Soru Yağ Kaybı

Bu konuyu okuyanlar

bulutus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Günlük kalori ihtiyacım 2000 civarı, gün içinde 1600 kalori civarı alıyorum ve aynı zamanda kardiyo yapıyorum. Fakat tatlıyı çok seviyorum ve bazen gün içinde aldığım kalorinin 200-300 kalorisi şekerli atıştırmalıklardan oluyor. Skiny fat bir vücuda sahibim yani asıl amacım vücudumdaki yağları yakmak. Acaba bu beslenme tarzımın yağ yakımına etkisi olur mu?

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
skinny fat vücuda sahipsen amacın yağ yakmak olmamalı. Yağ oranını ve kilonu söyle ki ona göre bir şeyler söyleyelim.

Reaksiyon puanı
948
Skinny fat isen yağ yakınca daha kötü olur.Tek yapman gereken olabildiğince kas eklemek.40 45 dklık sert ama etkili fullbody antrenman yapmalısın.Beslenmen de protein ağırlıklı olmalı.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Skinny fat isen yağ yakınca daha kötü olur.Tek yapman gereken olabildiğince kas eklemek.40 45 dklık sert ama etkili fullbody antrenman yapmalısın.Beslenmen de protein ağırlıklı olmalı.
Soğru söylüyor.Zaten vücudunda yağdan başka bir şey yok,önce sağlam kas eklemen gerek.Çünkü artan kas miktarı testestronu doğrudan artıracağı için sen istesen de istemesen de vücudun yağ yakma makinasına dönüşüyor.O zaman daha kolay yağ yakarsın,yağ yaktıktan sonra iskelet gibi değil fit görünürsün.Tatlı ye fakat çok az ye,yiyeceksen mutlaka antrenmandan sonra ye.Tatlı şekeri zıplattığından dolayı vucut o şekeri düşürmek için insülin salgılayacak.İlsülin glikozu(şekeri) glikojene (şekerin depo edilmek üzre dönüştürüldüğü form) dönüştürüp karaciğerde depolayacak.Karaciğeri yağlandırmak çok risklidir.Kilo alınımının önüne geçmede problem yaşarsın.Antrenmandan önce şeker tüketme dememin sebebi çok basit;şeker hızlı fakat kısa süreli enerji verdiğinden antrenman ortasında ani enerji düşüklü yaşaman durumunda antrenmanının kalitesi düşeceğinden antrenmandan sonra yiyeceksen yemeni tafsiye ederim.Son olarak erkek adamın tatlı kriziyle işi olmaz diyor başarılar diliyorum?.Bol şans!

Tufan19033

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Soğru söylüyor.Zaten vücudunda yağdan başka bir şey yok,önce sağlam kas eklemen gerek.Çünkü artan kas miktarı testestronu doğrudan artıracağı için sen istesen de istemesen de vücudun yağ yakma makinasına dönüşüyor.O zaman daha kolay yağ yakarsın,yağ yaktıktan sonra iskelet gibi değil fit görünürsün.Tatlı ye fakat çok az ye,yiyeceksen mutlaka antrenmandan sonra ye.Tatlı şekeri zıplattığından dolayı vucut o şekeri düşürmek için insülin salgılayacak.İlsülin glikozu(şekeri) glikojene (şekerin depo edilmek üzre dönüştürüldüğü form) dönüştürüp karaciğerde depolayacak.Karaciğeri yağlandırmak çok risklidir.Kilo alınımının önüne geçmede problem yaşarsın.Antrenmandan önce şeker tüketme dememin sebebi çok basit;şeker hızlı fakat kısa süreli enerji verdiğinden antrenman ortasında ani enerji düşüklü yaşaman durumunda antrenmanının kalitesi düşeceğinden antrenmandan sonra yiyeceksen yemeni tafsiye ederim.Son olarak erkek adamın tatlı kriziyle işi olmaz diyor başarılar diliyorum?.Bol şans!
Skiny FAT olan biri beslenmesine 500 kalori eklesin mi azaltsın mı

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Bence 6 ay kilonu sabit tutmaya çalış.çıtırdan 2-3 kilo alabilirsin bu normal.Sinirsel adaptasyondan dolayı ilk 6 ay daha hızlı gelişeceğinden hızlı kas ekleyeceksin, bu süreçte kilonu sabit tut bu benim fikrim.İşinin hakkını verirsen 6 ay sonra ufaktan kaslanırsın,o zaman yağ oranına,bel,bacak v.b durumuna bakarız,daha sonra kalori hesabı yaparız.Çünkü senin şuan problemim skniy fat olman değil,vucudunda kas olmaması.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fazla içine kuruntu yapma,zaten ufak tefek bir şeysin.Belindeki yağlar dert olmasın sana,bas kolu bas bacakları önce bi adam akıllı toparla vucudunu.En basitinden o belindeki yağalar dursun hiç bir yere gitmedi farzedelim,sen omuzları genişletirsen,sırtını duvar gibi kocaman yaparsan o bel zaten incecik durur.İri şeyin yanında her şey ufak kalır.Bu işte göz yanılmasının payı büyük.İyi sporlar,kendine dikkat et,kemerini takmayı ısınmayı kendini sakatlamamak için aşırı kiloları kaldırmaman gerektiğini unutma.

Son düzenleme:

Son mesajlar