Soru Yağ Yakımı

Bu konuyu okuyanlar

bulutus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yağ oranım çok fazla bu yüzden yağ yakmak istiyorum. Ancak kas kütlesi kaybetmek istemiyorum. Günlük 500-1000 civarı kalori açığı veriyorum ve kardiyo + full body kas antrenmanı yapıyorum. Haftasonları kafama takılan bir şey yok çünkü düzenli kahvaltı yapıp sulu yemekle öğlen öğünü yapıyorum fakat okul olduğu günler sabah evde kahvaltı yapamıyorum. Ben de kahvaltı öğününü atlıyorum ve öğlen 2 kepek ekmekli peynir ve yeşillikli sandviç yiyip ordan spora gidiyorum.Ancak akşam öğününe kadar karnım sürekli aç. İki haftadır falan bu diyeti yapıyorum ve ilkten kalori açığı verdiğim için doğru olacağını düşünüyordum fakat sonradan sabah ve öğlen aç kalmamın kas kaybına neden olabileceğini düşündüm ve bunu istemiyorum. Amacım yağlarımdan kurtulmak. Sadece öğlen öğününü biraz daha genişletsem kas kaybetmeden kilo vermek için doğru olur mu? Bunu yaptıktan sonra her ne kadar kalori ve besin alımım dengeli olsa da sabahtan öğlene kadar aç kalmak kas kaybına neden olur mu acaba?

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Hocam kas kaybı çok olmaz, olsa da çok hızlı geri kazanabilirsiniz dert etmeyin. Kas hafızası denilen bir şey var araştırabilirsiniz. Önceliğiniz olan yağ yakımına odaklanın derim.