Süper Ligin Yayın Hakları 3 Yıl Daha BeinSports'da!

Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
293
Yaş
25
SON DAKİKA Nihat Özdemir beIN SPORTS ile yapılan anlaşmanın detaylarını açıklayacağını söylemişti ama…TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig maçlarının yayın ihalesi ile ilgili detayları açıklayacağını söylediği basın toplantısında sadece yaşanan süreci anlattı. Yeni anlaşmanın detayları ile ilgili resmi olmayan bilgi geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Kulüpler Birliği, Süper Lig maçlarının yayın hakları konusunda beIN Sports ile anlaşma sağladı. Anlaşmanın sağlandığını öğlen saatlerinde duyuran TFF Başkanı Nihat Özdemir, düzenlenecek basın toplantısında yeni anlaşmanın detaylarını duyuracağını söylemişti. Ancak Nihat Özdemir, basın toplantısında süreç hakkında bilgi verirken, yeni anlaşmanın detayları konusunda açıklamada bulunmadı.
Anlaşma sağlandığını duyurduktan sonra öğleden sonra NTV’ye konuk olan Nihat Özdemir “Bugün saat 18'de anlaşmayla ilgili açıklamayı yapacağız. Yayıncı kuruluş ile işbirliğimize 2022'ye kadar devam edeceğiz. Anlaşmadaki değişiklikleri ve detayları da bu açıklamayla kamuoyuna duyuracağız” ifadelerini kullanmıştı.
Daha önceki açıklamasında “Kulüplerimiz bu anlaşmadan zarar görmeyecek” demişti.
TFF’den resmi açıklama gelmemesine rağmen TRT Spor’un haberine göre revize edilen anlaşma 410 milyon dolar olarak belirlendi. Dolar kurunun ise en fazla 5.80 olacak şekilde sabitleneceği belirtildi.

İşte Nihat Özdemir’in beIN Sports ile 2019-2020 sezonu Süper Lig maçları yayın hakları konusunda düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşma:
“2019-2020 iki aydan beri yaptığımız görüşmeleri sonlandırdık. İmza aşamasına geldik. 2019-2020 yılı için geçerli olan sözleşmenin ek maddelerini imza altına alacağız. Bu iki aylıkı süre içerisinde seri toplantılar yaptık. Neredeyse 14 adet toplantı yaptık. Bazı toplantılarda da Kulüpler Birliği’nden bazı arkadaşları toplantılara davet ettik ve görüşmelerimizi sürdürdük. Önemli bir mesai harcayarak bu anlaşmayı sağladık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Kaynak: Skor
 
Üst