"Yarım puanımızın silinmesini dahi kabul etmiyoruz"

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
O tapeleri okuyan hiç kimse kulübünün suçsuzluğuna inanmaz, kendimizi kandırmayalım. Delillendirilen hiçbir suç da cezasız kalmamalıdır. Bizim tarihimiz kirli ise buyrun delillendirin. Herkes tutturmuş bir 8-0 Ankaragücü maçı. Ama o Ankaragücüne aynı sezon Beşiktaş ve Karşıyaka'nın 5 ve 6 gol attığını kimse söyleyemiyor. Kazanmamız da yetiyordu zaten, farklı galibiyete ihtiyaç yoktu. Yine aynı şekilde Denizli'ye teşvik vermemize de gerek yoktu, adamlar zaten maçın son dakikalarına kadar küme düşme tehlikesi ile oynadılar.

Ancak, bu olay farklı. Tapelerde her şey ortada. Sene başında gerekli kararlar alınmış olsa idi 1 sene kaybınız olacaktı, ortalığı sulandırmanın zararı yine size olacak.

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Kim şike yaptı kim yapmadı umrumda değil. Evimde Lig tv olmasına rağmen; beni tek bir maç bile seyretmekten zevk almıycak hale getiren kişi kurum yada organizasyon örgüt şebeke adına ne demek istiyorsanız onu bulun, cezasını verin. Seyrettiğim tek maç Barcelona-RealMadrid maçı artık.

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Biz temiziz kardeşim.Bundan şüphemiz yok.
Ama sen ve özelikle senin renkdaşlarına göre bir tek biz şikeciyiz.Mahkemeyi kurdunuz suçlu belli aklınızca.
Birde aynaya bakın bakalım,ne görüyorsunuz.
Kusura bakmayın,futbol temizlenecekse bunu içinde bir kurban lazım ise bu biz değiliz.
Dik durun dik.
Zira karşımızdaki rakibimizin delikanlı olmasını isteriz biz.
Az kaldı mahkemede herşey çıkacak ortaya.Ama ne hikmetse siz hem savcısınız hemde mahkeme.
Tabii size göre bu böyle bu memelkette Adalet varsa ki var,Adalet yerini bulacak.

çelişkiler yumağı...

bibooo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir kişi bile objektif olamaz mı ? Neden hep kendi tarafından bakıyor herkes ? Hadi Fenebahçe şikeyle yargılanıyor vs. diyelim.Ee Milan ve Porto yargılanırken nasıl gitti Avrupa'ya ? Neden Trabzon yargılanırken onlar gitti ? Niye Bursaspor gidemedi ? Daha iddaname ile kanıtlanmış kesinleşimiş suçun farkını çözemeyenler var.Fenerbahçe suçluysa zaten cezamızı çekeriz.Ama suçsuzsa da işte ozaman Türk futbolu asıl kaosu ozaman yaşar.Mahkemenin beklenmesi taraftaryım çünkü insanların günahına girmek istemiyorum.Eğer varsa ki ben inanmıyorum cezamız neyse çekeriz ve çekmeliyiz.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Bir kişi bile objektif olamaz mı ? Neden hep kendi tarafından bakıyor herkes ? Hadi Fenebahçe şikeyle yargılanıyor vs. diyelim.Ee Milan ve Porto yargılanırken nasıl gitti Avrupa'ya ? Neden Trabzon yargılanırken onlar gitti ? Niye Bursaspor gidemedi ? Daha iddaname ile kanıtlanmış kesinleşimiş suçun farkını çözemeyenler var.Fenerbahçe suçluysa zaten cezamızı çekeriz.Ama suçsuzsa da işte ozaman Türk futbolu asıl kaosu ozaman yaşar.Mahkemenin beklenmesi taraftaryım çünkü insanların günahına girmek istemiyorum.Eğer varsa ki ben inanmıyorum cezamız neyse çekeriz ve çekmeliyiz.
Ceza hukuku ile spor hukuku farklı şeyler. 5 sene sürecek bir mahkemeyi mi bekleyelim yani? O zaman saha kapatmaya bile mahkemelerin karar vermesi gerekir. Spro hukuku bu değil. Ceza hukuku kişileri yargılıyor, kulüpler hakkındaki kararı federasyon verecek. Deliller elinde, birkaç haftada savunmaları alır kararını verirsin. Ama işi uzattıkça uzatıyorlar.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
fenerbahçe taraftarları"tek şike yapan biz değiliz, hekes şikeci" diyerek kendilerini avutuyorlar.

