Yarim birakilan ve cevapsiz kalan konular

• Konuyu başlatan Deleted member 312196
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Merhabalar sevgili SDN üyeleri

Son zamanlar da dikkatimi ceken bir husus var. Acilan konularin bircogu ya hic cevaplanmamis yada cözülmeden, sonuca varmadan yarim birakilmis.

Sizden ricam: Yardim istenilen bir konuyu görüp okuduktan sonra es gecmeyin. Konu hakkinda bilgi sahibi olmasaniz da bilgili kisilerden bahsederek ( örnek: [MENTION=312196]conviction[/MENTION] ) konuya yönlendirmeye calisin. Böylece yardim bekleyen kisileri de magdur etmemis oluruz.

Yardim bekleyen arkadaslar da biraz sabirli olsunlar. Konuyu actiktan 5-10 dakika sonra sip diye yardim bekleyenler var. Sonucta kimse bu isi parayla yapmiyor. Bilgi sahibi olan mutlaka ( cogunlukla :) ) cevap yazar.

Sorunu kendi cabasiyla cözen arkadaslara da bazen sitem ediyorum. Neden mi? Sebep su: Derdine derman bulduktan sonra "sorun cözüldü" deyip kaciyorlar ondan. Lütfen ne olursa olsun biraz zamaninizi ayirip "nasil" "hangi programlarla" veya "neyle, ne yaparak" cözdügünüzü belirtiniz. Böylece ayni sorunla karsilasan kisilere de yardimci olmus olursunuz. Konuyu actigimda bana kimse yardimci olmadi ben niye onlara yardimci olayim gibi bencil düsüncelere kapilmayalim.

Ayrica bazen konuyu acan arkadaslar yüzünden de konular yarim kaliyor. Nedeni ise sorulan sorularla hic oralikli olmadiklari icin. Actiginiz konularla bir zahmet ilgilenin. Böyle yapmaniz hic hos degil..
[MENTION=105290]erenberk[/MENTION] [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION]

Bazen yardimci olmaya calistigim konular maalesef yarim kaliyor. Konuyu acan kisi "alinti" veya "bahsetme" foksiyonunu kullanmadimi unutuyorum dogal olarak. Simdi sormak istedigim bir sey var. Üye oldugum bazi forumlarda "responds to my posts" diye bölüm var. Yani benim cevap yazmis oldugum konulara gönderilen cevaplar bölümü. Yeni olan hangisiyse ilk olarak o konu gösteriliyor. Yukarda belirtmis oldugum iki fonksiyonu da kullanmasalar yine bir sekil konuyu takip etme firsatimiz olur diye düsünüyorum. Yoksa ana sayfadan tek tek arastirmak zorunda kaliyorum.

Burda da öyle bir sey var mi? Eger varsa kusura bakmayin ben bulamadim demek ki :)

Herkese saygilar, conviction.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Zaten SDN nin sloganı "Biliyorsan paylaş, bilmiyorsan sor" açılan konulara cevap yazılması yada yarım kalması durumuna bir şey söylemek zor sonuçta burası bir forum isteyen yazar isteyen yazmaz ama genel itibari ile bir çok sorun çözülüyor.

"responds to my posts" olayını [MENTION=25391]keyloger[/MENTION] e sormak lazım olabilir mi diye. Tam olarak aynı şey olmasa da profilinizden tüm mesajlarınıza ve konularınıza bakabilirsiniz.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=105290]erenberk[/MENTION]

Evet aynen böyle bir sey. Yanliz orada "abone" oldugunuz konulari gösteriyor. En son cevap yazdigim konulari göstermiyor maalesef.
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] 'un dedigi gibi profilden bakmak mümkün ama diger türlü daha pratik olacagini düsünüyorum.

Listede arkadaslar da olunca yeni mesajlar sürekli eskilerin üzerinde oluyor. Böylece yazdigim mesaji aramak zorunda kaliyorum :)

Reaksiyon puanı
2,146
Cevap yazınca otomatik abone oluyorsun zaten. Ben cevap yazdığım konuları oradan takip ediyorum hep.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Iyide hocam normal de yeni olan mesajlari üst sirada göstermesi gerekmiyor mu? Listeye bakiyorum 3-4 gün önce yazilan mesajlari görüyorum ama suan yazilanlari göstermiyor.

