Yardım Valorant açılmıyor Windows 10 da tpm 2.0 istiyor?

Bu konuyu okuyanlar

ahamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya bugün bi valorant girelim dedik açıldı bir hata verdi hata kodu yok kısaca tpm 2.0 ve secure boot u açmamı istiyor lan ben Windows 10 kullanıyorum hani Windows 11 de tpm isteniyordu zaten laptop eski Windows 11 hayal bide üstüne üstlük Windows 10 da damı tpm 2.0 istiyorsun secure boot açtım aha oldu lan galiba dedim rekabetçi girdim maçın ortasında aynı şey yazdı yine attı yine bios a girdim ayar fln oynadım laptop u bozdum siyah ekranda kaldı internete baktım geri düzelttim bı şekilde la tpm diye bı seçenek yok baktım internete yine lan adamın laptop undaki seçenek benim laptop da yok lan bios a baktım güncel eufi, daha napim daha bide skın alacaktım iyi ki almamışım. Niye istiyorlar diye baktım bu tpm meretini hile içinmiş ya riot Kur'an-ı getir el basım vallah hile kullanmayacak diye eski PC bu nerden bulim ben sana tpm yi lütfen yardım edin laaan

Wastedhack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sorunu düzelttinmi bende aynı sorunu yaşıyorum

leonardodavincii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Hata istemiyorsan yeni bilgisayar alacaksın. Saçma olmasına saçma ama Valorant gibi düşük sistemlerde oynanabilecek bir oyun bunları gerektiriyor.

ahamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunu düzelttinmi bende aynı sorunu yaşıyorum
Sorunun nedenini buldum sanırım secure boot açılmıyor benim laptop da açarsam kırmızı yazı geliyor açılmıyor bios güncellersem düzelirmiş güncelleyemedim çünkü pili olmazsa bios güncelleme izin vermiyor

DarkPickaxe

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhaba! TPM 2.0 bilgisayarın güvenliği için olan bir yonga setidir. Bazı uygulamalar TPM 2.0 kullanarak güvenliği arttırıyor. Bu nedenle Secure Boot açmak yetersizdir. BIOS güncellemeleriniz için bilgisayarınızı üreten firmanın sitesine girin ve en son ki güncellemeleri yükleyin veya Windows Update üzerinden (eğer varsa) yükleyin. BIOS bilgisayarın en önemli merkezidir. Aman oradaki her şeyi kurcalamayın bilgisayarı tamamen bile bozabilirsiniz. Mutlaka bir video izleyip yapın veya bir bilgisayar mühendisi ya da yazılım mühendisine götürün.

Son mesajlar