bibooo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ceza hukuku ile spor hukuku farklı şeyler. 5 sene sürecek bir mahkemeyi mi bekleyelim yani? O zaman saha kapatmaya bile mahkemelerin karar vermesi gerekir. Spro hukuku bu değil. Ceza hukuku kişileri yargılıyor, kulüpler hakkındaki kararı federasyon verecek. Deliller elinde, birkaç haftada savunmaları alır kararını verirsin. Ama işi uzattıkça uzatıyorlar.

Peki dava sonucunda suçsuzluk ispat edilirse bunun hesabını kim verecek ? Yargılanan 8 takım var ozaman sadece Fenerbahçe'nin adını devamlı kullanmanın özelliği nedir ? Trabzon'nun birden ortadan kaybolan tapeleri nerde niye kimse konuşmuyor bunları ? Eğer suç varsa 8 takımda suçlu iddanamede sonuçta isimleri geçiyor.Şike var ama şike yaptı denilen futbolcular dışarda.Örgüt var deniliyor her önüne gelen örgüt kuruyor bugünlerde bir türlü anlamadım şu işi :) Neyse bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek.

--- Mesaj Güncellendi ---

fenerbahçe taraftarları"tek şike yapan biz değiliz, hekes şikeci" diyerek kendilerini avutuyorlar.
Sende Fenerbahçe nasılsa düşer biz tek başımıza ilerleriz diye kendini avutuyorsun :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bazı rengarenk, kendini uyanık zannedenlerde.
FENERBAHÇE nin bileğini bükemedik biz bari bu şike ucubesine 4 elle sarılalım dediler ha.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Peki dava sonucunda suçsuzluk ispat edilirse bunun hesabını kim verecek ? Yargılanan 8 takım var ozaman sadece Fenerbahçe'nin adını devamlı kullanmanın özelliği nedir ? Trabzon'nun birden ortadan kaybolan tapeleri nerde niye kimse konuşmuyor bunları ? Eğer suç varsa 8 takımda suçlu iddanamede sonuçta isimleri geçiyor.Şike var ama şike yaptı denilen futbolcular dışarda.Örgüt var deniliyor her önüne gelen örgüt kuruyor bugünlerde bir türlü anlamadım şu işi :) Neyse bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek.

Sende Fenerbahçe nasılsa düşer biz tek başımıza ilerleriz diye kendini avutuyorsun :)
herşeyin tazminatı ödenir. lig başlamadan gereken yapılsaydı temiz ve tartışmasız bir lig oynanacaktı. böyle fasulyeden bir lig izlemiyor olacaktık. takım sayısı hiç fark etmez. isterse 10 takım düşsün.

ileride mahkeme yoluyla aklanan olursa da kupasını iade eder, kaybettiği zararı da faizi ile tanzim edersin. bunun geri dönüşü var. ancak şaibeli bir ligi ısrarla devam ettirerek türk futbolunu bitirmenin geri dönüşü yok!

ayrıca biz bu sene her türlü şampiyonluğun 1 numaralı adayıyız. rakip kim olursa olsun fark etmez. inşallah düşmezsiniz de, play off finalinde sizi yenip kupamızı alırız. sen ve senin gibiler de biraz olsun susmak zorunda kalırsınız. :yes:

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
[MENTION=115846]bibooo[/MENTION], her adli olayda bu risk vardır. Fenerbahçe'ye özel bir şey değil ki bu :) Ayrıca, tapeleri okumanı tavsiye ederim. Eğer okursan bunun son derece zayıf bir ihtimal olduğunu göreceksin.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
TFF Başkanı Aydınlar Başbakan ile görüştü
Fenerbahçe Sow'u borsaya bildirdi...