Anlatmak istedigim sistem bu da düzenlemede bir sorun var sanki :D

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Iyide hocam normal de yeni olan mesajlari üst sirada göstermesi gerekmiyor mu? Listeye bakiyorum 3-4 gün önce yazilan mesajlari görüyorum ama suan yazilanlari göstermiyor.

Dediğim doğru eski konular gösteriyor.

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Kendim sorup kendim cevapladığım konu çok olmuştur. Şahsım adına aynı kanaatteyim ama herkesten bu duyarlılığı beklememek gerekir. Sonuçta burası bir forum, yoru yazma özgürlüğü var.

Reaksiyon puanı
2,146

Anlatmak istedigim sistem bu da düzenlemede bir sorun var sanki :D

Yok hocam en son yazılan üstte oluyor hep, bi yanlışlık var seninkinde :)

Örnek göstereyim;
Bu en son cevap yazılan konular.
Bu da benim cevap yazdığım en son cevap yazılan konular.

Gördüğün gibi ilkinde benim cevap yazmış olduğum 3 konu gözüküyor konu simgelerinden anlaşılacağı üzere ve bu üçü usercp.php sayfasında en üstte.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Yok hocam en son yazılan üstte oluyor hep, bi yanlışlık var seninkinde :)

Örnek göstereyim;
Bu en son cevap yazılan konular.
Bu da benim cevap yazdığım en son cevap yazılan konular.

Gördüğün gibi ilkinde benim cevap yazmış olduğum 3 konu gözüküyor konu simgelerinden anlaşılacağı üzere ve bu üçü usercp.php sayfasında en üstte.
Ben abone konularımı temizlemeden duramıyorum hocam sen nasıl biriktirdin 100 tane :mrgreen:

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hocam birinci linkte en yeni olan mesaji sagda gösteriyor, yeni mesajlar listesinde. Orasini biliyorum :p

Ikinci linkte onca mesaj'a cevap yazilmasina ragmen hala eski konulari gösteriyor.

Örnek: Sen farcy3'e yorum yapmissin, senden sonra dokuz kisi cevap yazmis ama listede görünmüyor. Konulari takip etmek icin bunun önemli oldugunu düsünüyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=75364]dgncn[/MENTION]

Forumu daha yeni yeni kesfetmeye basladim desem yalan olmaz :D

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Reaksiyon puanı
2,146
D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hocam anladigim kadariyla derdimi iyi anlatamamisim :D:D

Simdi ilk söyle baslayalim:

4ij8xs.png
[/IMG]

Gördügün gibi yukarda yeni mesajlarin cogu gösterilmiyor. Bugün onlarca cevap yazdigim konulara cevap verenler oldu ama sadece 4-5 tanesi mi yeni?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Verdigin linkle resimde ki ayni sey degil mi :D

Resimde de belirtmis oldugum gibi: Yeni olan bircok konuyu göstermiyor maalesef. Benim istedigim, ( cevap yazdigim konuya ) yeni bir "cevap" yazilirsa listenin en üstlerinde görünsün. Böylece yeni yazilmis olan cevaplari takip edebilirim. Diger türlü takip etmesi zor oluyor. Umarim derdimi anlatabilmisimdir.

*biliyorum fazla kafa sisirdim* :D

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=63117]friendly[/MENTION]

[video=facebook;351690334784]http://www.facebook.com/video/video.php?v=351690334784[/video]

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Bende böyle bir problem yok. User php linkinde benden sonra mesaj yazanlar olursa ve ben linkleri açmamışsam hem user phpye düşer hem de abonelik sayfası subscription.php'ye. Ama senden başka biri mesaj yazmış ve sen bu linki açıp baktıysan o konu abonelik sayfasına atılır ve user.php sayfasından çıkar.

Bunları yapmak için de http://forum.shiftdelete.net/profile.php?do=editoptions bu sayfada abonelik ayarı bölümünü abone olmak istemiyorum dışındaki seçeneklerden birini tercih etmelisiniz.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=75364]dgncn[/MENTION]

Bugün bilerek abone oldugum tüm konulari sildim. Ayni konulara cevap yazilmasina ragmen suan liste bombos. Kesinlikle bir sorun oldugunu düsünüyorum.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Ben 3-4 yıldır forumdayım daha şimdiye kadar bu konuyla ilgili problem yaşamadım. :D