Yardım Valorant Vgc Hatası

Bu konuyu okuyanlar

xirgraphx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sezon 3 güncellemesine kadar sorunsuz şekilde Valorant oynuyordum. Güncellemeden sonra oyunu açıp maça girmek istediğimde girerken Vanguard başlatılamadı hatasıyla karşılaştım. Hemen görev yöneticisinden Vanguard'ın açık olup olmadığına bakıp daha sonra hizmetlerden vgc çalışıyor mu diye baktım fakat çalışmıyordu. Kendim başlatmak istediğim de bu sefer Windows yerel bilgisayar üzerindeki vgc hizmetini başlatamadı hata kodu 1 gibi bir hata ile karşılaştım ve dedim tamam olabilir. PC'yi yeniden başlattım hemen hizmetlere girdim vgc çalışıyordu. Çünkü zaten her zaman otomatik moddaydı.
Oyuna girdim menüdeyken Alt Tab atıp tekrar baktım yine vgc çalışıyor sonra tamam dedim düzeldi ama maça girdiğimde maç bulunduktan bir süre sonra tekrar aynı hatayı aldım ve vgcyi kontrol ettim fakat durmuştu. Yine başlatmaya çalıştım olmadı. Bir kez daha PC yeniden başlatıp Valorant'ı pencere moduna alıp hizmetlere bir yandan oyuna bir yandan baktım sürekli kontrol ettim ve maç bulunduktan 5-6 saniye sonra kendi kendine duruyordu vgc. Ben başlatmak istediğimde yine hata kodu 1'i Windows vgc hizmetini başlatamadı hatasını aldım. En son Vanguard'ı daha sonra oyunu sildim tekrar yükledim yine çare olmadı. İnternetteki çözüm yollarını denedim CMD'ye komut yazma... Bir sürü yol denedim olmadı. Valorant desteğe ticket attım zaten internette görüp ne denediysem onları söylediler tekrar denedim yine olmadı. En son bir daha Valorant'ı Vanguard'la beraber sildim bu sefer farklı bir diske kurdum yine denedim yine olmadı ve PC sıfırlamaya kaldı iş dedim ve tabii ki yine olmadı. Benim sorunum belli ki vgcnin kendi kendine durması. Vgc'nin durmasını nasıl engellerim?