Arkadaşlar bazı durumlar vardır bilir misiniz?
Mesela İSTEMEM YAN CEBİME KOY

Adam bağırır! Ben rüşvete karşıyım! Kesinlikle rüşvet yemem bu arada bir eliyle de cebini ayırır!

Fenerbahçe bağırıyor! Ben 58. Madde değişsin istemiyorum! Bizi küme düşürün! Siz düşürmezseniz bir kendimiz düşürürüz!

Ne beylik laflar ama!
Peki samimiler mi?

Samimi olsalar küme düşme garanti! Ya TFF düşürecek ya TFF düşürmezse kendileri düşürecek!
Peki SOW'u Bank Asya için mi alıyor bu takım?

SOW'a yıllık 25 Milyon Euro masraf edeceksin sonra kendi kendini küme düşüreceksin? Buna kim inanır be?

Bir başka durum daha vardır!
İYİ POLİS KÖTÜ POLİS
Aslında ikisi de aynı yola hizmet ederler ama dışarıya farklı görünürler!

Fenerbahçe İYİ POLİS i oynuyor!
58. Madde değişmesin!
Suçlu olan küme düşsün!

Ne kadar cesur ne kadar dürüst davranışlar değil mi?

Bu arada TFF ve Kulüpler Birliği de KÖTÜ POLİS i oynuyor!
Onlar da zorla 58. Maddeyi değiştirmeye çalışan küme düşmeyi kaldırmaya çalışan ahlaksız rezil herifler!

Bu resmen KAMU OYU yaratmaktır!
yerle bir olmuş FENERBAHÇE imajını düzeltme çabasıdır!

Bu işin sonunda FENERBAHÇE karlı çıkacak! Ucuz bir şekilde bu işten sıyrılacaktır! Ama bunu kendisi değil sanki başkaları yapmış olacaktır! Fenerbahçe'nin ne zaman önüne bu çıksa hemen savunmaları hazır olacaktır!
BİZ BİZİ KÜME DÜŞÜRÜN DEDİK diyeceklerdir!

Kötü Polis mi?
Kulüpler Birliği başkanlığı bir anadolu kulübüne verilir herkes unutur!
TFF başkanı değişir TFF de kendini aklar!

Kimse Kimseyi kandırmasın!
Ortada bir tiyatro oynanıyor!

Sahne Arkasında farklı şeyler konuşuluyor senaryolar yazılıyor!
Sahne önünde herkes rolünü oynuyor...

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
TFF Başkanı Aydınlar Başbakan ile görüştü
Fenerbahçe Sow'u borsaya bildirdi...

Arkadaşlar bazı durumlar vardır bilir misiniz?
Mesela İSTEMEM YAN CEBİME KOY

Adam bağırır! Ben rüşvete karşıyım! Kesinlikle rüşvet yemem bu arada bir eliyle de cebini ayırır!

Fenerbahçe bağırıyor! Ben 58. Madde değişsin istemiyorum! Bizi küme düşürün! Siz düşürmezseniz bir kendimiz düşürürüz!

Ne beylik laflar ama!
Peki samimiler mi?

Samimi olsalar küme düşme garanti! Ya TFF düşürecek ya TFF düşürmezse kendileri düşürecek!
Peki SOW'u Bank Asya için mi alıyor bu takım?

SOW'a yıllık 25 Milyon Euro masraf edeceksin sonra kendi kendini küme düşüreceksin? Buna kim inanır be?

Bir başka durum daha vardır!
İYİ POLİS KÖTÜ POLİS
Aslında ikisi de aynı yola hizmet ederler ama dışarıya farklı görünürler!

Fenerbahçe İYİ POLİS i oynuyor!
58. Madde değişmesin!
Suçlu olan küme düşsün!

Ne kadar cesur ne kadar dürüst davranışlar değil mi?

Bu arada TFF ve Kulüpler Birliği de KÖTÜ POLİS i oynuyor!
Onlar da zorla 58. Maddeyi değiştirmeye çalışan küme düşmeyi kaldırmaya çalışan ahlaksız rezil herifler!

Bu resmen KAMU OYU yaratmaktır!
yerle bir olmuş FENERBAHÇE imajını düzeltme çabasıdır!

