Yabancı Dizi Tavsiyeleri | Ana Başlık

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
supernatural yazılmış. ilk 5 sezonu izlesen kafi. bağımlılık yaparsa kalanını devam ettirirsin.
dexter yazılmış güzel dizidir olabilir.
göremedim kimse yazmamış dizilerin kralı Breaking Bad mutlaka izle.
spartacus güzeldir ama aile içinde izlenmez haberin olsun.
hani izlemeyen kalmadı ama bir ihtimal izlemediysen tabiki lost, prison break, oz, battlestar galactica olabilir.
ben biraz birikmesini bekliyorum person of interest güzel gidiyormuş bunuda tercih edebilirsin.

ayrıca sherlock ve black mirror tadımlık on numara dizilerdir. göz önünde bulundur.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
supernatural yazılmış. ilk 5 sezonu izlesen kafi. bağımlılık yaparsa kalanını devam ettirirsin.
dexter yazılmış güzel dizidir olabilir.
göremedim kimse yazmamış dizilerin kralı Breaking Bad mutlaka izle.
spartacus güzeldir ama aile içinde izlenmez haberin olsun.
hani izlemeyen kalmadı ama bir ihtimal izlemediysen tabiki lost, prison break, oz, battlestar galactica olabilir.
ben biraz birikmesini bekliyorum person of interest güzel gidiyormuş bunuda tercih edebilirsin.

ayrıca sherlock ve black mirror tadımlık on numara dizilerdir. göz önünde bulundur.

Dexter'e +1 (dexter reyiz on numaradır bu kadar keyifle izlediğim başka dizi yok gibi)
Breaking Bad 2 sezon izledim yanlış pek sarmadı gibi hala duruyor bende belki supernatural'dan sonra devam ederim. Biraz daha doğa üstü ,gizemli dizileri sevdiğim için pek sarmadı Breaking bad

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Dexter'e +1 (dexter reyiz on numaradır bu kadar keyifle izlediğim başka dizi yok gibi)
Breaking Bad 2 sezon izledim yanlış pek sarmadı gibi hala duruyor bende belki supernatural'dan sonra devam ederim. Biraz daha doğa üstü ,gizemli dizileri sevdiğim için pek sarmadı Breaking bad

dizi olayı zevk meselesi zaten. herkes ilgi alanına göre bişeyler seçiyor.

AeonfluxTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arrow kesin dene, BBT , HIMYM , fırsat bulursan ve tek izleyeceksen "blue mountain state" öneririm :)

lizozom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sons Of Anarcy; Motor kulubü dizisi silah kaçakçılığı çeteler arası savaşlar aile içi yaşananlar... gerçekten izlenmesi şidddetle tavsiye edilir

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
The Walking Dead,Lost,Prison Break,Dexter,Game Of Thrones,The Big Bang Theory,Shameless.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Supernatural'den şaşmam :D Mutlaka izlemelisin ve hoşuna gideceğini tahmin ediyorum ;)

Witcher

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Dexter, mutlaka izlenmesi gereken bir dizi :)

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ben şöyle bir listemi vereyim. ilk önce kesin izlenmesi gereken dizilerle başlayayım:
-revenge
-walking death
-the vampire diaries
-supernatural
-game of thrones
-spartacus
-once uppon a time (kesin tavsiye)
-person of interest
-falling skies

yanına çerezlik isterseniz;
-teen wolf
-being human
-alcatraz
-terra nova
-arrow
-revolition
-grimm
-continium
-touch

KaptaPrism

Asistan
Reaksiyon puanı
1
The Doctor Who bir başyapıt.Gerçekten, izlemelisin.2 - 3 bölüm izle.Beğenmezsen hiç beğenmezsin.Beğenirsen bırakamazsın.Yeni sezon yakında başlayacak.
The Big Bang Theory gayet güzel bir dizi.Gülmek için birebir.
The Walking Dead yine güzel bir dizi.Hiç izlemediysen şanslısın.CNBC-e tekrar vermeye başladı.FX ' te yeni bölümleri var.
How I met your Mother ? bu da güzel bir dizi.
Terra Nova yeni güzel bir dizi.The Walking Dead ' ı sevdiysen bunu da seversin.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Dizi falan boş işler bence. Boşuna zaman kaybı.

