,Unity,Python,Java gibi dil ve oyun motorlarına bak web tasarım ise Html,css,javascript web programlama ise php,asp gibi dillere bakabilirsin yapmak istediğini söylersen yardımcı oluruz hangi dili seçmek istediğin konusunda

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
Program ve oyun yapmak istiyorsan C,C#,C++,Unity,Python,Java gibi dil ve oyun motorlarına bak web tasarım ise Html,css,javascript web programlama ise php,asp gibi dillere bakabilirsin yapmak istediğini söylersen yardımcı oluruz hangi dili seçmek istediğin konusunda
çok saol

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
amacın ne ?

Oyun, program, web sitesi vb.

önce ne yapmak istediğini söyle her kodlama dili ile farklı şeyler yapılır

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
amacın ne ?

Oyun, program, web sitesi vb.

önce ne yapmak istediğini söyle her kodlama dili ile farklı şeyler yapılır
oyun yapmak istiyorum ama bildiğim kadarıyla oyun C++ ile yapılıyor ben ise şuan C# öğreniyorum ilerleyen zamanlarda C++'ıda öğreneceğim

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
cidden baya güzel anlatıyor çok beğendim anlatışını aynı bir maymuna anlatır gibi anlatıyor birde dersler kısa kısa
Evet hatta o kadar ayrıntısına kadar anlatıyor ki bazı yerlerini atlıyorum ben.87 bölümün yarısındayım şuan ve mükemmel gidiyor.

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
Evet hatta o kadar ayrıntısına kadar anlatıyor ki bazı yerlerini atlıyorum ben.87 bölümün yarısındayım şuan ve mükemmel gidiyor.
ben 4. bölümü atladım direkt iyimi yaptım kötü mü yaptım bilemiyorum :D

yuu otosaka

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Eğer web işleri ile uğraşıcaksan HTML ile başla, php ile devam edersin ; Yok ben oyun yapacağım diyorsan (bence) python ile başla veya C# ta olur. :)

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Eğer web işleri ile uğraşıcaksan HTML ile başla, php ile devam edersin ; Yok ben oyun yapacağım diyorsan (bence) python ile başla veya C# ta olur. :)
Html hiç başlamasın.O kadar videolarını izledim uğraştım çok uğraştırıcı bir şey.Örnek 1 ay html çalışacağına 1 ay C# çalışsa daha çok kaar eder.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Html hiç başlamasın.O kadar videolarını izledim uğraştım çok uğraştırıcı bir şey.Örnek 1 ay html çalışacağına 1 ay C# çalışsa daha çok kaar eder.
HTML'in 1 aylık bir şeyi yok ki en fazla 1 hafta da öğrenilir web işiyle uğraşacaksa C# ve onun gibi diller zaman kaybı olur

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
HTML'in 1 aylık bir şeyi yok ki en fazla 1 hafta da öğrenilir web işiyle uğraşacaksa C# ve onun gibi diller zaman kaybı olur
Web işiyle uğraşacaksa evet html öğrenmesi gerek ancak dediğinize katılmıyorum html basit bir dil ancak sadece onla bir şey yapamazsınız css de öğrenmeniz gerekir ve css C# dan daha zor bir konudur.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Web işiyle uğraşacaksa evet html öğrenmesi gerek ancak dediğinize katılmıyorum html basit bir dil ancak sadece onla bir şey yapamazsınız css de öğrenmeniz gerekir ve css C# dan daha zor bir konudur.
Tabiki html ile bir şey yapamaz ancak web programlama ile uğraşacaksa PHP öğrenebilir CSS'den daha kolay bir dil bence ben web programlama ile uğraşıyorum CSS'de biliyorum ama sıfırdan site yapacak kadar değil işimi gördüğü kadar hangi alanı istiyorsa o dili seçmeli program vs. yapacaksada HTML,CSS saçma olur

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Tabiki html ile bir şey yapamaz ancak web programlama ile uğraşacaksa PHP öğrenebilir CSS'den daha kolay bir dil bence ben web programlama ile uğraşıyorum CSS'de biliyorum ama sıfırdan site yapacak kadar değil işimi gördüğü kadar hangi alanı istiyorsa o dili seçmeli program vs. yapacaksada HTML,CSS saçma olur
Benim izlediğim kaynakta 3-4 bölümdü sadece html ve çok basitti CSS e geçince aşırı zorlandım 30 dklık videoyu defalarca izledim anca öyle zor anladım ama sonunda araya sınavlar girince bıraktım keşke ona harcayağım zamanı C# a harcasaydım şuana o dili sökmüş olurdum.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Ben HTML ve CSS'i burdan öğrendim bana temel olarak yetti sonrasında proje yaparken öğreniyorsun zaten
Ama ben sıfırdan site tasarlaycağım diyorsanız buradaki CSS asla yeterli değil ayrıca CSS ve C# çok farklı diller ha ikiside öğrenilebilir mi öğrenilir ama gereksiz olur ben site yapıyorsam C# benim işime yaramaz son olarak dili öğrenirken uygulamak önemli pasif dinleyici olmayın uygulayarak öğrenin