Bu işin sonunda FENERBAHÇE karlı çıkacak! Ucuz bir şekilde bu işten sıyrılacaktır! Ama bunu kendisi değil sanki başkaları yapmış olacaktır! Fenerbahçe'nin ne zaman önüne bu çıksa hemen savunmaları hazır olacaktır!
BİZ BİZİ KÜME DÜŞÜRÜN DEDİK diyeceklerdir!

Kötü Polis mi?
Kulüpler Birliği başkanlığı bir anadolu kulübüne verilir herkes unutur!
TFF başkanı değişir TFF de kendini aklar!

Kimse Kimseyi kandırmasın!
Ortada bir tiyatro oynanıyor!

Sahne Arkasında farklı şeyler konuşuluyor senaryolar yazılıyor!
Sahne önünde herkes rolünü oynuyor...

Ekleyecek bir şey kalmamış.

Dream Team

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ts_iddianame__mqkpBA7z_.jpg

Hasır Altı mı Edildiler?
bos.gif
Bugün medyaya Trabzonspor`la ilgil iddanameden çıkarılan tapeler bomba gibi düştü. Temiz olduğunu iddia ederek, şampiyonluk kupasını talep eden bir camianın başarı için nasıl her yolu mübah saydığını, siyasi şantajdan, şike ve teşviğe kadar her yolu kullanmaktan çekinmemesine rağmen nasıl sütten çıkma ak kaşık numaraları yaptığını hepimiz şaşkınlık ve infialle gördük.

Peki Fenerbahçemizle ilgili her türlü tape iddanamede yer alırken, Trabzonspor ile ilgili bu tapeler neden iddianameden çıkarıldı. Çünkü bu dinleme kayıtlarında şike davasından çok ötede bir şeyler var. Kamuoyu, ilgililerden ve yletkililerden doyurcu bir açıklama bekliyor. Yoksa zaten yaralı olan kamuoyu vucdanındaki kanama daha da büyüyecek gibi görünüyor.İşte Trabzonspor ile ilgili olan ve iddianameen çıkarılan dinleme kayıtları;
ts1.jpg

ts2.jpg

ts3.jpg

ts4.jpg

ts5.jpg

ts6.jpg

ts7.jpg

ts8.jpg

ts9.jpg

ts10.jpg

ts11.jpg

ts12.jpg

ts13.jpg

ts14.jpg

ts15.jpg

bos.gif

noname82

Asistan
Reaksiyon puanı
8
yaw tamam ŞİKE yaptık..

ülkenin diğer büyük kulüpleri bu olay vuku yapılırken şikelendiklerinin farkında değil miydi??
değillerse ne halt etmeye "biz büyük takımız" lafını ağza alıyorlar..
farkındaysalar eğer niye DUR demediler.. (bir arkadaş yorumunda yemedi demiş fb için.. sanırım büyük takımız diyenler için bu)

şikenin alasını yaptık.. kime.. trabzonspora.. tabii ts küçük anadolu takımı (!!!)
bu laf yani "fener şike yaptı" iddiası trabzonspora hakarettir..
ki şikeyle şampiyon olan fener aynı şikeyi geçen sene bursaspora karşı yapamadı.. bu da enteran bir haldir..

en çok galatasarayın duruşu samimi.. sahada yapamadıklarını masa başında halletmeye çalışıyor herifler.. helal olsun.. daha önce yapabilmişlerdi de (bakınız haluk ulusoylu seneler)

aziz yıldırım -inşaat işleri ile uğraşıyor.. nato ihaleleri.. bilinir..- ortalama 10.000 tl değerinde kriptolu telefon mu alamamış da koyunları otlatın tarlaları sürün diye telefonla konuşmuş.. ki bu tip konular bu devirde telefonla konuşulamayacak kadar ince mevzu hem.. bir de DİNLENİYORUZ haberlerinin eksik olmadığı ülkemde.. ee tabi aziz yıldırım cahil..

aziz parayı verdi de, bugün namus-şeref edebiyatı yapan hangi bişeref-binamus o paraları aldı..

