MacBook ve Windows hakkında (Mühendislik için)

ATHEON

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Elektrik elektronik mühendisliği bölümü için bilgisayar ihtiyacım var ve bütçem yaklaşık 13-14 bin TL. RTX serisi GPU'dan aşağı bir PC almak istemiyorum ancak Monster ve HP dışında hiçbir marka fiyatına göre güzel özellik vermemekte. Ben de bari almışken MacBook mu alsam diye düşünmekteyim. MacBook Pro 13" i7'li bir PC düşünüyorum. Ancak bölümüm gereği C#, Matlab, circuit programları gibi uygulamalar Windows destekli genelde. Bunları kullanırken Bootcamp vs. gibi yöntemlerle kullansam herhangi bir performans düşüklüğü yaşar mıyım? Windows ile Mac aynı optimizasyon içerisinde değiller ve kasma olması beni üzer. 5 6 yıl idare edecek bir PC arıyorum. Önerileriniz ve cevaplarınızı bekliyorum. Bir de Pozitif Teknoloji güvenilir mi ?

ATHEON

Asistan
Reaksiyon puanı
79

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Kanka Dell Vostro var onu kullan istersen 6bin çok iyi tavisye ediyorlar linux işletim systemi

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
Elektrik elektronik mühendisliği bölümü için bilgisayar ihtiyacım var ve bütçem yaklaşık 13-14 bin TL. RTX serisi GPU'dan aşağı bir PC almak istemiyorum ancak Monster ve HP dışında hiçbir marka fiyatına göre güzel özellik vermemekte. Ben de bari almışken MacBook mu alsam diye düşünmekteyim. MacBook Pro 13" i7'li bir PC düşünüyorum. Ancak bölümüm gereği C#, Matlab, circuit programları gibi uygulamalar Windows destekli genelde. Bunları kullanırken Bootcamp vs. gibi yöntemlerle kullansam herhangi bir performans düşüklüğü yaşar mıyım? Windows ile Mac aynı optimizasyon içerisinde değiller ve kasma olması beni üzer. 5 6 yıl idare edecek bir PC arıyorum. Önerileriniz ve cevaplarınızı bekliyorum. Bir de Pozitif Teknoloji güvenilir mi ?

barislakers

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Selamlar Macbook alacaksan 16inch olandan öneririm çünkü mühendislik için. Ben tıp okuyorum bana 13inch yetiyor goodnotes,notability ve birkaç anatomi uygulamasını sorunsuz açıyor. Ama seni nprogramların daha ağır olacağından dolayı sana bu modeli öneririm dışıda plastik değil metalden bir bakarsan sevinirim.
Sevgiler

1qazse4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence macbook alma.farkli OS oldugu icin pisman olursun. lenovo' lara da bak. iyi laptoplari var.

vvv.lenovo.com/tr/tr/

url yi oyle yazdim mahsus yoksa sapitiyor. w olcak onlar.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,970
macOS kurabilirsin normal bir gaming notebook alıp.