Yanıt Vermeyen Programı Kapatmak

Bu konuyu okuyanlar

Emre Durden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Merhaba. Ben bazen oyunlarda donunca, siyah ekran kalınca ctrl+alt+delete ile görev yöneticisinden programı kapatıyorum fakat bazen görev yönetcisine bile tıklanmıyor. Böyle durumlarda reset atmak dışında neler yapılabilir?

Emre Durden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Neden donuyor ki? driverler güncel mi? sistem nedir?
Hocam problem olmuyor genelde düzgün çalışıyor bütün programlar, oyunlarda nadiren yanıt vermeyi durduruyor galiba oyun. Reset atmak zorunda kalıyorum. Reset atmadan çözüm olabilir mi diye merak ediyordum yoksa sistemde problem yok.

Drejer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
görev yöneticisi (görev çubuğuna sağ tıklayıp seçeneklerden açıyorsun) ni aç. Sonra istediğin programın üstüne sağ tıkla. Ardından sağ alttaki "görevi sonlandır" seçeneğine tıkla. (eğer windows 10 ise)

Emre Durden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
görev yöneticisi (görev çubuğuna sağ tıklayıp seçeneklerden açıyorsun) ni aç. Sonra istediğin programın üstüne sağ tıkla. Ardından sağ alttaki "görevi sonlandır" seçeneğine tıkla. (eğer windows 10 ise)
Hocam öneriniz için sağ olun fakat ben zaten bu işlemi bazen yapamayacak hale gelebildiği için sormuştum. Görev Yöneticisine bile tıklanmıyor, bazen mouse bile gözükmüyor.

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
972
Cmd yi açın gireceğiniz kod şu "taskkill -f -im 123.exe"
123 yerine kapatmak istediğiniz programın adını yazın