Yardım Sürekli hesaplarım çalınıyor! Ne yapmam lazım?

Bu konuyu okuyanlar

Nyska_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, bu olay ilk önce 3-4 ay önce çıktı hesaplarımın şifreleri vs değiştirildiğini fark edince ben önce bilgisayara format atıp sonra da bu çalınan tüm her şeyi mailine kadar imha ettim ve yeni temiz mailler açtım ama bugün de fark ettim ki Netflix hesabıma Meksika’dan yine başkaları tarafından girilmiş onu bırakın iCloud bana sms gönderiyor yeni apple kodunuz bilmem me diyerek ama ben hiçbir şekilde böyle bir işlemde bulunmadım yani hesaplarıma yine başkalarının erişimi var. Bunlardan nasıl kurtulabilirim? Format attığım PC’yi Windows güvenliği ile uzun tarama yaptım bir sorun göremedim? Neler yapmam lazım arkadaşlar?

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Tüm şifreleriniz ayni olmasin 2 faktörlü doğrulamalari açin ve kolay şifreler yapmayin

Nyska_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Virüsün nereden yayıldığını söylemeyi unutmuşum. Eski günleri yad etmek adına Minecraft indirmiştik. Uygulamanın adını tam hatırlamıyorum ama hani şu bir ara virüs denilen uygulama vardı bilenleriniz vardır belki o uygulama bilgisayarımda yüklü kalmıştı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüm şifreleriniz ayni olmasin 2 faktörlü doğrulamalari açin ve kolay şifreler yapmayin
Şifrelerim aynı evet ama 2 faktörlü doğrulamalar açık yine de bu durum yaşanıyor, teşekkürler yine de.

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Yıllardır hiç bi hesabım çalınmadı başarı aslında.

Son mesajlar