Grafik sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu!

Bu konuyu okuyanlar

ywzyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar.
2.el aldığım (sapphire hd6870) ekran kartını bilgisayarıma taktığımda açılışta bir sorun yoktu. Öncesinde pcye win7 64 bit sistem kurdum. Tüm sürücüleri yükledim ekran kartı sürücüsünü yüklediğim anda kasılmalar başladı. Ve sistem derecelendirmesi yaparken direct3d aeroyu sınarken görüntü gidip geldi ve başlıkta belirttiğim uyarıyı verdi. Neyse biraz araştırdım sistem güncellemeleri directx sürümü vs. hepsini kontrol ettim fakat düzelmedi tüm cevaplar ekran kartını işaret ediyordu. Bende geri iade ettim. Çok uzatmayayım elimde eski bir ekran kartı var 512 mb ati bunu taktım sürücü kurulumda puan denetlemesinde bir sıkıntı çıkmadı fakat bu seferde bilgisayarın kasıldığını hissediyorum ara ara 1-2 saniyelik kasılmalar yapıyor ve mesela aynı anda 2 program açmaya çalışınca yada birinde diğerine hızlıca geçiş yapmaya çalışınca yine başlıktaki hatayı aldım. Tabiki benyine ekran kartından olduğunu düşünüyorum fakat yeni bir ekran kartı almadan önce bir kaç soru sormam gerekiyor.
Bilgisayarımın donanımları :

Msi C45-870 ddr3 am3 anakart
Amd sempron2 x4 3.2 ghz 8mb önbellek işlemci
4+4+2+2 gb ddr3 1333 mhz ram
240 gb hp marka ssd
600 watt power

Şimdi:

Bu sorunun kaynağının anakart olma ihtimali var mı?
Dar boğaz denilen şey nedir?
Benim sistemimde dar boğaz ekran kartı mı?
Anakartın tüm bileşenlerini test etmek için bir yazılım var mı? Bu arada anakart üzerinde tümleşik ekran kartı yok.

Eğer vakit ayırıp okuduysanız çok teşekkür ederim.