"Yayıncı Kuruluş Fenerbahce Televizyonu Gibi Çalışıyor"

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
626389378503.jpg

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz hafta spora damgasını vuran olayları Sabahspor.com'a değerlendirdi.

Hıncal Uluç; "Aziz Yıldırım her maçın soyunma odasında Fenerbahçe'nin lehine değilse skor hakem fırçalamaya koridora iniyor. Bunu hala federasyon önleyemedi. Şimdi Fenerbahçe maçını yöneten hakemlerin artık tarafsız olabileceğine inanabilir misin? Ama tekrar söylüyorum; Yetmez! Fenerbahçe bütün maçlarını kazansa bile şampiyonluğa yetmez. Trabzon'un kaybetmesi lazım. Aykut Kocaman ne diyor "Trabzon'un puan kaybedeceğine eminim. Biz şampiyon olacağız" Bu, şu demek; Trabzon'un puan kaybedeceğini bildiğim gibi bizim kaybetmeyeceğimizi de biliyorum" diyor. Bu sözleri yorumlayan hiç kimse yok Türkiye'de. "Hoca neden bu kadar eminsin?" diyen yok" dedi.
Fenerbahçe, Gaziantepspor'u 1-0 mağlup etti ancak maç sonunda futboldan çok hakem konuşuldu. Alex'in ve Niang'ın verilmeyen penaltısı, Lugano'nun üstünden çıkan forması, Emre Güngör ve Lugano'ya verilmeyen kırmızı kartlar. Maçın ardından Fenerbahçe camiası, MHK ve federasyonu hedef alan açıklamalarda bulundu. Siz bu maçı nasıl buldunuz?

Fenerbahçe, geri kalan maçlarda federasyonu ve hakemi etkilemek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Fenerbahçe-Gaziantep maçında hakemden zarar gören bir taraf varsa bu Fenerbahçe değil Gaziantep olur.
Yani, iyi bir hakem, tarafsız bir hakem daha birinci yarı bitmedenEmre'yi ve Lugano'yu oyundan atmalıydı. Tartışılmaz yani. Tartışılmaz net durumlardı. Emre'ye bir sarı kart çıkardı, ikinciyi çıkaramadı. Lugano'nun açık seçik iki kırmızıdan birini görmezden geldi, öbürüne sarı gösterdi. Ve de durup dururken, maç 0-0 iken Murat Ceylan'ı oyundan attı. Karşılaşmayı Gaziantep'ten alıp Fenerbahçe'ye hediye etti. Bu hakeme rağmen Fenerbahçe saldırıyor. Niye saldırıyor? Fenerbahçe çünkü 2 puan geride Trabzon'dan.
Geri kalan maçlarda kendisinin bütün maçları kazanması yetmiyor. Trabzon'un da maç kaybetmesi gerekiyor.

Bu yüzden Fenerbahçe ve Trabzon'un gelecekteki maçlarını yönetecek hakemleri şimdiden baskı altına almaya uğraşıyor. Suçlu iken, güçlü durumda olup, bas bas bağırmalarının sebebi bu. Ama Fenerbahçe bu bağırtısında, gürültüsünde yalnız değil ne yazık ki.

1-Yayıncı kuruluş Lig TV gerek maç yayınları gerek maçtan sonraki yorumları ile Fenerbahçe Televizyonugibi çalışıyor. Sebebi de açık. Galatasaray'ın neredeyse küme düşme haline gelmesi yüzünden büyük decoder kaybına uğradılar. Galatasaraylıların pek çoğu kutularını iade etti. Lig TV aboneliğinden vazgeçti. Şimdi bunun üstüne bir de Fenerbahçe'yi kaybetmeyi göze alamıyorlar.
2- Medya... Ertesi gün gazeteler "Fenerbahçe hakemi de yendi" başlığı ile çıktı.
nsanda utanma olur. Emre'yi ve Lugano'yu atmayıp Murat Ceylan'ı atan bir hakeme sen teşekkür etmen gerekirken bir Fenerli olarak "Fenerbahçe hakemi de yendi" diye anlattıkları pozisyonun hepsi tartışmalı, bana göre.

