Bölgesel Yağ Yakma Diye bir şey Yoktur!

Bu konuyu okuyanlar

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
1569565975001_3721354953001_-belly-fat-large.jpg

Merhaba arkadaşlar. Salona yeni başlayanlardan tutun, yakın arkadaşlarıma kadar birçok kişinin, ülkemiz çapında yanlış bildiği bir takım şeyler var, bölgesel yağ yakımı. Biz ülkece ekmeğe, tatlıya düşkün insanlarız. Mevlid olur, pilav tulumba yeriz. Bebek doğar lokma döktürürüz :D Sonra da vay efendim neden göbeğimiz var :) Birçok insanda (genetik yapıya bağlı olarak) genelde en fazla kalça, basen ve böbek bölgesinde yağlanma meydana gelir. Bilinen en büyük yanlışlardan biri de bu bölgesel yağları birkaç hareketle eritme çabasıdır. Mekik çekerek, flutter kick yaparak vs göbek bölgesindeki yağları eritebileceğini sananlar/tavsiye edenler var. Yanlıştır arkadaşlar! Yanii siz her gün yere yatıp onlarca mekik çekerek göbeğinizi, yanlara topuklara değip halkımızca simit diye tabir ettiğiniz yerlerinizi eritemezsiniz.

Yağ yakımı genetik özelliklerimize, hormonlarımıza, yaşımıza vs bağlı olarak tüm vücutta yakılır. Yani göbeğinizden şikayetçiyseniz kardio yapmak zorundasınız. Yaktığınız kalorinin aldığınız kaloriden fazla olası gerekiyor. Günde 1 saat yürüseniz bile kafidir; yeter ki beslenmenize de dikkat edin. Şeker indeksi fazla olan yiyeceklerden kaçının; özellikle beyaz ekmek! Evet, Türk halkı olarak çok seviyoruz ama benim gibi zayıf iradeli bir insanın ekmeği bırakması 1 günümü aldı. Bunu siz de yapabilirsiniz. Ekmek tüketetecekseniz tam tahıllı 1 dilim ile yetinmesini bilmelisiniz. Tatlı krizi tuttuğunda bir kase yoğurt veya bir meyve ile geçiştirmesini bilmelisiniz.

Ayrıca bölgesel hareketler ile de sıkılaşma sağlayabilirsiniz. Kardio sonrası şınav (göğüs, biceps, arka kol ağırlıklı) , mekik (mide) ve alt midenizi çalıştıracak bacak hareketleri yapmanız göbek bölgenizi sıkılaştırmada etkili olacaktır. Kalça bölgesi için ise squat öneriririm. Her gün 10x3 squat yapın. Kalça bölgenizin sıkılaşması için günde 30 tekrar bence üşenilmeden yapılabilir.

Saygılarımla, memogoren

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Ekmek yememiz ekmeği çok sevdiğimizden değil,biz ekmekle doyan bir toplumuz!

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
spor yapın da ne şekilde yaparsanız yapın. varsın vücudunuz şekle girmesin. her türlü faydası var. zihniniz dinç, sağlığınız yerinde oluyor.

15 sene futbol oynadım, bunun 2 senesi profesyonel futbol. askere gittim geldim işe girdim ve vaktimin %90'ı oturarak geçiyor. ne spor ne yürüyüş hiç bişey kalmadı. son 2 haftadır tansiyon mudur nedir bilmiyorum, elim ayağım çekiliyor. şuurumu yitiriyorum resmen. :S

daltonlar3

Asistan
Reaksiyon puanı
13
spor yapın da ne şekilde yaparsanız yapın. varsın vücudunuz şekle girmesin. her türlü faydası var. zihniniz dinç, sağlığınız yerinde oluyor.

15 sene futbol oynadım, bunun 2 senesi profesyonel futbol. askere gittim geldim işe girdim ve vaktimin %90'ı oturarak geçiyor. ne spor ne yürüyüş hiç bişey kalmadı. son 2 haftadır tansiyon mudur nedir bilmiyorum, elim ayağım çekiliyor. şuurumu yitiriyorum resmen. :S

Katılıyorum. Benim işim de oturarak. Ne yapsak bilmiyorum. :)

Penta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bölgesel yağ yakımı diye bir şey vardır. Spor uzun iş diyenler için kavitasyon seansları , elektroterapi seansları yapılmaktadır. Bunun için bir güzellik salononu gitmeniz bile yeterli olabilir.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Bölgesel yağ yakımı diye bir şey vardır. Spor uzun iş diyenler için kavitasyon seansları , elektroterapi seansları yapılmaktadır. Bunun için bir güzellik salononu gitmeniz bile yeterli olabilir.
Doğal yollardan bahsediyoruz.

zeynepingo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
evet, kesinlikle doğru. bir mit daha tarihe karışsın.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,002
Tam tahıllıdan 2-3 dilim yesek olmuyor mu?

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
İyi beslen, spor yap tamamdır;)

ulas tuncer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
peki yağ yakıcı likitler hakkında ne düşünüyorsunuz?
kardiyo esnasında kullanılabilir mi?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kesin çözümü bir dalmaçyalı sahiplenip her gün iki kere köpek yorulana kadar koşacan...

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Zararlı diye duydum ama kullananlara sormak lazım
Sadece belli yaşı geçmiş ve aşırı obezlere verilen son çare ilacıdır L-Carnitine. Yağ yakımını hızlandırır ama doktor benim gibi sağlıklı adama önermiyor, kullanma diyorsa yan etkileri var demektir.

bi kesim çok faydasını gördüm diyor diğer kesim kullanımı bıraktıktan sonra metabolizmayı etkiliyor yine kilo aldırıyor diyor,inanılmaz arada kaldım.
Şimdi kilo'yu kendi çabanla da gayet verebilecekken neden sadece elden ayaktan düşmüş insanlara önerilen bir şeyi kullanmak istiyorsun ki ?