Ha illa izlicem diyorsan kardeşim günlerdir başımın etini yiyiyor ''Braking Bad'' diye

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ben şöyle bir listemi vereyim. ilk önce kesin izlenmesi gereken dizilerle başlayayım:
-revenge
-walking death
-the vampire diaries
-supernatural
-game of thrones
-spartacus
-once uppon a time (kesin tavsiye)
-person of interest
-falling skies

yanına çerezlik isterseniz;
-teen wolf
-being human
-alcatraz
-terra nova
-arrow
-revolition
-grimm
-continium
-touch

piyasada dizi bırakmamış hepsini önermişsin :D

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yabancı dizileri sevmeyen bir tek benim sanırım.Arkadaşlar konuşurken sürekli fransız kalıyorum.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
burn notice,house md,arrow,revolution,legend of the Seeker,Heroes,Alphas,Hot in Cleveland,Halo 4: Forward Unto Dawn,Mrs. Brown's Boys,Criminal Minds,Hunted,Sinbad,Last Resort,Nikita,Leverage,How I Met Your Mother,Prison Break,Falling Skies,walking dead,Hunted izlediğim tüm diziler bunlar

fuzuli24

Asistan
Reaksiyon puanı
2
touch, yeni bir dizi 24 dizisinin baş rol oyuncusu oynuyor (ki 24 de muhteşem bir dizidir) gerçekten çok sağlam bir dizi tavsiye ederim... :)

realcelona

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.prison break
2.dexter
3.breaking bad
4.supernatural
5.game of thones

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Revoloution izleyen varmı yeni başlamış. İzleyen varsa önerir mi yoksa hi. başlamasak ta olur mu?

ilk bölümü heyecan vermedi (her ne kadar fragmanını izlediğimde vaovvv ohaa desemde). ilk bölümden elektrik almayınca başlamadan bıraktım.

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ben genelde sitcom'ları seviyorum. How I Met Your Mother, The Big Bang Theory, $#*! My Dad Says ..vs. gibi.

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Yabancı Diziler

1. Supernatural = Anlatımaz yaşanır :)
2. The Walking Dead = Dallas'a dönmüş diyen arkadaşlara inat gayet iyi gidiyor bence :)
3. Spartacus = Yeni sezonu sabırsızlıkla beklemedeyiz
4. Games Of Thrones = Bu diziyi de sabırsızlıkla beklemedeyiz
5. Dexter = Son sezon beni biraz sıkmış olsa da Dexter işte :)
6. Teen Wolf = Yeni sezonu beklemedeyiz
7. Vampire Dairies = Boşlukta gidiyor

Yerli Diziler

1. Seksenler
2. İşler Güçler

bestway

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kimse yazmamış ama Nip Tuck şahane bir dizidir çok farklı konuları işliyor iki plastik cerrahın hayatını anlatıyor. zamanında e2 den 3.sezondan başlamıştım izlemeye ve sonuna kadar izledim iki haftadır da 1.sezondan başladım izliyorum.

American Horror Story bu diziyi de tavsiye edenler çok fazla izlemeye başlayacağım korku gerilim sevenlere iyi gidebilir.

how i met your mother on numara ilk 5 sezonu izledim 6.sezona başlayacağım.

CepCin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
başladın mı revolution a :) ben izliyorum güzel aslında :)
Person of interest
Touch
Continuum

İlk defa görüyorum önerdiğin dizileri...

Benim izlediklerim:
Dexter
Blue Mointane
Dark Blue
Spartacus
Sherlock
Shlerlock Holmes 1958
Prison Break
Falan filan die gidiyor :D

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Evet arkadaslar uzun suredi turk dizilerine bakmiyorum. Tabiki isler gucler disinda.
Bu da beni baska arayislara sevk etti. Once filmlerle basladi sonra yabanci diziler merak saldi.
Elbette How I Meet Your Mother,Supernatural ,Dexter, DR. House birer harika ama bunlar en ama en az olani 5 6 sezonluk diziler. Nasil izleyin diyebilirim ki. Siz izleyip yeni bolume yetisene kadar.... :D

Cogu insan gibi bende LOST ile basladim. 2004 yapimiydi . ben ise 2005 te basladim ve ilk 2 sezon gunde 4-6 bolum izlerdim. Kesinlikle kaliteli bir yapimdi. Kurgusu biraz fantastik gelebilir ama basariliydi son sezonuna kadar. Ama su aralar izlemenizi onereceklerim arasinda oldugunu soyleyemem. Sanirim zamanimizin gerisinde kaldi. Belkide izledigim icin oyle geliyordur.

Person of Interest
Su an en ama en iyi, en begendigim harikulade buldugum ve bolum bittiginde kufur ederek "neden yeni bolumune bu kadar var" diyebildigim tek dizidir. Pek izlenmiyor sanirim Person of Interest. Lost"un senaristidir ayni zamanda yazan kisi.
Hemen ozetliyorum:
Finch isimli bir kahramanimiz var ki benim de kahramanimdir. Bir yazilim ustasi ve hackerdir. Semantik* bir sistem kurup sehrin tum kameralarini denetler ve teroristleri tespit eder. Bu sistem kendini gelistirir ve olecek olan siradan insanlari da bulur. Ama devlet bununla ilgilenmez ve kendine bir yoldas bulur. Bay karizma diyorum ben ona; John. Eski bir asker. Finch bilgisayar basinda.. john ise sokaklarda yetenegini konusturur.. Sidedle izlemenizi oneririm.. Hele ki teknolojiye merakiniz varsa ufkunuzu gelistirecektir.