Devre arasında Aziz Yıldırım, koridora inip hakemi fırçalamayı adet haline getirdi. Yine hakemi fırçalıyor. Yetmiyor, Emrehakemi hakaretle dolu fırçalıyor. İkinci yarıda bu hakemin dengeli maç yönetebileceğini tahmin edebiliyor musun? Sarı kartı olan Emre soyunma odası yolunda hakeme küfür ediyor, hakaret ediyor ve ikinci yarıya çıkıyor. O Emre'yi soyunma odası yolunda ikinci sarı kartı gösteremeyen hakemin artık tarafsız olduğu söylenebilir mi artık? Aziz Yıldırım her maçın devre arasında Fenerbahçe'nin lehine değilse skor, hakem fırçalamaya koridora iniyor. Bunu hâlâ federasyon önleyemedi. Şimdi Fenerbahçe maçını yöneten hakemlerin artık tarafsız olabileceğine inanabilir misin? Ama tekrar söylüyorum; Yetmez! Fenerbahçe bütün maçlarını kazansa bile şampiyonluğa yetmez. Trabzon'un kaybetmesi lazım. Aykut Kocaman ne diyor "Trabzon'un puan kaybedeceğine eminim. Biz şampiyon olacağız"Bu, şu demek; "Trabzon'un puan kaybedeceğini bildiğim gibi bizim kaybetmeyeceğimizi de biliyorum" diyor.

Bu sözleri yorumlayan hiç kimse yok Türkiye'de. "Hoca neden bu kadar eminsin?" diyen yok.
eçtiğimiz hafta Fenerbahçe ve Trabzonspor'un performanslarını beğenmediğinizi ifade ediyordunuz. Bu hafta nasıl buldunuz?
Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin silahlarını kullanmasını bilmiyor. Hiç kimse bana palavra atmasın. Aslında Şenol Güneşde Aykut Kocamanda şampiyonluğu birbirlerine ikram etmek için uğraşıyorlar.
Yani Dia'nın arkadan Stoch'un oyuna girmelerinin Fenerbahçe'yi nasıl değiştirdiğini insanın görmemesine imkân yok. Bilmemesine de imkân yok. Bunlarsız başlıyor maça. Fener çok kıymetli dakikaları ziyan ederek. Şenol Güneş'e bakarsan elindeki kozları zaten çok az, onları da Şenol Güneş adeta yok etti, bitirdi. Alanziho'nun ölüsü oynuyor mecburen. Adamı baştan tutmadı, desteklemedi. Şimdi ölü gibi oynuyor. Jaja'yı neredeyse bitiriyor. Her maçın 70. dakikasında Jaja kenara alınır kuralı var. Yazmış defterine. Oyuna bakmıyor. Kim ne oynuyor ona bakmıyor. Jaja çıkar Ceyhun girer.
Ceyhun, Trabzon'daki en yetenekli adamlardan biri. İlk 11'e yerleşmesi gereken adamlardan biri. Onu da yok edecek. Dua etsin Burak müthiş bir formda.

Trabzonspor ile Bursaspor karşılaşması Burak Yılmaz'ın attığı golle 1-0 bitti. Bu maçı nasıl buldunuz?
İki takım da çok puan kaybedebilir. Şu ana kadar kaybetmeyişleri şanstır, tesadüftür, hakemdir. Her şey olabilir.

Ama bütün ibreler Fenerbahçe'yi gösteriyor.Çünkü; 1- Fenerbahçe'nin silahı çok. 2- Hakemler müthiş baskı altındalar. Çünkü Aziz Yıldırım bu işleri idare etmeyi çok iyi biliyor. Çünkü medya Fener'in organı gibi. Çünkü yayıncı kuruluş, Fener Televizyonu! Bütün bunları bir araya getirince Fenerbahçe avantajlı gözüküyor.Galatasaray tam 6 hafta sonra Manisaspor deplasmanında 3 puan ile tanıştı. Maçın yıldızı attığı iki golle Arda Turan oldu.