3 temmuzdan bu yana deniyor ki;
- suçluysak amenna..
hala anlaşılamamışsa oha derim ki onca zaman teknik takibi yapılmış şu olmuş bu olmuş -hani belgelerde hazır!!- ama daha mahkeme yüzü görmemiş biri.. habire taşlanan bir takım..

sırf adamın adı "aziz yıldırım" diye suçlu olduğuna inanılması ya da suçlu olması temenni edilmesi ayıptır..

edilecek çok laf var da zaten okunmayacak ya da "tabi tabi" diye geçiştirileceğinden gerek..

kendi namıma eğer suç varsa bırakın puan silinmesini/küme düşürülmesini falan.. amatöre düşürülmesine de razıyım..

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
TFF Başkanı Aydınlar Başbakan ile görüştü Fenerbahçe Sow'u borsaya bildirdi...Arkadaşlar bazı durumlar vardır bilir misiniz?Mesela İSTEMEM YAN CEBİME KOYAdam bağırır! Ben rüşvete karşıyım! Kesinlikle rüşvet yemem bu arada bir eliyle de cebini ayırır! Fenerbahçe bağırıyor! Ben 58. Madde değişsin istemiyorum! Bizi küme düşürün! Siz düşürmezseniz bir kendimiz düşürürüz! Ne beylik laflar ama! Peki samimiler mi?Samimi olsalar küme düşme garanti! Ya TFF düşürecek ya TFF düşürmezse kendileri düşürecek! Peki SOW'u Bank Asya için mi alıyor bu takım? SOW'a yıllık 25 Milyon Euro masraf edeceksin sonra kendi kendini küme düşüreceksin? Buna kim inanır be?Bir başka durum daha vardır! İYİ POLİS KÖTÜ POLİSAslında ikisi de aynı yola hizmet ederler ama dışarıya farklı görünürler!Fenerbahçe İYİ POLİS i oynuyor! 58. Madde değişmesin! Suçlu olan küme düşsün! Ne kadar cesur ne kadar dürüst davranışlar değil mi?Bu arada TFF ve Kulüpler Birliği de KÖTÜ POLİS i oynuyor!Onlar da zorla 58. Maddeyi değiştirmeye çalışan küme düşmeyi kaldırmaya çalışan ahlaksız rezil herifler! Bu resmen KAMU OYU yaratmaktır! yerle bir olmuş FENERBAHÇE imajını düzeltme çabasıdır! Bu işin sonunda FENERBAHÇE karlı çıkacak! Ucuz bir şekilde bu işten sıyrılacaktır! Ama bunu kendisi değil sanki başkaları yapmış olacaktır! Fenerbahçe'nin ne zaman önüne bu çıksa hemen savunmaları hazır olacaktır! BİZ BİZİ KÜME DÜŞÜRÜN DEDİK diyeceklerdir! Kötü Polis mi?Kulüpler Birliği başkanlığı bir anadolu kulübüne verilir herkes unutur! TFF başkanı değişir TFF de kendini aklar! Kimse Kimseyi kandırmasın! Ortada bir tiyatro oynanıyor!Sahne Arkasında farklı şeyler konuşuluyor senaryolar yazılıyor! Sahne önünde herkes rolünü oynuyor...

Sadece son 2 paragrafa katılıyorum, 3 Temmuz'dan beri izliyoruz tiyatroyu. Ama hiç beğenmedik :) Senaryo çok saçma.

Bahsettiğim senaryo işte tam da bu. TFF bunun önüne nasıl geçer, açık oylama yaparak. Herkesin kullandığı oy belli olur, yazdığınız senaryo da yalan olur böylece. Peki o zaman utanırmısınız? Hiç sanmıyorum. Yasa değişikliğinde yazılan çizilenlerden en ufak bir farkı yok bu senaryoların. Bu senaryoları yazanlar ve bunu destekleyenler o zaman nasıl utanmadıysa yine utanmaz.

Fenerbahçe'nin tavrı çok net. TFF Genel Kurul'una gerek bile yok. 58. madde değişmesin diyor.

