Öneri Basit bir Windows 11 laptop mu yoksa Macbook Air 15.3'' mi?

Bu konuyu okuyanlar

SleeepyJosef

Asistan
Reaksiyon puanı
77
Merhabalar. Bende şu anda 3070'li bir laptop var ancak mobil kartların performansından memnun değilim. O yüzden bunu satıp kasa toplama istiyorum anack 1. sınıfa başlayacağım. PC mühendisliği için de taşınabilir laptop gerekiyor. Açıkçası yazılım geliştirme işlemlerini daha çok toplayacağım kasadan yapacağım ancak günlük gezintiye, üniversiteye gidip gelirken kullanmak vb. konulardan dolayı laptop alacağım. Basit bir Windows 11 laptop mu yoksa MacBook Air 15.3'' mi? Bayağı kararsız kaldım. Şu yüzden kararsız kaldım, measla ben masaüstümde yazdığım programlara MacBook'tan devam edebilir miyim? Ciddi bir sıkıntı çıkartır mı? Macbook istememin sebebi de pil ömrü çok iyi ve fan sorunu yok. Ekranı ve işletim sistemini de günlük işler için çok beğeniyorum. Önerilerinize açığım.

Reaksiyon puanı
8,023
Bilgisayar mühendisliğinde okuldan okula değişiyor ders içerikleri. Eğer sadece IDE kullanıyorsa simülasyon dersleri falan yoksa Macbook Air alıp geçin derim hem şarjı çok uzun gidiyor Windowslara kıyasla hem de kod yazmak için çok ideal. Ancak bazı okullarda 3D Çizim veya simulasyonlar da kullanabiliyorlar. Onda da harici GPU'ya sahip laptoplar daha iyi iş görür.

SleeepyJosef

Asistan
Reaksiyon puanı
77
Bilgisayar mühendisliğinde okuldan okula değişiyor ders içerikleri. Eğer sadece IDE kullanıyorsa simülasyon dersleri falan yoksa Macbook Air alıp geçin derim hem şarjı çok uzun gidiyor Windowslara kıyasla hem de kod yazmak için çok ideal. Ancak bazı okullarda 3D Çizim veya simulasyonlar da kullanabiliyorlar. Onda da harici GPU'ya sahip laptoplar daha iyi iş görür.
3D çizim ve similasyon yok hocam sanırım ama yazılım konusunda soru işareti var kafamda