Ben Bülent Ünder'in maçı seyretmediğine kanaat getirdim. Çünkü kendisini yakından tanıyorum. "Bülent hoca futbolu bilmiyor, seyrettiği maçı anlamıyor" diyemem.
Ama yaptığı değişikliklere bakıyorum... Bir adam, takımın en iyi iki oyuncusundan birini mi kenara alır? Maçın sonunda 3-2 iken sahada kalan G.Saray "Kazmaspor!" Topa basan, top tutan bütün adamları kenara aldı. Hakikaten inanamıyorum. Kaybedecek neyin kalmış artık. "3-2'nin üstüne yatacağım" diye bu kadar zavallı bir görüntü vermenin âlemi var mı? Başından sonuna topa vurmayan Stancu ile oynamaya devam ediyor.

Orada Anıl gibi bir genç var. Bırak Anıl dökülsün, Stancu döküleceğine. Ondan sonra adam "Galatasaray'da oynadım" der. Gelecek senelerde faydası olur. Birini kazanırsın.

Onda niye ısrar ediyorsun? Galatasaray'ın orta sahasından top çıkmıyor. Top çıkaran adam yok! Aydın, Ardatop taşıyor. Aydın'ı oyundan alıyor. Aydın'ı oyundan aldığın zaman orada oynayacak adam Emre Çolak. Başkası yok. Cana'yı sokuyor. İyice takımı geriye çekmek için. Geçen hafta da böyleydi. Oyuncu değiştirmekte geç kalıyor, değiştirdiği zaman da yanlış değiştiriyor.

O zaman bu hoca bu maçı seyretmiyor mu yoksa hayalinde başka bir maç mı seyrediyor hayretler içinde kalıyorum. Ama yani Galatasaray bittiği için bunları konuşmak da gereksiz yani. Biliyoruz ki gelecek sezon A'dan Z'ye teknik direktöründen başlayarak başka Galatasaray göreceğiz. Manisa'dan 5 yeseler de 5 de atsalar fark etmez.

Galatasaray'da kongre hazırlığında belirsizlik sürüyor. Ünal Aysal'ın listesinde ikinci başkanlık krizinin sürdüğü öğrenildi. Adnan Öztürk, Ali Dürüst ve Hayri Kozak'ın 2. başkan olmak istedikleri ama Aysal'ın kimi seçeceği merak konusu! Polat'ın listesindeki durum ise net değil. Böyle bir kongreden çıkacak yönetim Galatasaray'ı bu zor durumdan kurtarabilecek mi?

Ünal Aysal'ın listesindeki sorun Adnan Öztürk, Ali Dürüst ve Hayri Kozak sorunu değil! Öyle bir sorun olduğunu hiç sanmıyorum. Öyle bir istihbaratım da yok zaten. Ali Dürüst'ün öyle bir iddiası da yok. Ben ikinci başkan olayım diye! Çünkü ikinci başkanlık Galatasaray'da önemli değil. İkinci başkanlık protokoler bir makam. Bunlar Galatasaray'ı bilmiyorlar. Galatasaray'da önemli başkanlıklar, asbaşkanlıklardır.

Aktif başkanlıklardır. Yani bir kabineyi düşün. Başbakan var, adalet bakanı var, dışişleri bakanı var. Bir de başbakan yardımcısı var. Sen hangisini olmak istersin?

İçişleri bakanı oldun mu, adalet bakanı, dışişleri bakanı oldun mu kadron var, sorumlulukların var! Kim başbakan yardımcısı? Ne iş yapar?

Kırk yılda bir başbakan bir yere gidecek de vekalet edecek. Başbakan yardımcılığı sandalyesiz bakanlık gibi bir şey. Başbakan hangi işi verirse onu yaparsın.

Adalet bakanı oldunmu bütün adalet sana bağlı olur. Dış işleri bakanı oldunmu tüm dış işleri sana bağlı olur. Galatasaray'da önemli olan asbaşkanlıktır. O ikinci başkanlığın bir sorun olacağını sanmıyorum.

