Yahoo En Düşük Noktayı Gördü!

cavess

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Yahoo En Düşük Noktayı Gördü!

Google'ın hakim olduğu arama motoru pazarı, Yahoo, Bing ve Yandex gibi rakiplerin mücadelesine sahne oluyor. Geçmişim popüler tarayıcısı Yahoo, pazarda giderek kan kaybediyor.

sceryavuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Odtü Teknokentde çalışıyorum. Kıymetli ve saygıdeğer bir abimiz olan Oğulcan ***MUSAOĞLU, geçen hafta kadınların iş hayatındaki yeri hakkında konuşurken. Bakın Yahooya ceo su değişti ve düşmesi yakındır dedi. Kadınların belli bir noktadan sonra iş hayatında yükselmemeleri lazım, yönetici ruhları yok dedi. Bizde boş dururmuyuz Güler Sabancı var dedik. Güler Sabancıya baktığınızda içinizde herhangi bir çekicilik uyanıyormu dedi. Öylece kaldık. O erkek gibi bir kadın dedi. Herneyse 1 hafta sonra yahoo düşüşte yazısını görünce anlatayım dedim.

sceryavuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ZİYARETÇİ 21.07.2014 08:57

Söylemek istediğim kadınların yönetici pozisyonlarında başarısız olduklarıydı, lafı nasılda çarpıtmayı beceriyorsunuz anlamıyorum. Güler Sabancının içerisinde erkek ruhu olduğunu söylememe gerek yok, kendide dile getiriyor zaten.

Toughwolf

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=402852]sceryavuz[/MENTION] Ogulcan bey buyuk bir gaf yapmis. Marissa Mayer Google i Google yapanlardan birisi. Yahoo zaten cokuste idi, Mayer kurtarici olarak getirildi. Su an oldukca basarili devam ediyor. 1 yil gibi kisa bir surede sirketi yeniden yapilandirdi. Agrasif satin almalar yapmasina ragmen (Tumblr ve onlarca kucuk ve orta boyuttaki teknoloji sirketleri) sirket hisseleri %80 civarinda degerlendi. Yahoo yillar sonra aldigi CV oranini ciddi miktarda arttirdi. Yahoonun gunluk ziyaretci sayisi ciddi artis gosterdi. Yahoo calisanlarinda yonetici memnuniyeti yukseldi ve calisanlar Yahoonun yukselecegini dusunuyor.

Yahoonun arama motoru zaten Yahoonun az kullanilan servislerinden biri. Sadece bu veriye bakilarak basarisizliktan bahsedilemez. Bu arada bu diyalog ABDde olsaydi, cinsiyet ayrimciligindan kesin dava acilirdi