Eğer olur da, madde değişir ve puan silme cezası verilirse Fenerbahçe ligden çekilecek. Dolayısıyla kendi eli ile küme düşecek.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nun bu kararı alması yetmiyor, bunu yapabilmesi için Genel Kurul'dan yetki alınması gerekmekte ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu bu yetkiyi almak için Genel Kurula gidecek.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Sadece son 2 paragrafa katılıyorum, 3 Temmuz'dan beri izliyoruz tiyatroyu. Ama hiç beğenmedik :) Senaryo çok saçma.

Bahsettiğim senaryo işte tam da bu. TFF bunun önüne nasıl geçer, açık oylama yaparak. Herkesin kullandığı oy belli olur, yazdığınız senaryo da yalan olur böylece. Peki o zaman utanırmısınız? Hiç sanmıyorum. Yasa değişikliğinde yazılan çizilenlerden en ufak bir farkı yok bu senaryoların. Bu senaryoları yazanlar ve bunu destekleyenler o zaman nasıl utanmadıysa yine utanmaz.

Fenerbahçe'nin tavrı çok net. TFF Genel Kurul'una gerek bile yok. 58. madde değişmesin diyor.

Eğer olur da, madde değişir ve puan silme cezası verilirse Fenerbahçe ligden çekilecek. Dolayısıyla kendi eli ile küme düşecek.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nun bu kararı alması yetmiyor, bunu yapabilmesi için Genel Kurul'dan yetki alınması gerekmekte ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu bu yetkiyi almak için Genel Kurula gidecek.

58. Madde değişmez ise Fener zaten Küme düşecek! başka ihtimal yok!
58. Madde değişir ise ve Fener "yarım puan" bile silinirse ligden çekilecek!
Son ihtimal Fener Ceza Almayacak! (böyle bir ihtimal yok!)

Eee her halükarda küme deşecek takıma mı siz SOW'u alıyorsunuz?
Buna kim inanacak?

Ha bu arada Fenerbahçe ne diyor! Siz bizi küme düşürmezseniz biz ligden çekiliriz!
Fenerbahçe'ye bu konuda inanmak saflık olur!
Geçmişe bakalım!

Fenerbahçe'nin şimdi içeride olan yöneticilerinden birisi geçen senelerde ne açıklama yapmış?
FENERBAHÇE Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, önümüzdeki sezondan itibaren Fortis Türkiye Kupası’nda gençlerle mücadele edeceklerini açıkladı. Mosturoğlu, ‘Kupaya sadece genç futbolcuları tecrübe edeceğimiz rezerv bir organizasyon olarak bakacağız. Aynı tarihlerde A takımımız, küçük şehir takımlarıyla özel maç yapacak’ dedi.

Siz bu açıklamadan sonra hiç Fenerbahçe'nin paf takımla Türkiye Kupasında mücadele ettiğini gördünüz mü?
Bırakın paf takımı yedeklerle çıkmışlar mı?

Fenerbahçe bu işte! Böyle Ligden Çekiliriz! Paf Takımı Göndeririz diye sallar ertesi gün Transfer işlemlerine başlar daha iyi bir takım kurmak için!

Bu arada AÇIK OYLAMA dediğiniz şey gizli kapılar arkasındaki senaryonun oynanmasından başka bir şey değil ki?

Zaten kimin ne oy vereceği belli?
Hala Fenerbahçe'nin İmajını Düzeltmeye uğraşıyorlar!

Absolut Milk

Profesör
Reaksiyon puanı
46
futbolun içine ettiler..
şimdi de sıvamaya çalışıyorlar ...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27

peki fenerbahçe çekilmezse siz utanacak mısınız? hiç sanmıyorum.

yönetimin yapacaklarını söyleyeyim; kongrede puan silme cezası çıkacak. fenerbahçe ortalığı ayağa kaldırıp "ligden çekiliyoruz" diyecek. hatta inandırıcı olsun diye 1 maça çıkmayacak. sonra devamı gelmeyecek. bahane olarak da "bunu yaparsak fenerbahçeyi bitirmeye çalışan insanların ekmeğine yağ süreriz. biz kalıp savaşmaya karar verdik!" diyecekler.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Nereye düşürüyorlar, o da yalan. Borsada hisseleri işlem gören hiçbir takım böyle bir şey yapamaz. Hisseleri alan herkes dava açar, kulüp iflasın eşiğine gelir. Taraftarın gözünü boyama bunlar, kolay mı öyle ligden takım çekmek.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
58. Madde değişmez ise Fener zaten Küme düşecek! başka ihtimal yok!
58. Madde değişir ise ve Fener "yarım puan" bile silinirse ligden çekilecek!
Son ihtimal Fener Ceza Almayacak! (böyle bir ihtimal yok!)