Galatasaray'daki asıl sorun şu; Ünal Aysal'ın listesinde tamamen liselilerin hakim olması eğilimi var. Yani Adnan Polat'a karşı yapılan harekat şimdi bir liseciler hareketine dönüşüyor, bu büyük tehlike! Ünal Aysal yönetimi, Adnan Polat yönetiminden daha tehlikeli olabilir Galatasaray'da.

Eğer Ünal Aysal bu liseci sorununu çözemezse. Adı geçen adamlara bak hepsi liseli. Kim var liseli olmayan Ünal Aysal'ın listesinde, durumu kesinleşmiş? Alp Yalman'la neredeyse el sıkışmışlardı, niye ayrıldılar? Ünal Aysal, Alp Yalman'a "Gel futbolun başına geç futboldan sorumlu asbaşkan ol" dedi de Alp Yalman "Hayır" mı dedi? Alp liseli değil! Mesele bu değil. Ya Ünal Aysal bu oyunun içinde. Çok az ihtimal veriyorum.

Benim tanıdığım Ünal bu oyuna gelmez. Ya da çok fena baskı altında. Bunu yaparsa kongre liseciler, lisesizler savaşına döner. O zaman Adnan Polat güç kazanır.
esala ben o zaman Adnan Polat'ı desteklerim.

Çünkü Galatasaray'ı bekleyen en önemli tehlike bu lisecinin dazlak kafası. Bunların bütün hayalleri Galatasaray Kulübü'nü Galatasaray Vakfı'na bağlamak.

Yani vakıf liselilerin vakfı. Lisenin bir organı haline getirmek. Yani Ünal Aysal bunlara dikkat etmeli. Aysal'ın listesindeki bütün isimler liseli. Ünal'a "Liseli olmayanları listeye alamazsın" diye şiddetli bir itiraz da var liseci kafalardan

kaynak

hıncal uluç çok yerınde tespıtlerde bulunmuş.aykut kocaman bütün maçlarını kazanabıleceğınden ve trabzonsporun maç kaybedeceğınden nasıl bu kadar emın olabılıyor?tff yı,mhk yı kendılerı mı yönetıyor.?devletımız sporda şiddet yasasını çıkaracağına hakemlerın can güvenlığını sağlasınlar.baksanıza azız yıldırım devre arasında hakemlerın soyunma odasına kadar gidip tehdıtlerde bulunabılıyor.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
peki şenol hoca biz şampiyon olacaz puan kaybetmicez derken nasıl bu kadar emin konuşuyor?

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Fenerbahçe'nin de haksızlığı olmuştur. Hataları olmuştur. Ama Fb'nin dışında kalanlar öyle güzel örgütlenmişler ki herkesi herşeyi Fb'ye bağlıyorlar.
Ts'li futbolcuların galiba gençlerbirliği oyuncularına soyunma odasında söylediği sözler vardı. Bjk başkanının hakemleri tehdit eden açıklamaları vardı.
Ama ne oldu herşeyi Fb herşeyi Aziz Yıldırım yapıyor zaten.
Meyve veren ağaç taşlanır. Fenerbahçe Türkiye'nin bir numarası oldukça bunlar devam edecek

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
626389378503.jpg

hıncal uluç çok yerınde tespıtlerde bulunmuş.aykut kocaman bütün maçlarını kazanabıleceğınden ve trabzonsporun maç kaybedeceğınden nasıl bu kadar emın olabılıyor?tff yı,mhk yı kendılerı mı yönetıyor.?devletımız sporda şiddet yasasını çıkaracağına hakemlerın can güvenlığını sağlasınlar.baksanıza azız yıldırım devre arasında hakemlerın soyunma odasına kadar gidip tehdıtlerde bulunabılıyor.