Sherlock
Sherlock Holmes "u izlemeyeniniz yoktur sanirim. Olur da izlemediyseniz hemen bu okudugunuza bile ara verip mutlaka izleyin. Bana gore en iyi ilk 3 film arasindadir..
Bu dizi ise, filmden esinlenilerek yapilmistir. Olanustu gozlemleri ve zekasi olan bir adamin olaylara farkli ve detayli yaklasarak davalari cozmesini anlatmakta. Meslegi ise dunyada tek. Dedektif, ama danisman dedektif. Polis cozemedigi davalari ona goruturur ve o begenirse kabul eder, tabi o da kendine bir yoldas bulmustur. Oldukca basarili oldugunu soylememe gerek yok. Harika bir seruveni sunmakta bizlere. bir sezonda 3-5 bolum yayinlamakta ve hepsi film niteligindedir.

Lie to Me
Bence ben anlatmadan once lutfen fragmanini izleyin. bence etkileyici. Biraz abartili elbette ama slogani guzeldir. "Sıradan bir insan 10 dakikalık bir konuşmada 3 yalan söyler!"
Tamamen bir Davranış Bilimcisini anlatmaktadir ki zaten oyle bir adamdan esinlenerek yapilmis bir dizidir. Olaya deginiyorum
Yuzumuzdeki kaslar istemsiz calisir. Haliyle tum durumlarda ne soylersek soyleyelim asil gercegi yuzumuz ve davranislarimiz soyler. Bu abimiz de , bu konuda kesinlikle uzman. Sherlock da oldugu gibi polisin cozemedigi durumlari bu adam ustlenir ve yapilmasi gerekeni yapar. Yine bizlere cok sey katabilecegini dusundugum ender dizilerdendir. Ilk tavsiyelerim arasindadir bu 3"u

Breaking Bad
Benim icin yine ozel bir dizi. Basroldeki amcamiz bir kimya ogretmeni ve kanserdir. olmek uzere. ailesine oldukten sonra yasanacak kadar para ve borclari odeyecek para birakmak ister ama durumu cok ciddi. Eski bir ogrencisi Meth * yapar. Onunla birlikte yapmaya baslar ve kendisinin kimye bilgisi son derece iyidir. En iyi mali uretir kalite olarak ve satmaya baslarlar. seruven bu sekilde baslar. Kazandiklari parayi aklamaya da calisiyorlar. Eger para aklamayi ogrenmek istiyorsaniz mutlaka izlemeniz gerekir :D Aksiyonlu bir dizidir severk izlerdim ama ara verdim :D

Prison Break
Duyduguma gore bu dizinin ilk sezonu bizim kanallardan birinde verilmis. Bu arkadasimiz kesinlikle karizmadir ona gore :D
Masum olan Abisi hapse duser ve kurtarmayi kafasina koyar. kaldigi hapisanenin planlarini bulur ve tum vucuduna dovme olarak yaptirir. bilerek hapse girer ve abisini kurtarir. ama elbette baslari beladan kurtulmaz. birkac servet degerinde para bulurlar felan oldukca guzel ve hos bir dizidir. kesinlikle mukemmel kurgulanmis bir kacis planinni anlatir. tavsiye edebilirim. aksiyon icerir

Spartacus
Ula bunun ilk sezonu ne harikaydi be. gunde en az 2 bolum izlerdim. ta ki basroldeki asi abimiz kansere yakalanana kadar. tam iylesti dizi basladi adam tekrar kanser oldu ve sonunda oldu. Sosyal medyada epey adi gecmisti
Roma zamanini anlatan bir dizi. Esir dusen bu abimiz gladyator olarak savastirilir. eger kazanirsa turnuvayi serbest kalacaktir. ama cok fazla asi bir adamdir bu yuzden basina gelmeyen kalmaz. harika divus sahleri olan bir dizidir. adam karisina deli gibi asik. ona kavusmaya calisir..
2. sezonda baska bir kisi oynar ama bu 2. sezon , spartacus un oncesinde orda olanlari anlatmaktadir

Transporter: The Series
Sanirim The Transporter filmini izlemeyen yoktur. Bu da ondan esinlenilerek yapilmistir. Fazla anlatmaya gerek yok. Adam kisisel bir kuryedir. Ozel siparisleri goruru belli kurallari olmasi sartiyla. Ama filmi kadar basarili bulmadim ben. Izlenilebilir bir dizidir

Birkac tane daha dizi var. Kisa zamanda onlari da anlatacagim size. Olur da bu anlattiklarimi izlemek isterseniz basliklara link gomdum. Kirmizi yazilari tiklayarak izleyebilirsiniz
(semantik:Kisacasi bilgisayara anlam verebilmeyi ogretmek diyebilirim)
(Meth: Uyarici madde. uyusturucu benzeri)