Eee her halükarda küme deşecek takıma mı siz SOW'u alıyorsunuz?
Buna kim inanacak?

Biz sezon başında Ziegler'i de aldık, Devre arasında Alper Potuk için kulübüne 5 milyon Euro verdik. Ama Sow'u ''25 milyon Euro'ya!!!'' alırken TFF'den garanti alma ihtiyacı hissettik. Buna kim inanır peki?

Ha bu arada Fenerbahçe ne diyor! Siz bizi küme düşürmezseniz biz ligden çekiliriz!
Fenerbahçe'ye bu konuda inanmak saflık olur!
Geçmişe bakalım!

Fenerbahçe'nin şimdi içeride olan yöneticilerinden birisi geçen senelerde ne açıklama yapmış?

Siz bu açıklamadan sonra hiç Fenerbahçe'nin paf takımla Türkiye Kupasında mücadele ettiğini gördünüz mü?
Bırakın paf takımı yedeklerle çıkmışlar mı?

Fenerbahçe bu işte! Böyle Ligden Çekiliriz! Paf Takımı Göndeririz diye sallar ertesi gün Transfer işlemlerine başlar daha iyi bir takım kurmak için!

Bu konu hakkında başka bir konuda cevap vermiştim, ama yine yazayım;

Beşiktaş yönetimi 'devam' dedi

Fenerbahçe derbisinin ardından Sivasspor maçına PAF takımla çıkılacağının açıklanması, ardından 8-0'lık Liverpool mağlubiyeti ve PAF takımla çıkma kararından vazgeçilmesi üzerine Beşiktaş yönetiminden beklenen açıklama geldi. "Yarı yolda bırakmayacağız" diyen Beşiktaş Yönetim Kurulu, "Acele kararlarımızdan gerekli dersleri çıkarıyoruz" özeleştirisi yaptı.

Bakınız ben Beşiktaş'ın bu kararını ve daha sonra kararından dönmesini o dönem de doğal karşıladım. Sizler gibi davranmadım hiç bir zaman. Bunu da burada siziz tepkinize ve geçmişte gönül verdiğiniz kulübün de yaptığını hatırlatmak için paylaşıyorum.

Kararlar, fikirler değişebilir. Bu kişileri ve camiaları küçültmez. Bir ''DURUŞ'' sevdasına, yanlış yaptığını bile bile inatlaşmaya gerek yok.

Bu arada AÇIK OYLAMA dediğiniz şey gizli kapılar arkasındaki senaryonun oynanmasından başka bir şey değil ki?

Zaten kimin ne oy vereceği belli?
Hala Fenerbahçe'nin İmajını Düzeltmeye uğraşıyorlar!

Kimin ne oy vereceği belli değil :) Bu konuda en net kulüpler, inanmasanız da Fenerbahçe ve Galatasaray. Diğer kulüplerin ne oy kullanacağını basında yaptıkları açıklamalar kadar biliyoruz. Daha önce ret oyu kullanacağını beyan eden evet oyu kullanabilir. Sizin Fenerbahçe için yazdığınız senaryo, diğer takımlar için de geçerli değil mi? :)

peki fenerbahçe çekilmezse siz utanacak mısınız? hiç sanmıyorum.

yönetimin yapacaklarını söyleyeyim; kongrede puan silme cezası çıkacak. fenerbahçe ortalığı ayağa kaldırıp "ligden çekiliyoruz" diyecek. hatta inandırıcı olsun diye 1 maça çıkmayacak. sonra devamı gelmeyecek. bahane olarak da "bunu yaparsak fenerbahçeyi bitirmeye çalışan insanların ekmeğine yağ süreriz. biz kalıp savaşmaya karar verdik!" diyecekler.

