Soru Bilgisayar Mühendisliği için MacOS işletim sistemi uygun mu? (2023)

Bu konuyu okuyanlar

yojan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bİlgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum.Laptop araştırıyorum.M2 Pro çipli Macbook Pro'yu inceledim.Özellikleri çok iyi fakat bana uygun olur mu onu bilemedim.Pek bir oyun oynadığım yok.Kodlama yapmak için , gün içinde ve okulda sık kullanmak için PC alacağım.

Bazıları MacOS sistemi sorun yaratmaz, yaratsa da halledersin derken bazıları kesinlikle tavsiye etmiyorum diyor."Ben mühendisliği Mac ile okuyorum sıkıntı olmuyor" diyenler de oluyor.İzlediğim videodakilerin bazıları da aynı şekilde "Mac kullanıyorum sıkıntı olmuyor" diyor.2021 yılında yapılmış bi konuşma okuduğumda birisi MacOS virtualbox desteklemiyor, sıkıntı yaşarsın demiş.Biraz araştırma yaptım.Şaunda(2023) MacOS için Virtualbox'ı kendi sitesinden yükleyebiliyoruz.Bunun benzeri başka iyileştirmeler de olmuş.Yani MacOS tarafında doğal olarak değişimler, ilerlemeler olmuş.

O yüzden bu konu 2023'te tekrar açılmalı diye düşündüm.Şuanda bilgisayar mühendisliği okuyacak birisi için MacOS almak mantıklı mı?

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
MacOS kullanmanda genel olarak büyük bir sorun olmaz, birçok programlama dilini destekliyor, ama derslerinin bir bölümü sadece windows üzerinden yapılabilecek şeylerle ilgili olacak, ödevlerinin bazıları da aynı şekilde. Örneğin verilog dersinde öğretmenin tarafından seçilecek tasarım programının macos versiyonu yoksa, macos sürümü olan alternatiflerine yöneleceksin. Garip bir şey olacak böylece millet başka programda sen başka. Bu tarz durumları yaşadığım için söylüyorum. Boot Camp Asistant ile bilgisayara hem windows hem macos kurarak aralarında geçiş yapman da mümkün bu arada. Bu şekilde bir kullanım da mümkün..

Son mesajlar