Yardım Valorant Tpm 2.0 açık olmasına rağmen açılmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

BalistikAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar 1 ay önce windows 11'e geçiş yaptım dün anakartımın biosuna güncelleme geldi onu yaptıktan sonra windows update üzerindeki ve ekran kartımdaki güncellemelerin hepsini yaptım. Lakin Tpm 2.0 ve Secure boot açık olmasına rağmen valorant tpm 2.0 hatası vermeye başladı oyuna giremiyorum. Ayarları tekrar kapatıp açsamda işe yaramadı. Güncel olmayan hiç bir şey yok sadece valorantta var bu durum.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Arkadaşlar 1 ay önce windows 11'e geçiş yaptım dün anakartımın biosuna güncelleme geldi onu yaptıktan sonra windows update üzerindeki ve ekran kartımdaki güncellemelerin hepsini yaptım. Lakin Tpm 2.0 ve Secure boot açık olmasına rağmen valorant tpm 2.0 hatası vermeye başladı oyuna giremiyorum. Ayarları tekrar kapatıp açsamda işe yaramadı. Güncel olmayan hiç bir şey yok sadece valorantta var bu durum.
Secure Boot'u da aktif etmeniz gerekiyor.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Açık hocam. Secure boot aktif olmadan tpm açılmıyor.
Benim anakartımda açılıyordu. MSI anakartım var. TPM modülü açıktı fakat Secure Boot kapalıydı. Secure Boot'u açınca düzeldi. En kötü BIOS ayarlarınızı sıfırlayın ardından tekrar aktif edin. Büyük ihtimal düzelecektir.

BalistikAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Secure Boot'u da aktif etmeniz gerekiyor.
Bios güncellemesi yapana kadar bi sorun yoktu, bios güncelleme sonrası hata verdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim anakartımda açılıyordu. MSI anakartım var. TPM modülü açıktı fakat Secure Boot kapalıydı. Secure Boot'u açınca düzeldi. En kötü BIOS ayarlarınızı sıfırlayın ardından tekrar aktif edin. Büyük ihtimal düzelecektir.
Bios ayarlarımda işlemci için undervolt var bundan öncede vardı. Aynı ayarları yaptım yine acaba etkisi olabilirmi bilmiyorum.

Reaksiyon puanı
8,012
Açık hocam. Secure boot aktif olmadan tpm açılmıyor.
Alakası yok. Dün ben de bu hatayı alıyordum TPM 2.0 son Bios güncellememden sonra varsayılan olarak açık geliyordu fakat Secure Boot kapalı geliyordu. Secure Boot'u aktif edip oyuna giriş yaptım.