Yazıcı Kuyruklama Hizmeti çalışmıyor

Carnage

Prime Сasual Dating - Actual Girls
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Selamlar.İki gün önce Samsung ML-1610 yazıcımdan çıktı almaya çalışırken adobe acrobat yazıcı bulunmadığını söyledi. Word'de ve başka programlarda denedim onlar da aynı hatayı verdi. Denetim Masası'nda yazıcılar bölümünde yazıcı ekle seçeneğini seçince "Uygulama başlatılamadı.Yazıcı kuyruklama hizmeti çalışmıyor"hatasını verdi.

Daha sonra nette bu hata mesajını aratınca verilen tavsiyelerden aşağıdakilerini uyguladım:

1-Services.msc'yi çalıştırdım. Yazdırma biriktiricisini kontrol ettim. Otomatik olarak çalışmaya ayarlanmıştı. İşlemi başlat dediğimde de daha önce belirttiğim yerde aynı sorunla karşılaştım.
2-Yazıcı sürücüsünü kurup kaldırdım. Printer Install Failure hatasını veriyordu.
3-Microsoft'un ilgili fixini kurdum. Driverı gene yüklemek istedim tekrar aynı hatayı verdi
4-Hizmetlerdeki Uzaktan Yordam Çağırıcısını kontrol ettim onda da bir problem yoktu.
5-Netten yazıcının en güncel sürücüsünü yükleyip kurdum aynı problemle karşılaştım.

Lütfen yardım edin acil olarak. Arkadaşlar yardım edemezse admni ve modlardan da destek istiyorum.. Format atmadan acilen yazıcıyı çalıştırmam lazım.Bu arada işletim sistemim Windows Xp Service Pack 2.

Carnage

Prime Сasual Dating - Actual Girls
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Şu anda sorunum çözüldü. Böyle bir durumla karşılaşıp,benim denediğim adımları deneyim hala sonuç alamayan varsa....

Başlat-Çalıştır'dan Net Stop Spooler deyip spoolerı kapatsın

Daha sonra aynı yerden Net Start Spooler yazıp spoolerı açsın

Hizmetlerden spoolerı kapatmak ile bu şekilde kapatmak arasında ne gibi bir fark var bilmiyorum ama bu benim sorunumu çözdü. Çözüm için Darkhardware.com'dan Merkur'e teşekkürler.