Yardım Yanık gtx 780ti

Bu konuyu okuyanlar

mete20045

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Herkese merhaba geçenlerde evde şalter atmasından dolayı bilgisayarım kapandı ardından ne kadar açmaya çalışsamda açamadım. Acaba şalter atınca power supleyim mi arızalandı diye denemek için ekran kartının üstündeki pinleri sökerek bilgisayara güç verdim. İlk iki basışımda birşey yoktu fakat üçüncü basışımda ekran kartının pinlerinin girdiği yerdeki küçük bir parçadan kıvılcım atmaya başladı. Olayın şokuyla 2 ay bilgisayarı ellemedim kenara koydum. Geçen gün bilgisayarda bir arıza var mı denemek için ikinci el gtx 580 ekran kartı alıp taktım. Bilgisayar ilk denemelerde görüntü vermedi fakat sonrasında gayet güzel açıldı ve uzun süre açık kaldı, test amaçlı uzun süre oyun oynattı. Denemelerime göre bilgisayar bozuk değil ve elimde yanık bir 780ti var.
Düşüncem şu şekilde yanık ekran kartındaki yanan devre elemanını değiştirsem yine görüntü alabileceğimi düşünüyorum. Yanık ekran kartını taktığımda hala pin girişindeki ışıklar yanıyordu bence ekran kartı tam olarak arıza vermiş olamaz. Pin denetleyicisi gibi küçük bir devre elemanı pinsiz çalıştırdım diye yanmış olabileceğini düşünüyorum. Küçük bir tamiratla halledilebilir mi ve kartı tamir edebilir miyim merak ediyorum teşekkürler.
9E3C3749-9437-4A80-BADA-C04FBEB0F727.jpeg

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Sadece küçük devre elemanı zarar görmemiş. Devre elemanına gelen yollarda kavurulmuş.
İşini bilen ustaya götür yapar yada servise yaptır 200-300 TL bile tutsa.
Ama herhangi mahalle arası bir kurnaz ustaya verme diğer yerleri de yakar.

mete20045

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
İzmir içi elden verip yaptırabilceğim biryer bulabilir miyim? Bildiğim kadarıyla ekran kartı tamiri sadece İstanbul’da olur diyorlar