Yandex, Hotmail , Google , Paypal , Microsoft'un siteleri hacklendi

Bu konuyu okuyanlar

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
iyide bende neden düzgün açıldı yandex. Birisi şu hack in resmini paylaşsın lütfen

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
fsdffd.jpg

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
[MENTION=195265]Ben Kenobi[/MENTION] Bu görüntüyü yeni mi aldın yok daha önce mi? Çünkü yandex bende aynen devam. Adamlar çabuk toparlamışlar o zaman

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
yeni aldım
yandex bende hala yok
paypal da öyle
google dns kullanıyorum

ama abartmışlar kalanlar duruyor.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
http://www.hotmail.com.tr/
http://www.paypal.com.tr/
http://www.microsoft.com.tr/
http://www.yandex.com.tr/

bunlar hacklenmiş
onayladım :D

sakirsensoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
microsoft.com.tr'ye girdim biraz önce, gerçekten gümlemiş. sanırsam nic.tr'ı patlatmışlar. ama sağlam saldırı. helal :)

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Tüm Türkiye de ki en önemli yerleri hackleyebilme gücü çoğunda olmayan bu güç şimdilik bizde :)

Türkiye de saçma sapan yok morhek yok anon manon gibi grupları destekleyenlere buradan çok kötü laf söylerdikte Türkiye Bilişim gündemine biraz mola verdirelim istedik ;)
Baktık hep lamer haberleri hep lamer haberleri biraz da kaliteli haber yaparsınız dedik...
Gazeteciler bu tür gruplara itimat ettiğine göre demek ki pek bilişimden kaliteli haberler alamıyorsunuz ee bizde haber verelim istedik...
Bu tür gruplara itibar etmek yerine bu ülke için bir şeyde siz yapın bunların hepsi sizi gerçeklerden uzak tutmak için gündemci piyon gençlerdir itibar etmeyin ;)

Adamlar atarı koymuş gitmişler helal olsun :D:D

Cochineal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet hepsi gitmiş sağlam saldırı yapmışlar helal olsun :)

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
yeni aldım
yandex bende hala yok
paypal da öyle
google dns kullanıyorum

ama abartmışlar kalanlar duruyor.

Ben norton dns kullanıyorum, bilmiyorum alakası var mı ama bende yandex açılıyor, paypal mefta olmuş ama. Adamlar sanırım son günlerdeki redhack muhabbetine kızmışlar. Yakında bunlar kendi arasında hack yarışına girerse şaşırmam. Ama dikkat ettim hep .tr domainleri çökertmişler. Ya bizim alan adlarını veren sistemler zayıf yada bu adamların maçaları orjinal siteyi çökertmeye yetmiyor.

Mesela ben hiç hatırlamıyorum microsoft.com un hack lendiğini. Ama onun harici çok microsoft sitesini hallettiler

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Google hackli değil :D

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Ben norton dns kullanıyorum, bilmiyorum alakası var mı ama bende yandex açılıyor, paypal mefta olmuş ama. Adamlar sanırım son günlerdeki redhack muhabbetine kızmışlar. Yakında bunlar kendi arasında hack yarışına girerse şaşırmam. Ama dikkat ettim hep .tr domainleri çökertmişler. Ya bizim alan adlarını veren sistemler zayıf yada bu adamların maçaları orjinal siteyi çökertmeye yetmiyor.

Mesela ben hiç hatırlamıyorum microsoft.com un hack lendiğini. Ama onun harici çok microsoft sitesini hallettiler
Orjinal sitede yakalanma riski çok yüksek hocam o biraz sıkar sanki :)

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Comodo Secure DNS ile hepsi açılıyor. Sanırım bazı DNS sunucularına saldırıp değişiklik yapmışlar, bu adamlar kötü niyetli olsa aynı yöntem ile phishing yapabilirler. :S

Tüm bu olaylar olurken çevrimiçi olduğum halde hiç farkında bile değildim. Burada görünce şaşırdım zaten.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Paypal haricinde diğerlerinde sorun yok bu durumda internet ortamına güvenilmeyeceği bir kez daha kanıtlandı..

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
nic.tr hacklenmiş. who.is den kontrol edebilirsiniz. adamlar ilgili domainleri free hostlara yönlendirmişler. o sitelere daha önce girdiyseniz dns değişiminden etkilenmeyebilirsiniz.

Son mesajlar