Aksini söylemesi düşünülemez ki... Ne diyecek, Trabzonspor mu şampiyon olacak diyecek. Bu iş böyle yapılıyor, geride bile olsan kazanacağından emin gibi davranmalısın ki takımını motive edebilesin. Hatta Football Manager bile ben böyle yapıyorum : )) Tüm dünya böyle yapıyor... Bu hiç de sıra dışı bir davranış değil.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Fenerbahçe'nin de haksızlığı olmuştur. Hataları olmuştur. Ama Fb'nin dışında kalanlar öyle güzel örgütlenmişler ki herkesi herşeyi Fb'ye bağlıyorlar.
Ts'li futbolcuların galiba gençlerbirliği oyuncularına soyunma odasında söylediği sözler vardı. Bjk başkanının hakemleri tehdit eden açıklamaları vardı.
Meyve veren ağaç taşlanır. Fenerbahçe Türkiye'nin bir numarası oldukça bunlar devam edecek

FB Türkiye'nin 1 numarası olsa medyayı böyle güzel kullanmazdı ve hakem odalarını basma gereği duymazdı
smiles17.gif
smiles17.gif

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
her klübün taraftari tabiki kendi takımını bir numara görecek bundan doğali olamaz ama ortada bide somut gercekler, kupalar, istatistikler vardir büyüklük kücüklük bunlarla degerlendirilir, elin gavuru böyle yapar bu isleri.

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Bu adam kendini çok gerekli biri sanıyor halbuki o kadar boş ve saçma birisi ki.Artık birisi bunu onun yüzüne söylemeli, görende futbol efsane'si sanacak bunu.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
ben Galatasaraylıyım bu hıncalı bende sevmem karakterini sevmem. Ama söyledigi seylerde cogu zaman dogruluk payi oldugunu düsünüyorum mesela dün ardanın cıkan görüntüleriyle ilgili tam aklımdaki seyleri söyledi spor medyasının fenerbahce tekeinde oldugunu o yüzden ardanın bu kadar elestirildigini, fenerbahceli olsa dünya yıldızı gibi gösterilecegini söyledi, sadece normal adam gibi bi kız arkadasi olan diger futbolcularin yaptigi gibi gece hayati olmayan ama diger topcularin aldigi elestirinin 10 katını almasindan bahsetti sonuna kadar haklı. antep macinda ilk yarıda hata yapan ve devre arasında aziz tarafindan azarlanan hakemin nasıl gözünün önünde olan sari kırmızı kartlari cikaramadigini anlatti. yani bu adam 50 senelik spor gazetecisi adami sevmeyebilirsiniz bende sevmiyorum ama sevmiyorum diye söylediklerini sacma diye kenara atmiyorum. 50 senelik gazeteci, medyada calisan herkesi tek tek tanıyan bi insan bazi seyleri söylüyorsa az kulak vermek gerekir benim düsüncem. bi cogumuz dogmadan bu adam bu isi yapıyordu bos demek bos konusmaktır. sadece olumlu elestiri yapanlari dolu insan saymak kafayi kuma gömmektir.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Aykut Kocaman ne diyor "Trabzon'un puan kaybedeceğine eminim. Biz şampiyon olacağız" Bu, şu demek; Trabzon'un puan kaybedeceğini bildiğim gibi bizim kaybetmeyeceğimizi de biliyorum" diyor.
adamın zeka seviye belli işte... adam gidipte Trabzon puan kaybetmez mi diyecek ? nasıl bir zekadır bu
bırak fenere çamur atmayı dünya ne mal olduğunu biliyor senin sen git messi ile arda'yı kıyasla...

prof.

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Hıncal Uluç'u çoğu kimse sevmez ben dahil ama futbol bilgisi konusunda eline su dökebilecek olan kişi sayısının sınırlı olduğu da bir gerçek. Yukarıda yazdıklarına tamamen katılıyorum. Mesela medyada "Fenerin iki penaltısı verilmedi" manşet olurken, elinden gelen her çirkefliği her fırsatta göstermekten çekinmeyen Lugano ve Emre'ye, birçok fenerli arkadaşımın da benimle hemfikir olduğu kırmızı kartlar konusunun hiç gündeme gelmemesi anormal değil mi? Özür dileme erdeminden haberi olmayan şekip efendi çok değil yakın bir zamanda hakemlerin bariz hatalarına isyan edenler karşısında Fenerasyonu ve Hakemleri savunmasına rağmen bakıyorum bir "U" dönüşü ile hakemlere verip veriştiriyor haklı olmamalarına rağmen. Hakemleri baskı altına almak için konuştukları o kadar aşikar ki bunu görmemek için kör olmak lazım.