Ben neden utanayım. Takımın ligden çekileceği henüz kesin değil ki... Fenerbahçe Genel Kurul'u onay verirse, Yönetim Kurulu'da uygulamaya koyar ise destekleyeceğim. İşte eğer o zaman takımın küme düşmesini sağlamazlar ise utanırım. Benim yüzüm kızarır, hemde çok belli ederim utandığımı. Ama bu konuda sizleri gördük :)

Senaryolara devam :) Ben size senaryo için ip uçları verdim, tüm olasılıkları değerlendirin. Daha güzel bir senaryo bekliyorum sizden.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Eğer puanımız silinirde FENERBAHÇE kendini ligden düşürmez ise o zaman onursuzluktan bahsedebiliriz.
Zaten bu şekilde davranan bir yönetimide istemem takımımın başında.
Şu anda sergilenen duruş dört dörtlük bir duruştur.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Bu adam zaten istifa edip dönmedi mi başkanı gibi, genetik galiba bunların duruşları :D

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Biz temiziz kardeşim.Bundan şüphemiz yok.
Ama sen ve özelikle senin renkdaşlarına göre bir tek biz şikeciyiz.Mahkemeyi kurdunuz suçlu belli aklınızca.
Birde aynaya bakın bakalım,ne görüyorsunuz.
Kusura bakmayın,futbol temizlenecekse bunu içinde bir kurban lazım ise bu biz değiliz.
Dik durun dik.
Zira karşımızdaki rakibimizin delikanlı olmasını isteriz biz.
Az kaldı mahkemede herşey çıkacak ortaya.Ama ne hikmetse siz hem savcısınız hemde mahkeme.
Tabii size göre bu böyle bu memelkette Adalet varsa ki var,Adalet yerini bulacak.

Siz neye göre karar verdiniz suçsuz olduğunuza? Mahkeme varsa bırakın mahkeme karar versin suçsuzuz demeyin; bekleyelim hep baraber ki bekleyecek bişeyde kalmadı, cezanın boyutuna karar verme aşamasındalar. Yani belli şike yapan yada teşebbüs eden takımlar...

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Siz neye göre karar verdiniz suçsuz olduğunuza? Mahkeme varsa bırakın mahkeme karar versin suçsuzuz demeyin; bekleyelim hep baraber ki bekleyecek bişeyde kalmadı, cezanın boyutuna karar verme aşamasındalar. Yani belli şike yapan yada teşebbüs eden takımlar...
Hem diyorsun Bırakın Mahkeme karar versin,hemde cezanın boyutuna karar verme aşamasındalar.
Sen olaylara bayağı Fransız kalmışsın.Daha mahkeme yok ki verilecek cezadan bahsedilebilsin.
Daha savcı iddianamesinde söylüyor bütün bunları,mahkeme kararı verecektir.
Bu takım bir şekilde aklanacak bu organize işlerden.
Şunu umut etmeyin meydan size kalmayacak.
Hep sizin gibilerin korkusu olmaya devam edeceğiz.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Hem diyorsun Bırakın Mahkeme karar versin,hemde cezanın boyutuna karar verme aşamasındalar.
Sen olaylara bayağı Fransız kalmışsın.Daha mahkeme yok ki verilecek cezadan bahsedilebilsin.
Daha savcı iddianamesinde söylüyor bütün bunları,mahkeme kararı verecektir.
Bu takım bir şekilde aklanacak bu organize işlerden.
Şunu umut etmeyin meydan size kalmayacak.
Hep sizin gibilerin korkusu olmaya devam edeceğiz.
Ne mahkemesinden bahsediyorsun hala anlamadım. Spor hukuku ile ceza hukuku farklı, anlayın artık şunu. Kırmızı kartlar için de mi mahkeme kararı bekleyeceğiz? Deliller zaten elinde federasyonun, savunmaları alıp kararını verecek. Aziz Yıldırım'a ne olacağına mahkeme karar verecek, ondan da bize ne inşallah müebbet alır.