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Ben HTML ve CSS'i burdan öğrendim bana temel olarak yetti sonrasında proje yaparken öğreniyorsun zaten
Ama ben sıfırdan site tasarlaycağım diyorsanız buradaki CSS asla yeterli değil ayrıca CSS ve C# çok farklı diller ha ikiside öğrenilebilir mi öğrenilir ama gereksiz olur ben site yapıyorsam C# benim işime yaramaz son olarak dili öğrenirken uygulamak önemli pasif dinleyici olmayın uygulayarak öğrenin
Evet bende buradan izliyordum,bence videoda ki kişi çok iyi anlatıyor ama bana göre zor geldi css o yüzden bıraktım.

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
şimdi C# mı önerirsiniz yoksa HTML mi?? hangisi daha iyi

ikisinin de farkı var? hangisini öğrenmeliyim?

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
İkisi çok farklı diller programmı yapacaksın web sitesi mi önce ona karar ver

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
hangisi daha kolay :/

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
Bence web işine gircekseniz bile HTML ile uğraşmayın hatta bence web işine hiç girmeyin çünkü artık hazır şablon denilen birşey var. WordPress, Wix gibi sitelerle yazılım bilgisi 0 olan bir kişi bile girip site oluşturuyor. Yani HTML öğrenmenin bir anlamı yok gibi. Bence C++ daha mantıklı... (KENDİ GÖRÜŞÜMDÜR !! )

Kolaylık açısından HTML çok daha kolay ama bilmenizin bence bir anlamı yok

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
hmm teşekkürler
Bence web işine gircekseniz bile HTML ile uğraşmayın hatta bence web işine hiç girmeyin çünkü artık hazır şablon denilen birşey var. WordPress, Wix gibi sitelerle yazılım bilgisi 0 olan bir kişi bile girip site oluşturuyor. Yani HTML öğrenmenin bir anlamı yok gibi. Bence C++ daha mantıklı... (KENDİ GÖRÜŞÜMDÜR !! )

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Bence* web sitesi yapmak daha kolay sana önerim PHP öğrenerek yönetim panelli web sitesi yapman Xenforo yani SDN Forumun kullandığı altyapıda PHP ile geliştirilmiştir eğer sadece web tasarım istiyorsan en azından HTML ve CSS öğrenmek zorundasın web tasarım yaparsan yaptığının bir işlevi olmaz sadece görünüş olur eğer programlama seçersen C,C# gibi onlarlada daha çok şey yapabilirsin program işletim sistemi oyun ama C# öğrenmesi daha zordur

Dediğiniz doğru ancak eğer amaç parada kazanmaksa hiçbir müşteri gelipte bana wix ile site kur demez bende C dillerini öğrenmek istiyorumda açıkçası anlamıyorum size kalmış

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
Bence* web sitesi yapmak daha kolay sana önerim PHP öğrenerek yönetim panelli web sitesi yapman Xenforo yani SDN Forumun kullandığı altyapıda PHP ile geliştirilmiştir eğer sadece web tasarım istiyorsan en azından HTML ve CSS öğrenmek zorundasın web tasarım yaparsan yaptığının bir işlevi olmaz sadece görünüş olur eğer programlama seçersen C,C# gibi onlarlada daha çok şey yapabilirsin program işletim sistemi oyun ama C# öğrenmesi daha zordur

Dediğiniz doğru ancak eğer amaç parada kazanmaksa hiçbir müşteri gelipte bana wix ile site kur demez bende C dillerini öğrenmek istiyorumda açıkçası anlamıyorum size kalmış
Ama işte kimsede artık gel bana site kur demiyor. Çünkü hazır şablon bütün web tasarımcılarını batırdı maalesef :(

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Ama işte kimsede artık gel bana site kur demiyor. Çünkü hazır şablon bütün web tasarımcılarını batırdı maalesef :(
Tabi orası öyle ama bazı şirketler(Her ne kadar Türkiyede sektör pek olmasada) Web Developer arıyor eğer orada çalışırsa gidipte Wix ile bir şey yapamaz eğer amaç şimdi para kazanmaksa programlama dilleri daha mantıklı

Son mesajlar