Sadece sahanın içinde değil sahanın dışında da "Kazanmak için her yol mübah" anlayışı ile etik ve hakkaniyetli olmayan bir çalışma içerisinde olduklarından ve bunu bütün Türkiye'nin şahit olduğu bir ortamda, Fenerliler haricinde kimsenin Fenerin şampiyon olmasını istememesi gayet doğal. Meyveyle taşla falan alakası yok.

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Bu adam kendini çok gerekli biri sanıyor halbuki o kadar boş ve saçma birisi ki.Artık birisi bunu onun yüzüne söylemeli, görende futbol efsane'si sanacak bunu.

:D :D :D aynen katılıyorum arkadaşım

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Hıncal Uluç'u çoğu kimse sevmez ben dahil ama futbol bilgisi konusunda eline su dökebilecek olan kişi sayısının sınırlı olduğu da bir gerçek. Yukarıda yazdıklarına tamamen katılıyorum. Mesela medyada "Fenerin iki penaltısı verilmedi" manşet olurken, elinden gelen her çirkefliği her fırsatta göstermekten çekinmeyen Lugano ve Emre'ye, birçok fenerli arkadaşımın da benimle hemfikir olduğu kırmızı kartlar konusunun hiç gündeme gelmemesi anormal değil mi? Özür dileme erdeminden haberi olmayan şekip efendi çok değil yakın bir zamanda hakemlerin bariz hatalarına isyan edenler karşısında Fenerasyonu ve Hakemleri savunmasına rağmen bakıyorum bir "U" dönüşü ile hakemlere verip veriştiriyor haklı olmamalarına rağmen. Hakemleri baskı altına almak için konuştukları o kadar aşikar ki bunu görmemek için kör olmak lazım.

Sadece sahanın içinde değil sahanın dışında da "Kazanmak için her yol mübah" anlayışı ile etik ve hakkaniyetli olmayan bir çalışma içerisinde olduklarından ve bunu bütün Türkiye'nin şahit olduğu bir ortamda, Fenerliler haricinde kimsenin Fenerin şampiyon olmasını istememesi gayet doğal. Meyveyle taşla falan alakası yok.
:thumbup1:

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Dur biraz kızdırayım şunu :D Hangi alanda bir numara, 2-2 oldu da bizim mi haberimiz yok :D

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Dur biraz kızdırayım şunu :D Hangi alanda bir numara, 2-2 oldu da bizim mi haberimiz yok :D

Futbol dışında kalan branşların hemen hemen hepsinde bir numarayız. Bu forumda Fenerbahçenin diğer branşlarının kaç şampiyonluk haberini okuduk :D Bu yapılanlar ise futbolda da tartışmasız bir numara olmayalım diye :)

Ama gerçekten çoğu kişinin tepkisi de Aziz Yıldrım'a ve dolayısıyla Fener'e. Başkan değişince nasıl oluacak acaba. Değişceğini de sanmyorum ama bekliyip görücez hepimiz.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Son yıllarda başarılıyız demek istedin sanırım :D Birkaç branş hariç hemen hemen tüm alanlarda Galatasaray'ın şampiyonlukları daha fazladır. Özhan Canaydın ve Adnan Polat bu farkı kapatmak için çok uğraştılar ama haklarını vermek lazım :

prof.

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Futbol dışında kalan branşların hemen hemen hepsinde bir numarayız. Bu forumda Fenerbahçenin diğer branşlarının kaç şampiyonluk haberini okuduk :D Bu yapılanlar ise futbolda da tartışmasız bir numara olmayalım diye :)

Ama gerçekten çoğu kişinin tepkisi de Aziz Yıldrım'a ve dolayısıyla Fener'e. Başkan değişince nasıl oluacak acaba. Değişceğini de sanmyorum ama bekliyip görücez hepimiz.

