Yazılım Mühendisliği için Mac mi Windows mu?

Yazılım için gerekli olan sistem nedir?

• Mac

• Windows

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

KaannAslann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üniversiteye hazırlanıyorum ve Yazılım Mühendisliği istiyorum. Birkaç yaptığım araştırmaya göre insanlar Mac tercihinde bulunuyor. Lakin Mac'te yapamayıp Windows'ta yapabildiğimiz bir çok şey var ve aynı şekilde Windows'ta yapamayıp Mac'te yapabildiğimiz şeylerde var. Bir üniversite öğrencisinin öğrenim hayatı ve bu alanda çalışması için alması gereken uzun vadeli, stabil, performanslı çalışabilecek bilgisayar Mac mi Windows mu? Vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim..

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Başka önerilere açıksan Linux önerebilirim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben bilgisayar mühendisi öğrencisi olarak öğrenciler için MAC önermem.Mezun olduktan sonra işini icra etmek için kullanabilirsin ama ilk etapta gerekmiyor.Üniversiteye geçince projden proje koşup günün 12 saati kodlama gibi bir olay yok zaten :D O yüzden Windows bilgisayar öneririm ki bir üniversite öğrencisi olarak illa ki oyun oynarsın :)

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Üniversiteye hazırlanıyorum ve Yazılım Mühendisliği istiyorum. Birkaç yaptığım araştırmaya göre insanlar Mac tercihinde bulunuyor. Lakin Mac'te yapamayıp Windows'ta yapabildiğimiz bir çok şey var ve aynı şekilde Windows'ta yapamayıp Mac'te yapabildiğimiz şeylerde var. Bir üniversite öğrencisinin öğrenim hayatı ve bu alanda çalışması için alması gereken uzun vadeli, stabil, performanslı çalışabilecek bilgisayar Mac mi Windows mu? Vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim..
Merhaba,
Stabilite arıyorsan Mac öneririm. Ama ileride oyun oynamak istersen Mac da iyi bir oyun deneyimi alamazsın. Mac de bütün senin kullanacağın programların çoğu işletim sistemi ile stabil çalışıyor. Ama tavsiyem Windows olur. Windows'ta daha çok şey yapabilirsin.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bilgisayarında hem linux hem de windows olmalı o halde :)