En son bayan basketbol haberini okudum. "Turgay Demirel diyeti ödedi, Fenerli yöneticiler: Böyle şampiyonluk istemezdik, Galatasaray'lı yöneticiler: Şampiyonu hakem tayin etti" haberleriyle beraber.

Ne diyelim. Fener her yerde fener :D:D

martymcfly

Profesör
Reaksiyon puanı
26

Tamam futbol dışında çok başarılısınız ama örnek veriyorum basketbol yada voleybolda küme düşmenizle futbolda küme düşmeniz, üst üste yenilgiler almanız aynı şey mi ? yada yüzmedeki bir başarısızlık yönetimin olağan üstü toplanıp seçime gitmesine sebep olabilir mi ? :)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
O olay tam komedi zaten, bir ara hakem hakkında evde özlü sözler söylerken bana da teknik faul çalacaklar diye korktum :D 90 küsür serbest atış kullanmışlar vay anasını arkadaş :D

Doping olayından sonra koltuğunu kaybetmek istemedi Turgay Demirel, adam ne yapsın :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
aynen 90 küsür faul calmis saka maka. gecen ntvsporda söylediler rekormus galiba simdiye kadar hicbir basket macında 90 küsür faul olmamıs yaklasilamamis bile ne NBA ne baska biyerde. baska söze gerek yok zaten.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Tek maçta değil yahu, final serisinde :D Ama o da rekor galiba, 90 tane serbest atış :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
tamam iste bende onu diyorum nba'de bile final serisinde falan 90 küsür olmamis.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Bunların tek sebebi saygıdeğer yönetimimiz aslında, sen böyle her şey boynunu uzatırsan şamaroğlanına dönersin tabii ki. Örneğin şu da "yalnızca" FB maçındaki hakem hataları:

Fırat AYDINUS:

-Niang'ın kendini attığı poziyonda sarı kartı Gökhan Zan'a gösterdi.
-Fenerbahçe'nin ilk golünde olmayan faul verdi. (maç 1-0)
-Tüm takdir haklarını misafir takımdan yana kullandı.
-Baros'un temiz golünü saymadı. (maç 1-0)
- Gökhna Gönül'ün topun dışarı çıktığını söyleyen yan hakeme itirazı ve düdükten sonra topa vurması cezalandırılmadı. Baros düdükten sonra topa vurduğu için sarı kart aldı.
-Andre Santos, sol kanatta topu eliyle alıp, düdükten sonra topa vurdu. Gene kart yok
-Arda sağ kanatta Yobo’yu çalımladıktan sonra tekme yedi. Kart yok.
-Özer'in kendisine sözle ve fiziksel müdehalesini sarı kartla geçiştirdi. (maç 1-0)

Şaka gibi gerçekten. Yeni başkanın ilk icraatlerinden biri de MHK'ye savaş açmak olmalı. Ağlamayana emzik vermiyorlar bu ülkede maalesef.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
malesef katılıyorum her mac sonu mhkye sövmeden hakem odasi basmadan gercektende olmuyor hatta fenerbahcenin yaptigi gibi bu is icin özel bi yönetici görevlendirilmeli gelecek sezon.

lazuri

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Herşey bize bağlı ama sen Şampiyonluk yolunda ki bir takımın maçını cuma gününe verirsen, (burada kimse bana derbi maçta cuma günü oynandı örneğini göstermesin onun haklı bir sebebi ki haklı değil aslında, ve ligin bitimine fazla maç vardı.) ben bunda art niyet ararım.

Hıncal ın bu açıklamaları kesinlikle doğru Ligtv denilen şirket sırf elinde ki son payı da kaybetmemek için elinden geldiğince taraflı yayın yapmakta devam ediyor.

Neyse hedef 7 kalan 5. İnşallah önümüzde ki maçları kazanırız da şampiyonluk sevincini yaşarız.

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bu ülkenın başbakanı şampıyonluğun kızıştığı bu dönemde taraflığını alenen bellı ederek sempatısı olduğu kulup başkanına takımın renklerınden oluşan kalem hedıye etmesı etık bırdavranış değildır.bu kalem çok şey ıfade eder.Azız yıldırımın elınde başbakanın kalemıyle artık kendı ıstedığı lısteyı oluşturur,ıstedığını çizer,istedını karalar.
bızım oyuncumuz burak yılmaz soyunma odasında bırılerıne hakaret etmış olabılır ama hıç bır zaman azız yıldırım gıbı hakem odasına,sahaya gırıp hiçkımseyı tehdıt etmedik.bır yandan eleştırdığınız kışı takımın futbolcusu,diğer yanda da bır kulubün başkanı.bır camıayı temsıl edenbu şahıs bu kadar aciz olmamalı.
son olarak şunuda söylemek istıyorum.yıne bazıları başbakanın kendılerını desteklemedığını ,destekleseydı her sene şampıyon olacaklarını,29 yıllık türkıye kupası hasretının sona ereceğını söluyor.sonuçta başbakanda ıktıdara secımle gelıyor.her sene kendı takımı şampıyon olursa taraflığı,futbola mudahelesının olduğu açıkça ortaya çıkmasını tabıkı ıstemes.hem böyle ufak işlerle uğraşmaz dıyenler 2003 sezonunda kendı sahamızda fb ıle oynadığımız maçta olaylar çıkmış,bunun sonunda fb kulubü ceza almıştı.ancak başbakan katıldığı bır tv programında fb ye verılen cezanın ağır olduğunu belırtmış,bunun akabınde fb nın cezası kaldırılmıştı.işte bır ülkenın başbakanın taraflığı,etkısı açıkca ortadadır

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
bu ülkenın başbakanı şampıyonluğun kızıştığı bu dönemde taraflığını alenen bellı ederek sempatısı olduğu kulup başkanına takımın renklerınden oluşan kalem hedıye etmesı etık bırdavranış değildır.bu kalem çok şey ıfade eder.azız yıldırımın elınde başbakanın kalemıyle artık kendı ıstedığı lısteyı oluşturur,ıstedığını çizer,istedını karalar.
Bızım oyuncumuz burak yılmaz soyunma odasında bırılerıne hakaret etmış olabılır ama hıç bır zaman azız yıldırım gıbı hakem odasına,sahaya gırıp hiçkımseyı tehdıt etmedik.bır yandan eleştırdığınız kışı takımın futbolcusu,diğer yanda da bır kulubün başkanı.bır camıayı temsıl edenbu şahıs bu kadar aciz olmamalı.
Son olarak şunuda söylemek istıyorum.yıne bazıları başbakanın kendılerını desteklemedığını ,destekleseydı her sene şampıyon olacaklarını,29 yıllık türkıye kupası hasretının sona ereceğını söluyor.sonuçta başbakanda ıktıdara secımle gelıyor.her sene kendı takımı şampıyon olursa taraflığı,futbola mudahelesının olduğu açıkça ortaya çıkmasını tabıkı ıstemes.hem böyle ufak işlerle uğraşmaz dıyenler 2003 sezonunda kendı sahamızda fb ıle oynadığımız maçta olaylar çıkmış,bunun sonunda fb kulubü ceza almıştı.ancak başbakan katıldığı bır tv programında fb ye verılen cezanın ağır olduğunu belırtmış,bunun akabınde fb nın cezası kaldırılmıştı.işte bır ülkenın başbakanın taraflığı,etkısı açıkca ortadadır

:laugh: :laugh:

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Hay tepenize FENERBAHÇE kadar taş düşsün.Başbakanda bir insan ve bu ülkenin vatandaşı,istediği takımı tutar yada tutmaz.Bu konuda taraflıda olur tarafsızda.Büyük Ülkemin Büyük Başbakanı,Ülkemin en güzide takımını tutuyorsa sizde çatlayın patlayın emi.:dil:

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
stad oynatmayınca, hıncal konuşturur durumu :)